سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرخصی احمد زیدآبادی و مسعود باستانی از زندانی رجایی شهر...

مرخصی احمد زیدآبادی و مسعود باستانی از زندانی رجایی شهر

چکیده :احمد زید آبادی و مسعود باستانی دو روزنامه نگار زندانی ساعاتی قبل از زندان رجایی شهر به مرخصی...


احمد زید آبادی و مسعود باستانی دو روزنامه نگار زندانی ساعاتی قبل از زندان رجایی شهر به مرخصی آمدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، احمد زیاد آبادی، دبیرکل سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) در خرداد ۸۸، تنها ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم از سوی ماموران امنیتی بازداشت و ۱۴۱ روز در سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین به سر برد.وی در آذر ماه ۸۹ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال زندان و تبعید در گناباد و ممنوعیت مادام‌العمر از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی محکوم شد و اکنون دوران محکومیت خود را در زندان رجایی‌شهر می‌گذراند.

زیدآبادی چندی پیش در پی بروز برخی ناراحتی‌های گوارشی به بیمارستان امام خمینی منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته بود که در حین انجام مراحل درمانی این زندانی سیاسی با تقاضای مرخصی وی موافقت شد.

مسعود باستانی نیز از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شد. وی تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون و بر خلاف اصل تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان از اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمین خطرناک است، منتقل شد و هم اکنون نیز در این زندان نگهداری می شود.

باستانی در حالیکه در طول سه سال بازداشت خود حتی یک روز نیز به مرخصی نیامده بود، حاضر نشد با سپردن تعهدی مبنی بر هماهنگی با بازجویان در دوران مرخصی به خواست غیر قانونی آنان تن دهد و تاکید کرده که مرخصی را حق خود می داند اما بایستی در چارچوب سازو کارهای قانونی بتواند از آن استفاده کند و هیچ گونه تعهدی مازاد بر انچه که در قانون و آیین نامه سازمان زندان ها صراحت دارد را نخواهد پذیرفت.او بهمن ماه سال گذشته در پی وخامت وضعیت سلامتی‌اش، تحت‌الحفظ به بیمارستان سینا اعزام شده بود.

این روزنامه نگار محبوس در زندان رجایی شهریورماه پس از بیش از سه سال حبس در حالی به مرخصی آمد که از مرخصی مهسا امرآبادی همسر روزنامه نگار و دربند وی جلوگیری شده بود.دومین مرخصی باستانی با مرخصی همسرش مهسا امرآبادی همزمان شده است.مهسا امرآبادی ۲۰ اردیبهشت برای اجرای حکم خود به اوین رفت. امر آبادی نیز نخستین بار در خرداد سال ۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد.

امرآبادی دومین بار در اسفند ۸۹ به بهانه حضور در تجمعات اعتراضی به حصر مهندس موسوی و مهدی کروبی توسط حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شد در حالیکه او در خودروی شخصی اش و دور از محل تجمعات بود. او توسط قاضی پیر عباسی محاکمه و به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “مرخصی احمد زیدآبادی و مسعود باستانی از زندانی رجایی شهر”

  1. Ali گفت:

    درود بر فرزندان ایران درود بر میرحسین ننگ و نفرین بر ولایت جهل و جور و بیت فاسد ترین بیت اله و ایت اله ومجتبا اله و حداداله خود فروش و برادران لاریجانی نکبت زده و گرفتار اله

  2. آق مرتضا گفت:

    این گونه تیتر که می زنید گمراه کننده است. انسان فکر می کند که آنها مرخص شدند. بنویسید فلانی و فلانی برای استفاده از مرخصی ، به خانه هایشان فرستاده شدند. یا چیزی شبیه به این.