سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد از جولان برنج های هندی و صف های طولانی برای آن / با روزی حلال برنج ها را به مر...

انتقاد از جولان برنج های هندی و صف های طولانی برای آن / با روزی حلال برنج ها را به مردم برسانید

چکیده :برنج را در اختیار افراد امینی قرار بدهند که با روزی حلال این برنج‌ها را به روش کسب روزی اسلامی به دست مردم می‌‌رسانند.شادی‌های سالروز پیروزی انقلاب نباید با برخی گرانی‌ها به کام مردم تلخ شود.وضعیت توزیع برنج موجب نارضایتی‌هایی در بین مردم شده...


در روزهایی که زمزمه توزیع کالاهای اساسی با کوپن در کشور پیچیده است، یک مقام سیاسی امنیتی با اشاره به برخی نارضایتی‌های مردم از توزیع برخی کالاهای اساسی آنها از جمله برنج گفته است: شادی‌های سالروز پیروزی انقلاب نباید با برخی گرانی‌ها به کام مردم تلخ شود.

غلامعلی رضوانی، معاون سیاسی ‌امنیتی استاندرا کهگیلویه و بویراحمد انتقاد کرده که اکنون که در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب مردم ایران هستیم نباید شیرینی‌های این روزها با گرانی‌ها و لجام‌گسیختگی‌های بازار به کام مردم تلخ شود بلکه دست‌اندرکاران بازرگانی و بازار باید به صورت جدی وارد شوند و اجازه برخی سوء‌استفاده‌ها را به سودجویان ندهند.

او خواستار آن شده  تا برنج را در اختیار افراد امینی قرار بدهند که با روزی حلال این برنج‌ها را به روش کسب روزی اسلامی به دست مردم می‌‌رسانند.

وی ادامه داد: مردم امروز از برخی گرانی‌ها و افسارگسیختگی‌های بازار ناراضی‌اند که این مهم دغدغه بیشتر مسئولان امر را می‌طلبد.

رضوانی با اشاره به ارزش و جایگاه مردم در انقلاب اسلامی گفت: شایسته نیست مردم برای برنج خارجی صف بکشند و وقت و انرژی خود را در این صفوف به هدر دهند بلکه باید مسئولان و کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت ساز و کار بهتری را برای دسترسی آسان مردم به کالاهای ضروری فراهم کنند.

او ادامه می دهد: تأمین کالای مورد نیاز مردم از یک سو و توزیع مناسب آن‌ها از سوی دیگر از وظایف مهم سازمان صنعت و معدن است که اگر درست نظارت نشود شاهد هستیم که افرادی با بازی‌های بازار به راحتی اجناس را احتکار و انبار می‌کنند تا دسترسی مردم به مایحتاج روزمره کم شود بعد از آن اجناس را با قیمت بیشتر بفروشند.

وی با انتقاد از وضعیت موجود برنج در این استان گفت:‌ نمی‌دانیم اکنون برنج دست چه کسی هست که فروشگاه‌های معتبر دولتی ندارند و مردم مجبورند برای خرید برنج صف بکشند.

رضوانی یادآور شد: تعداد زیادی از مدیران نیز از وضعیت توزیع برنج و قیمت آن نگران و ناراضی‌اند که با این وضع باید بدانیم اذهان و افکار عمومی چه فکری در این‌باره می‌کنند و چه برسد به مردم عادی.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سازمان صنعت و معدن خواست تا برنج را در اختیار افراد امینی قرار بدهند که با روزی حلال این برنج‌ها را به روش کسب روزی اسلامی به دست مردم می‌‌رسانند.

وی ادامه داد: ‌نباید برنج در کهگیلویه و بویراحمد دست افرادی داده شود که با شیوه‌های خاصی احتکار می‌کنند و نظم بازار را به هم‌ می‌زنند.

این مسئول ارشد در استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه افرادی که برنج دولتی را تحویل می‌گیرند باید به فکر روز قیامت خود باشند، عنوان کرد: مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت در این استان در این راه کم نگذارند تا رضایت در میان مردم حاصل شود.

 وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: نمی‌دانیم این برنج که هم خارجی است و هم گران و هم کمبود آن در بازار احساس می‌شود دست چه افرادی است.

رضوانی خاطرنشان کرد: این در حالی است که برنج‌های تولیدی کشاورزان همین استان هم طعم خوبی دارد و هم بوی خوبی ولی خود ماها بر سر کالای تولیدی خود می‌زنیم تا تقاضایی برای خرید آن نباشد ولی این وضع درست نیست و باید مدیریت شود.

او با اشاره به برخی نارضایتی‌های مردم از توزیع برخی کالاهای اساسی آن‌ها از جمله برنج گفت: شادی‌های سالروز پیروزی انقلاب نباید با برخی گرانی‌ها به کام مردم تلخ شود.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه گزارش داد: وضعیت توزیع برنج در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون موجب نارضایتی‌هایی در بین مردم شده ولی اخیرا سازمان صنعت و معدن این استان تصمیم گرفته تا با حذف برخی دلالان، فروشگاه‌های آزاد و عمده‌فروشان، توزیع این کالای ضروری مردم را به تعاونی‌های روستایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برخی فروشگاه‌های دولتی بسپارد.

همه اینها در حالی است که تولیدات داخلی کشاورزان برنج‌کار این استان به دلایلی چون زیاد شدن قیمت تمام شده هر کیلو برنج و تغییر ذائقه مردم، خریداری ندارند و برنج‌های وارداتی هندی در بازار ایران جولان می‌دهند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.