سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خباز در مناظره با زاکانی: انتخابات اسلامی می خواهیم نه صدامی/ در همه تخلفات این دول...
» در این هشت سال چه کرده اید پاسخ دهید

خباز در مناظره با زاکانی: انتخابات اسلامی می خواهیم نه صدامی/ در همه تخلفات این دولت شریک هستید، به مردم بگویید اشتباه کردیم

چکیده :خباز در خصوص اتفاقات پس از انتخابات گفت: باید ببینید علت چیست؟ استارت آن اتفاقات در مناظرات قبل از انتخابات اتفاق افتاد. وقتی هتاکی و اهانت در مناظرات بوجود می آید و وقتی مردم می بینند رقیب کاملا دوپینگ شده و امکانات کشوری در اختیارش گذاشته شده است و مهمتر از همه وقتی بعد انتخابات در میدان ولیعصر مردم تهران را خار وخاشاک می خوانند، طبیعتا مردم عصبانی می شوند. هرچند بازهم می گویم ما مسائل پس از انتخابات را تایید نمی کنیم، ولی اگر باز هم به معلول بپردازیم، یعنی قصدمان اصلاح امور نیست و باز هم قرار است در بر همان پاشنه بچرخد. ...


کلمه – گروه خبر: جنبش سبز و اعتراضات مردمی که از نظر مسئولان و رسانه ای اقتدارگرا مدتهاست که مرده است بار دیگر بحث برنامه زنده تلویزیونی دیروز امروز فردا را تغییر داد و دو شرکت کننده به جای بررسی نقش احزاب در انتخابات به بررسی مسایل پیش آمده در اعتراضات سال 88 پرداختند.

این برنامه با حضور محمدرضا خباز نماینده اصلاح طلب ادوار مجلس و علیرضا زاکانی نماینده اصولگرای تهران با موضوع نقش احزاب و جریانات سیاسی قرار بود برگزار شود ولی گلایه های اصلاح طلبان از اصولگرایان و همه آنچه طی دوران سازندگی و اصلاحات برای اصولگرایان بعنوان ابهام و سوال مطرح بود در این نشست زنده تلویزیونی به بحث گذاشته شد.

به گزارش کلمه از این نشست چند ساعته که مشروح آن در خبرآنلاین منتشر شد، محمدرضا خباز وي با ابراز انتقاد شدید از برخی موضع گیری های اصولگرایان گفت: ما نمي خواهيم انتخابات صدامي برگزار کنيم! مي خواهيم انتخابات اسلامي برگزار کنيم و بايد براي رقيب دعا کنيم. نه اينکه برايش پرونده سازي کنيم. اين کار نه عقلي است و نه شرعي و مردم پسند است.

خباز با بیان اینکه برای بررسی پدیده های اجتماعی و سیاسی باید به علت ها پرداخت نه معلول‌ها، گفت: باید دید علت اتفاقات ماجرای سال 88 چی بود؟ وقتی قبل از انتخابات اتفاقاتی می افتد و مردم را ناراحت می کنند و رقیب به جای اینکه آب بر خرمن آتش بریزد، هیزم می ریزد، طبیعتا آن اتفاقات رخ می دهد.

خباز در خصوص اتفاقات پس از انتخابات افزود: باید ببینید علت چیست؟ استارت آن اتفاقات در مناظرات قبل از انتخابات اتفاق افتاد. وقتی هتاکی و اهانت در مناظرات بوجود می آید و وقتی مردم می بینند رقیب کاملا دوپینگ شده و امکانات کشوری در اختیارش گذاشته شده است و مهمتر از همه وقتی بعد انتخابات در میدان ولیعصر مردم تهران را خار وخاشاک می خوانند، طبیعتا مردم عصبانی می شوند. هرچند بازهم می گویم ما مسائل پس از انتخابات را تایید نمی کنیم، ولی اگر باز هم به معلول بپردازیم، یعنی قصدمان اصلاح امور نیست و باز هم قرار است در بر همان پاشنه بچرخد.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه باید از گذشته درس بگیریم، خاطرنشان ساخت: اتفاقاتی افتاده، همه ناراحتیم. اما قرار است این اتفاقات باز هم بیفتد؟ یا قرار است تغییر روش بدهیم؟ وقتی از الان برخی آقایان پیشاپیش از طرف ملت حرف می زنند و می گویند اگر فلانی بیاید ما ردش می کنیم! شما چه کاره هستید که می گویید ما رد می کنیم؟، ما قانون داریم. رهبری می فرمایند «قانون، قانون، قانون».

وی گفت: باید از حضور افراد استقبال کرد. باید برای هر کس که می خواهد کاندیدا شود، فرش قرمز پهن کنید و بعد هرچه قانون گفت عمل شود. می گویند در مجلس ششم نایب رییس مجلس این را گفته، من سوال می کنم که شرایط اقتصادی آن زمان بهتر بود یا الان؟ در طول تاریخ 90 ساله نفت ایران، کلا 600 میلیارد دلار نفت داشتیم. اما در همین 7 سال 750 میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم. من از شما می خواهم بروید به شهرک های اطراف تهران سر بزنید و ببینید تولید به چه روزی افتاده است. این که به آمریکا ارتباطی ندارد!

خباز افزود: ما در مجلس ششم هم به برخی افراد و عملکردشان نقد داشتیم. از سوی دیگر یک عده ای حرفی زده اند، این را که نباید به همه تعمیم داد. اصلاح طلبان 22 میلیون رای داشتند و نباید حرف چند نفر یا اشتباه آنها را به پای همه اصلاح طلبان گذاشت. اگر قرا است تعمیم دهیم باید بگوییم این اتفاقات که الان دارد می افتد، پای اصولگرایان گیر است، اما این که موضع درستی نیست.

این چهره اصلاح طلب خطاب به زاکانی گفت: به مردم بگویید که ما آمدیم این شکل و شمایل را ایجاد کردیم، بیاید به مردم بگویید که اگر در ماه گذشته کیسه برنج خریدید 28 هزار تومان الان شده 58 هزار تومان، قصد ما این نبوده! ولی دولتی بوجود آمده که این مشکلات اقتصادی در اثر سو مدیریت دولت بوده است و این سوء مدیریت را ما جریان اصولگرایی برای شما ایجاد کردیم و اشتباه کردیم، عیبی ندارد.

خباز تاکید کرد: مردم باید اطمینان پیدا کنند که اگر جریان سیاسی اشتباه کرد، حداقل از مردم عذرخواهی می کند. بنابراین ما باید درباره اشتباهات در مقابل مردم اعتراف کرده و عذرخواهی کنیم. این همه دیگر حمایت نکنیم و بر زخم مردم نمک نریزیم و دائما بگوییم اوضاع خوب است! وضعیت امروز اقتصاد مردم قابل درک است. اما قابل بحث نیست، این وضعیت قابل بحث نیست و نباید با فرافکنی به خارج از کشور و مرز مرتبط کرد.

این چهره اصلاح طلب با بیان اینکه ما باید قبل از هر چیز به دنبال این باشیم که چرا مشکلات در کشور به وجود آمده است، گفت: اول باید ریشه یابی کنیم ببینیم دلیل این مشکلات چیست و نگذاریم این مشکلات مجددا تکرار شود. باید از گذشته عبرت بگیریم.

وی ادامه داد: 8 سال است که هر سه قوه در دست برادران رقیب ما یعنی اصولگرایان است. اینها هم در مقابل دین و هم مردم و هم در مقابل قانون اساسی و هم رقیب‌شان باید پاسخگو باشند که از این 8 سال امکانات زیادی که داشتند آیا از این بهتر نمی شد کشور را اداره کرد تا به این همه مشکل نخوریم؟ بعد به این بپردازیم که حل مشکلاتمان با تکیه بر درون، باید حل شود یا بیرون؟ معلوم است که درون این که جای بحثی ندارد .

خباز تاکید کرد: برای اینکه این مشکلات، مجددا تکرار نشود، باید بنشینیم با یکدیگر و با علاقه و دلسوزی و هماهنگی نسبت به یکدیگر اینها را شناسایی کنیم و راه حل های مشترکی پیدا کنیم.

عليرضا زاکاني نیز با این ادعا که دولت اصلاحات اصلا نسبت به تورم پاسخگو نبود، ادامه داد: البته امروز هم فشار اقتصادي هست. اما دلايلي دارد که قابل برشماري است. امروز مشکلاتي هست که بايد در جاي خودش آن را بررسي کرد.

نماينده تهران مدعی شد که در سال 78 و 88 برخي مي خواستند به حکومت فشار بياورند تا خواسته خودشان را به کرسي بنشانند.

وی با قلب واقعیت اتفاقات بعد از انتخابات در خصوص تقلبات انتخاباتی مدعی شد ک ه موسوی حتي يک جمله نداشت که بگويد چرا نتيجه انتخابات را قبول ندارد. من به او گفتم که ما خاطره خوشي از شما در دوره جنگ داريم، بگذاريد اين خاطارت خوش حفظ شود. شما رئيس جمهور نشديد ولي مي توانيد از اين سبد راي خود جاي ديگري استفاده کنيد. اما او دليلي براي ادعايش نداشت و فقط ميگفت اگر من سکوت کنم، اين 13 ميليون نفر از من عبور مي کنند! اين هم شد دليل؟

زاکاني مدعی شد در يکي از گزارشهايش در مجلس هشتم درباره کميته ويژه بررسي مسائل پس از انتخابات،کوشيده است که جو مجلس را آرام کند، يادآور شد: من آن زمان گفتم که در ميان معترضين، اکثريتي مي گويند راي من کو؟ نظام در قبال اينها مسئوليت دارد و بايد به آنها بگويد که رايشان کو. عده قليلي هم آشوب ميکنند و نظام بايد مراقب باشد که آنها جامعه را به آشوب نکشند.

خباز در واکنش به حرفهایی که زاکانی از دیدرهایش از موسوی و کروبی مطرح کرده بود، گفت: شما می گویید آقای موسوی این ها را گفته، من نه رد می کنم نه می پذیرم، چون آنجا نبودم. اینکه راجع به آقای کروبی هم می گویید، تقوا حکم می کند که این افراد اینجا باشند یا نماینده تام الاختیارشان اینجا باشد و از آنها دفاع کند.

نماینده کاشمر در چند دوره از مجالس شورای اسلامی در خصوص انتخابات آزاد گفت: باید ببینیم که گوینده انتخابات آزاد کیست؟ اگر از دلسوزان نظام است، نباید به آن انگ ضد نظام بزنیم. منظور این افراد از انتخابات آزاد این است که دوپینگ نشود، شب رای گیری سهام عدالت ندهند، امکانات دولتی را برای گروه خاصی هزینه نکنند. وگرنه انتخابات همواره در ایران آزاد بوده است. مردم در انتخابات نهم و دهم ریاست جمهوری عملا دوپینگ را با چشم خودشان دیدهاند که این واژه درآمده است!

وی نسبت به انگ زدن به مسئولان پیشین کشور انتقاد کرد و افزود: پس از آقا سه رئیسجمهور داشتهایم. دو تای قبل از ایشان که هیچ، اما الان شرایط به گونهای شده که دو رئیس مجالس اولیه کشور و روسای جمهور پس از رهبری همه را زیر سوال میبرند. حتی رئیس دولت فعلی را بیشتر می برند زیر سوال. شدیدترین انتقادات و حتی گاهی با توهین به رئیس دولت فعلی میشود. این کار درستی نیست. برای نسل جدید چه پیامی دارد که القا شود همه مسئولان گذشته کشور مساله دار بودهاند؟ پس کی میماند؟ البته هیچ کدام اینها معصوم نبودهاند و همه اینها ممکن است اشتباه کرده باشند. باید این اشتباهات را رفع کرد نه اینکه علمش کنند! اگر مسئولی ایرادی داشت، باید در صدد رفع آن برآمد نه اینکه با بیانش از تریبون، اشاعه فحشا کنند که شبهه شرعی دارد. راه این کارها از تریبون نیست.

زاکانی در پاسخ به خباز مدعیش د که مورد اختلاس هم مجلس زودتر از همه وارد عمل شد. در برابر تخلف کهریزک هم ایستادیم.
خباز از زاکانی پرسید: آن وقت ایستادگیتان به کجا رسید؟ زاکانی پاسخ داد: متهمانش را میخواهند دادگاهی کنند. خباز هم به کنایه گفت: «بعد از چهار سال»! زاکانی هم ادامه داد: ما پیگیری کردیم و دادگاهش در حال برگزاری است. بخشی از امور که در دست ما نیست.

در همه تخلفات این دولت شریک هستید

خباز به حمایت زاکانی از احمدی نژاد انتقاد کرد و گفت: شما شرعا با تلاشتان کاری کردید که این دولت رای بیاورد، پس در تخلفات این دولت به همین اندازه مسئولید.

زاکانی هم در واکنش گفت: باید ببینید که طرف مقابلش کی بود؟ کسی بود که 8 ماه کشور را به آتش کشید و اگر پیروز میشد کل انقلاب را نابود می کرد!

خباز هم گفت: این دو موضوع به هم ربطی ندارد!

زاکانی بی توجه به این گفته خباز در ادامه سخنانش در واکنش به اینکه او گفته بود «نمیدانم موسوی و کروبی این حرفها را زده اند و باید خودشان یا نماینده تام الاختیارشان پاسخگو باشد»، گفت: من درباره دیدارهایم با آقایان موسوی و کروبی و هاشمی نطق کردم و حرفهایم درعلنی بود.

خباز هم گفت: تکذیبیه اش هم آمد و ثبت شد!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

20 پاسخ به “خباز در مناظره با زاکانی: انتخابات اسلامی می خواهیم نه صدامی/ در همه تخلفات این دولت شریک هستید، به مردم بگویید اشتباه کردیم”

 1. i گفت:

  انتخابات آزاد٬ آری

  انتخابات اسلامی٬ ادامه استبداد دینی٬ نه

 2. az diar fars گفت:

  خباز : رهبری می فرمایند «قانون، قانون، قانون» ! اگر رهبري از قانون چيزي مي دانست و تسليم قانون بود كه كار بدين جا نمي رسيد ! بدبختي جامعه ايران همين رهبري ست كه جناب عالي و چون جناب عالي جرات نقد او را نداريد كسي كه خود را ماوراء ي قانون مي داند و با دخالت ها و احكام حكومتي خود قانون ناقص كشور را به تمسخر گرفته است و آنچه باب ميل خود است را به اجراء مي گذارد و هر گونه تمكين نسبت به قانون را دور از شان ملوكانه و مقام ربوبي خود مي داند ! آقاي خباز آنچه كه حقيقت بود و شما نگفتيد و ميرحسين و كروبي تاكيد بسياري برآن داشتند كم كردن اختيارات و قدرت شخص رهبر بود اما رهبر دقيقا با به انتصابات كشاندن انتخابات 88 سال ، عملا ، اراده خود را به رخ ميرحسين و كروبي و معترضين كشانيد و احمدي نژاد را به تقلب رييس جمهور نمود !
  آقاي خباز از آن رو كه امروز احمدي نژاد امروز تخه شده و هر كسي كه عقده ايي دارد سر احمدي نژاد خالي مي كند و تمام ندانم كاري ها به اسم او تمام مي شود ، شما جرات داريد از او انتقاد كنيد و گرنه همگان مي دانند كه تمام بدبختي اين كشور و مردمش بر خاسته از دخالت هاي ماوراء قانوني و سليقه ايي شخص رهبر و ارگان سپاه مي باشد كه بدبختانه كما في السابق هيچ كس را شهامت انتقاد از اين دو روي سكه نيست و آنان كه مخالفت ورزيدند چون تاجزاده و قدياني و … سر از زندان در آوردند از ديدگاه من و امثال من شما يك اصلاح طلب واقعي نيستيد و گفتار شما به گونه ايي ست كه مبادا دل رهبر را بشكنيد و مايه ي تاثر و تكدر خاطر مبارك نماينده ي خدا بر زمين خاكي شويد ! شما با سياست هم به نعل كوبيدن و هم بر ميخ مي خواهيد رسما نقش يك واسطه و ميانجي را بازي كنيد و با اين سياست مردم را دوباره پاي صندوق هاي انتصابات بكشيد و دوباره ميتينگ باب طبع رهبر فراهم آوريد ! شما در واقع نقش يك جاسوس دو سويه را بازي مي كنيد كه بر اساس منافع خود مي خواهيد دو طرف را راضي نگه داريد چون منفعت شما اين گونه ايجاب مي كند اما غافل از اينكه مردم ايران چون جويبار و چشمه ايي كه راه خود را در ميان سنگلاخ و از ميان سنگ ها مي يابد هيچ التفاتي به سخنان شما و امثال شما كه هميشه چند ماه پيش از انتصابات، از خواب زمستاني بر مي خيزيد و تنور انتصابات را گرم مي كنيد ندارند ! شما نبايد فراموش كنيد كه كف خواسته هاي مردم ايران آزادي بدون قيد و شرط زندانيان سياسي و آزادي انتخابات است و اين حداقل خواست مردم ايران است در حالي كه امروز خواست مردم ايران به مراتب نسبت به انتصابات 88 افزايش يافته است امروز رژيم با علم كردن افرادي چون كواكبيان و كشاندن افرادي چون شما به صدا و سيماي حكومتي سعي در رونق انتصابات و تحكيم پايه هاي استبداد خود دارد اما حاضر نيست كمترين خواسته ي مير حسين و كروبي و …. را براي حضور در صدا و سيما و دفاعي عادلانه از خود و مواضع خود را محقق سازد و بر عكس شب و روز دستگاه ورشكسته ي ضرغامي ، از سال 88 ، 24 ساعته به كوبيدن مير حسين و كروبي و طرفداران آنها پرداخته اند و امروز كه به راي همين افراد براي دست و پا كردن مشروعيتي بين المللي براي خود نيازمند گشته اند جناب عالي و كواكبيان را پيش كرده اند كه شايد بار ديگر اين مردم را به بازي گيرند و چند سال ديگر به همين منوال سكان امور را بدست گيرند و كشور را به همين سمت و سوي قهقرايي پيش رانند فارغ از حال و روز مردم درمانده و بيچاره كه هر روز مرگ را طلب مي كنند !

 3. صادق گفت:

  من که یاد مناظره اطاعت با زاکانی افتادم که چطور همین آقای زاکانی حرفی برای گفتن نداشت.
  به نظرم آقای خباز هم خوب حرف زدند.
  مجری به زاکانی اجازه حرف زدن میداد اما با در زمان حرف زدن خباز مدام سوالات انحرافی می پرسید.

  این مناظره ها آقای تاج زاده رو میخواد!
  به صدا و سیما پیشنهاد میکنم اگه واقعا از حقیقت نمیترسه که میترسه به هل من مبارز تاج زاده جواب بده.
  “این ها با ژست برنامه هایی همچون دیروز امروز فردا میخواهند نشان دهند که جامعه چند صدایی است ولی اگر اعتماد به نفس دارند و از افشای حقیقت نمی ترسند، همه شنودها، اسناد و اطلاعاتشان را جمع کنند و تنها یک ساعت قبلش به من اعلام مناظره کنند. مرا از همین انفرادی بی هیچ سند و مدرکی در مقابل همه تیم بازجوها قرار دهند تا روشن شود مقصر رهبرو احمدی نژاد هستند یا موسوی و کروبی که به ستم و به شکل غیرقانونی در حصر قرار گرفته اند. طبق اخبار خودشان در روزنامه ها اعلام شده علت این که برای این دو بزرگوار دادگاه نمی گذارند این است که نتیجه آن آبروریزی برایشان است.”

  • mehdi irani گفت:

   یک جوان شانزده ساله جنبش سبزی، از صد تا خباز بهتر میتونه جلوی امثال زاکانی بایسته و حرف جنبش رو بزنه و از جنبش دفاع کنه.

 4. Ali گفت:

  آب از سر ولایت گذشته ولایت بی بصیرت خودش را به احمدی نزاد فروخته بدلیل داشتن اسناد فساد بسیار نزد همین نوکر درگاه خود حضر میرحسین جنایت کهریزک قتل های بسیار دزدی های بیشمار خدا فروشی بیحد بیت پراز ادم خوار و مفاسد بسیار دیگر راهی برای سید علی نمانده ای کاش میرحسین نجابت بخرج نمیداد همان روزهای شور و هیجان کار ولایت نکبت زده دروغ گو را یکسره کرده بود با این ولایت نمیشود انسانی رفتار کرد باید با او مانند خودش رفتار کرد

  • mehdi irani گفت:

   جنبش سبز، مانند آب روان، راه خود را خواهد یافت. استبداد، ظلم، دروغ، فساد، بی لیاقتی ماندنی نیست.

 5. مرتضی گفت:

  1)آقای زاکانی چرا قلب واقعیت می کنید؟ اصلا زمان دولت اصلاحات تورم به میزانی بود که لازم به پاسخگویی باشد؟دولت آقای خاتمی با اینکه شعار توسعه سیاسی میداد ولی در شروع با نفت بشکه ای 8 دلار چنان اوضاع اقتصاد کشور را اداره کرد که ندیدیم کسی از جناخ شما ایراد مهمی داشته باشد مگر البته این خلافگوئی که الان شما دارید.میدانید چرا خاتمی موفق بود؟ زیرا برای ایشان مثل شماها جناح و رنگ جناح مطرح نبود ،زیرا دولت اصلاحات متکی بر بدنه کارشناسی قوی اقتصادی بود، مانند دولت مورد تایید شما نبود که هشدارها و نامه های جمع کثیری از اساتید اقتصاد و اساتید دانشگاهها را استهزاء کند یا جمعی از آنان را از کار برکنار کند. شما شعار ندهید بلکه بر اساس آمار های واقعی مقایسه کنید تورم فعلی را که بتصدیق کارشناسان مستقل 50 در صد یا بیشتر است با تورم ناچیز زمان دولت اصلاحات.منصف باشید.
  2)اینکه گفتید موسوی در بیان تخلفات و تقلبات سخنی نداشت چرا دروغ میگویید مگر کمیته صیانت از آراء ایشان که ریاست آنرا فردی بعهده داشت که هم روزی وزیر کشور این کشور بود و هم از یاران نزدیک مرحوم امام خمینی بود در یک جزوه مفصل شاید در سیصد صفحه گزارش مفصل تخلفات را ارائه نکرد؟ بنابر این قلب حقیقت نکنید و طوری اظهار نکنید که نخست وزیر هشت ساله این مملکت همچون یک فرد لال روبروی شما نشسته بود و شما بلبل زبانی میکردید!.

 6. ناشناس گفت:

  ممنون از پیشنهادات شما
  شما در چه زمانی از ایران خارج شدید؟
  در آلمان به چه کاری مشغولید؟
  از خواسته های واقعی مردم تحت ستم تا چه اندازه اطلاع دارید؟
  با چه پیشینه و اندیشه ای میرحسین و کروبی رو که صرفا به خواست مردم حاضر به تسلیم نشدند و هم اکنون تاوان ایستادگی و تعظیم در برابر خواست مردم رو با حصر غیر قانونی میدن، محکوم میکنید آنهم در شراطی که امکان پاسخگویی به اتهامات رو ندارن؟
  در پایان ضمن احترام به نظر شخصی شما، مردم نیاز به محبت جناب خامنه ای و سایر همفکران ایشان که به رای و نظر مردم صرفا در جهت خوش و آب رنگ کردن و مشروعیت بخشیدن به احکام حکومتی ایشان نگاه میکنند ندارند مردم به دنبال حقوق حقه خود هستند که سالهاست از آنها دریغ شده و به مدد پروردگار و البته آگاهی مردم و همراهی دلسوزان واقعی به آن خواهند رسید هر چند دور ولی با عزمی راسخ و با تکیه بر نیروی مردمی نه رانتهای حکومتی.

  • سبز گفت:

   اوایل انقلاب امام گفتند که هر چی بدبختی داریم زیر سر امریکاست و هر چه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید ولی حالا بعد از 30 سال باید بگوییم هر چی بد بختی داریم زیر سر رهبری است و هر چی فریاد دارید بر سر او بکشید.

 7. کا مران گفت:

  دوست عزیز یا تو در ایران زمان دوم خرداد نبودی یا سنت کم بوده و یا در جریان مسائل نیستی خاتمی کجا از طرف صدا سیما حمایت شد در زمان دوم خردا تمام امکا نات و پول بت المال و رسانه های وابسته به ولایت و اخوند های حکو متی با همه سرمایه مادی و معنی خودشان به میدان امدندو همه سپاه وبسیج به پا خواستند تا رقیب خاتمی را 0اقای نوری ) را به رئیس جمهوری برسانند ولی چنان مشت محکمی خوردند از دست مردم که هنوز که هنوز است گیج می باشند از ان ضربه .ولی متا سفانه اقای خاتمی به هردلیل از ان پتانسیل و انرزی سود کافی به نفع مردم نبرد

 8. mehdi irani گفت:

  آنگونه که من شنیدم، زاکانی در جایی اعتراف کرد و گفت که به میرحسین گفتیم “که ما تلاش کردیم شما رای نیاورید، اما شما میتوانید در جای دیگری کمک کنید…”

  لطفا آن قسمت فیلم را مجددا ببینید، این جمله را راکانی گفت : “که ما تلاش کردیم شما رای نیاورید”

 9. SDFSGJDHSDJFS گفت:

  نکنه باز می خواین تو انتخابات شرکت کنید؟؟؟!!!!
  آدم عاقل از یک سوراخ 2 بار گزیده نمیشه. بهترین گزینه برای حکومت و حتی خود مردم اصولگرا ها هستند

 10. mehdi irani گفت:

  خباز اصلا این کاره نبود. جرات دفاع از جنبش را نداشت. یک جوان شانزده ساله جنبش سبز، صد برابر خباز میتواند پای ارزشها بایستد و امثال زاکانی را مچاله کند.

 11. کا مران گفت:

  همان حکو مت صدامی برای حفظ قدرت ولایت مطلقه و سرکوبگران و اخوند های رانت خور و حرام خور در راس کشور لازم و بهتر است

 12. mehdi irani گفت:

  زاکانی: … به وی (مهندس موسوی) گفتم ما تلاش کردیم شما رأی نیاورید چرا که …

  چرا به این “اعتراف تلاش مذبوحانه و غیر قانونی امثال زاکانی برای رای نیاوردن میرحسین” اشاره ای نکرده اید؟

 13. Sir Engineer گفت:

  عزیزانم مگر نشنیده اید که سگ زرد برادر شغال سیاه است.حالادیگه توخودحدیث مفصل بخوان از این مجمل…

 14. قلندر گفت:

  آقاى زاكاني! در برنامه پنجشنبه شب ديروز، امروز فردا هم اخلاق و هم تدين شما معلوم شد، شما باز هم بخاطر آماده خورى و ميراث خوارى، مي خواهيد فضاى اخلاقي و مخلصانه ايي كه آقاى عسگراولادى ايجاد كرده اند، منافقانه مصادره به مطلوب كنيد كه خداوند سبحان اين بدل كارى شما را با دست خودتان در برنامه پنجشنبه ديروز، امروز فردا بر ملا كرد و كوس رسوايي و بد اخلاقي و نفاق شما را در تلويزيون مجسم و براى همگان به نمايش گذاشت.  اين در حالي بود كه برنامه ، مجرى، كليپ هاى تعريف شده از بيانات آقا و تحليل ارائه شده جناح مسلط شما و… افاقه نكرد، چون خدا وجود دارد و شما به آن باور نداريد. با روشهاى منافقانه و پيروى از توده ايي ها راه بجايي نخواهيد برد. ولع به قدرت شما را كور و كر و گنگ و منگ كرده است. آقاى مجرى برنامه هم كه روز اول با كاپشن جنبشي هاى دهه ٦٠ و كاپشن احمدى نژاد دهه ٨٠ و ٩٠ آمده بود، امروز مانكن لباسهاى مد روز شده و بجاى اداره مناظره و گفتگو يه پاى القاء تحليل هاى شما و زور چپاني به مخاطبين است كه البته واكنش معكوس آن با دست پاچگي آخر برنامه  همه چيز را آشكار كرد. ٢- بي تقوايي شما در اظهار و استناد به سخناني كه منتسب به بزرگاني از انقلاب كه در برنامه حضور ندارند و توهمات و دروغ هايي كه آنقدر تكرار كرده ايد كه خودتان باورتان  شده، چه منطقي براى مدعيان تدين و اخلاق است؟! ٣- شما در اين گفتگوى تلويزيوني از روش احمدى نژاد در مناظره هاى سال٨٨ انتقاد كرديد و سپس با همان روش شروع به مرعوب كردن رقيب مناظره خود نموديد و اينگونه منشاء نفاق و پيوستگي و آبشخور ذهني و رواني خود را با جريان انحرافي افشاء كرديد. ٤- شما در اين برنامه خود را بچه جنگ و حزب اللهي معرفي كرديد، شماها به بچه هاى مخلص جنگ و حزب اللهي هاى اصيل كشور اصلاً شباهت نداريد، اداء آنان را در مي آورديد، چون با همين ترفند، باند و شبكه شما همه را فريب دادند كه بدل را بجاى اصل جا بزنند! نيروهاى اصيل حزب الله اهل خدا، انسانيت، انصاف، مروت، اخلاص و نور هستند و بي توجه به قدرتند و شما حداقل در همين برنامه نشان داديد كه در سخنان و رفتار و تفكرتان هيج نورانيتي وجود ندارد. كدر و سياهيد هر چند برايتان نور پردازى كنند، روشنايي نداريد، همتان ولع به قدرت است و اين شما را هلاك مي كند، مطمئن باشيد. اگر خدا هست كه ما به آن باور داريم، امكان ندارد خلاف وعده الهي اراده ايي قادر به تغيير آن باشد. يك راه فقط براى امثال شما  وجود دارد و آن هم توبه نصوح است كه البته بايد به آن باور داشت و توحيد رسيد.” قلندر”

 15. Artlife گفت:

  سلام
  لطف کنید شما که ادعا ی صادق بودن با مردم رو میزنید اول از همه حق مطلب رو درست ادا کرده و گفته ها رو به طور کامل درج کنید تا هر کس برنامه رو ندیده به برداشت درست برسه نه هر جا که بر صرف و صلاح شماست نوشته و ما بقی رو سانسور میکنید

 16. سیاوش گفت:

  اقای پیرخانقاه…..باتشکر از دیدگاهتان چند نکته را باید به عرضتان برسانم:
  اول: امثال اقای خباز و دیگر اصلاح طلبان تائید کننده رهبر به هیچ عنوان جائی در بین مردم ایران ندارند. این مناظره ها هم ابی را گرم نمیکند. اشتباهات حکومت و احمدی نژاد با تائید رهبر همراه بوده است.مقصر اصلی ایشان است و ایراد اصلی مردم ایران هم در رهبری ایشان خلاصه میشود. والا همه میدانند و میدانیم که احمدی نژاد حاجب الوزاره رهبر و نوکر دست به سینه سپاه بود و هست. اگر اینها بعد از اینهمه مدت کثافتکاری ایشان به اقای احمدی نژاد ایراد میگیرند دلیلش اینست که فهمیده اند مردم هیچ علاقه ای به کاندیدای بعدی منتخب اقا ندارند و انتصابات اقا هم برایشان ارزش ندارد.
  دوم:زمانی که همه باید از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند انتخابات معنا ندارد…اصولا شخصی که قرار باشد بدون مقبولیت مردمی و فقط با تائید رهبر به انتخابات برود منتخب مردم نیست. منتخب رهبر است. مردم چنین ادمی را به رسمیت نمیشناسند البته بجز اطرافیان رهبر
  سوم:یک یا چند نماینده مستقلی که فریادشان در نطفه خفه شود و به هیچ جا نرسد به چه کار مردم می ایند؟ مصوبات مجلس ششم با حکم رهبری مسکوت ماند. مجلسی تفریبا مردمی و با حضور بیش از 200 نماینده اصلاح طلب نتوانست در برابر حکم حکومتی واراده ملوکانه کاری از پیش ببرد. مگر مردم کودک هستند که با یک قاقالی لی سرشان را شیره بمالیم؟وقتی ان مجلس نتوانست مسلما این چند نفر هم کاری از پیش نخواهند برد و تنها پتکی در دست رهبر خواهند بود که بر سر مردم بکوبد و بگوید: دیدید کاندیدای مستقل هم دارید. از ما دمکرات تر کیست در جهان؟
  چهارم: زمانی که تفریبا همه چهره های شاخص اصلاح طلب در زندان هستند و از انجام خدمات دولتی محروم..کاندیدای مورد ادعای شما از طیف اصلاح طلب شخصی است فاقد وجهه اجتماعی وبالطبع اراده مستقل نخواهد داشت..با توجه به مهندسی شدن انتخابات و خروج نام مورد علاقه اقا از صندوق مسلما این فرد بی اراده پیروز میدان نخواهد بود وفقط به نوعی گرم کننده تنور انتخابات است…مردم گرم کننده تنور به دردشان نمیخورد.
  پنجم: اقای خاتمی وجهه سابق را بین مردم ندارد. شرکت ایشان در انتصابات مجلس عملا محبوبیت ایشان را زایل کرد. در ضمن ایشان به اصل ولایت فقیه اعتقاد دارند. مردم ایران اصل ولایت فقیه را مدتها پیش زیر سوال بردند.به میدان فرستادن شخصی که خلاف خواسته های مردم سخن بگوید مطلوب مردم نیست
  ششم:ج.ا. در شرایطی است که از هر حربه ای استفاده میکند که به جهان بگوید محبوب مردم ایران است. خود بهتر میدانند که در صورت عدم موفقیت راه را برای حملات قریب الوقوع امریکا واسرائیل باز کرده اند. تمام تلاششان را میکنند که تحبیب قلوب کنند. یک روز احمدی نژاد را دراز میکنند و روز دیگر معاونین و دستیارانش را. این ترفند ها دیگر کهنه شده است. مردم را نمیتوانند فریب بدهند. مقصر اصلی رهبر است. اوست که باید برای اینهمه ویرانی به قیمت دستیابی به سلاح هسته ای پاسخگو باشد. بی جهت اذهان را منحرف نکنید
  هفتم: فرموده اید مدیریت اصولگرایان با اصلاح طلبان تفاوتی ندارد. وقتی دو مدیریت با پیشینه فکری متفاوت یک نتیجه میدهند-به زعم شما-نشاندهنده انست که کار از جای دیگری خراب است.اگر نه که بالاخره باید در یک دوره ای جواب میگرفتیم. جواب را مردم ایران میدانند اگر شما کماکان به زدن به کوچه علی چپ اصرار میورزید.
  هشتم: فرموده اید که اصولگرایان و اصلاح طلبان نمیتوانند با هم کار کنند. پس در هر صورت به هم ایراد خواهند گرفت. البته دوستان اصولگرا هر که را غیر خودی بدانند از بازی بیرون میگذارند و تخریبش میکنند. نمونه اش هفت سال تخریب بدون وقفه در دوران احمدی نژاد.پس لزومی ندارد طبق گفته حضرتعالی اصلاح طلبان کاندیدای پاک بیاورند که دیگران ایراد نگیرند. ضمنا شما که سیئات اصلاح طلبان را یک به یک میشمارید چطور چشم بروی گناهان اصولگرایان میبندید؟چطوردر برابر اینهمه جنایت و کشتار و تجاوز و کهریزک و اوین و ……که همه در دوران اصولگرایان صورت پذیرفته سکوت پیشه میکنید؟
  نهم: جان کلام شما انجاست که میفرمائید فکر چاره باشید. البته چاره ای که با حفظ رهبری همراه باشد. اصولا این درد مشترک همه شما دوستان پابوس استان مبارک سید علی اقاست…برای حفظ ایشان همه بسیج شوند چون ممکن است منافعتان از دست برود. متاسفانه مردم در این داستان باشما شریک نیستند. رنج و بدبختی مردم فراتر از انست که بخواهند برای حفظ منافع شما و همپالکیهایتان سید علی اقا را به هر ترتیب نگهدارند. ایشان مقصر است و باید پاسخگو باشد.
  دهم: راستی حضرت عالی در المان چه میکنید؟؟؟؟ادمی با این درجه از عتبه بوسی استان ولایت بایستی در بیت اقا نوکر خانه زاد باشد. نکند در المان به دنبال کاندیدای بعدی ریاست جمهوری میگردید؟شاید هم شما را فرستاده اند که المانیها را با شناسنامه برای رای دادن به کاندیدای مورد نظر ولایت به ایران بفرستید.شاید هم در المان مامور پخش ساندیس و ساندویچ و برنج و سیب زمینی و پول برای جمع اوری رای هستید. انجا کارتان نمیگیرد…تشریف ببرید به پاکستان….