سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تقابل آشکار احمدی نژاد با قوه قضاییه و مجلس؛ متهم جنایت کهریزک حکم سرپرستی گرفت...

تقابل آشکار احمدی نژاد با قوه قضاییه و مجلس؛ متهم جنایت کهریزک حکم سرپرستی گرفت

چکیده :در حالی که برای دومین بار دیوان عدالت اداری حکم انفصال متهم جنایت کهریزک از سازمان تامین اجتماعی را صادر کرد، امروز در یک اقدام تلافی جویانه و تنش آمیز، سعید مرتضوی به سرپرستی سازمان تامین اجتماعی رسید و برای ماه های باقی مانده دولت دهم در این سمت ابقا شد. ...


کلمه- گروه خبر: در حالی که برای دومین بار دیوان عدالت اداری حکم انفصال متهم جنایت کهریزک از سازمان تامین اجتماعی را صادر کرد، امروز در یک اقدام تلافی جویانه و تنش آمیز، سعید مرتضوی به سرپرستی سازمان تامین اجتماعی رسید و برای ماه های باقی مانده دولت دهم در این سمت ابقا شد.

این در حالی است که طی هفته گذشته از سوی دیوان عدالت اداری حکم انفصال سعید مرتضوی از سازمان تامین اجتماعی به وزیر کار ابلاغ شد و مجلس هشدار داده بود در صورت عدم اجرای این حکم، وزیر استیضاح می شود. پیش از این نیز نمایندگان همواره مخالفت خود را از ریاست این قاضی معزول بر سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده بودند.

قرار است هشتم اسفند ماه نیز پرونده قاضی معلق جنایت کهریزک در دادگاه رسیدگی شود.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.

در همین حال توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد:آخرین تصمیمی که اخیرا دولت گرفته و ما شنیدیم این است که دولت برای اینکه از اجرای حکم دیوان عدالت اداری کنار بکشد، اصرار دارد تا قاضی معلق را در سازمان تأمین اجتماعی بر سر کار نگه دارد و بنابر این تصمیم گرفته که آیین‌نامه سازمان تأمین اجتماعی را تغییر داده و معاون اول را رئیس هیئت امنا کند تا حکم این فرد را معاون اول امضا کند تا مجلس نتواند موضوع را تعقیب کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ماجرای سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی با اعلام حکم سرپرستی وی به پایان رسید و وی از این پس با عنوان سرپرست ماندگار شد.

طبق ماده 113 قانون خدمات کشوری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می تواند تا 6 ماه حکم سرپرستی برای سازمان تعیین کند.

در جلسه روز دوشنبه 25 دیماه هئیت عمومی دیوان عدالت کشور، این دیوان مصوبه هئیت وزیران در خصوص تغییر صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی را مغایر قانون تشخیص داد و حکم وزیر برای مدیرعاملی سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی لغو شد.

این حکم دو روز بعد به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد و روز 30 دی نیز در روزنامه رسمی به چاپ رسید. به گفته رئیس دیوان عدالت اداری این رای قطعی است و باید اجرایی شود.

در واکنش به این این حکم، شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که مطیع قانون هستیم و حدود یک هفته بعد از ابلاغ، حکم عزل مرتضوی از مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی صادر شد اما این بار هم با تعیین حکم سرپرستی ، مرتضوی مجددا در راس سازمان تامین اجتماعی به فعالیت خود ادامه می دهد.

همچنین روز گذشته نیزمحسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در مورد خصوص آخرین وضعیت سعید مرتضوی عنوان کرد که وقتی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص سئوال شد اعلام کردند بر اساس قانون عمل می کنند که امیدواریم همانگونه باشد اما اگر اقدامی خلاف قانون انجام شود موضوع مجرای خاص خودش را طی خواهد کرد.

متهم جنایت کهریزک اواخر اسفند ماه سال گذشته به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسید. انتصابی که تا به امروز با مخالفت اصولگرایان و منتقدان احمدی نژاد رو به رو شده است. اما او آنقدر مستظهر به باندهای قدرت هست که ماه هاست به رغم همه مخالفت ها و وعده ها برای افشاگری ها در مسند خود مانده است و برای دیگران خط و نشان می کشد.
اوایل سال جاری، برخی از نمایندگان مجلس چون احمد توکلی و الیاس نادران سعی داشتند مساله مرتضوی را بدون استیضاح حل و فصل کند و از این رو بود که جلسات متعددی با او برگزار کردند. جلساتی که تنها یک ” قول شرف” به همراه داشت آن هم قولی که هیچ گاه عملی نشد.

اما بعد از اینکه اخباری از جلسات محرمانه او با نمایندگان به اصطلاح اصولگرا منتشر شد، مرتضوی اعتراف کرد که حداد عادل به او قول هایی داده که او بتواند بار دیگر به مسند ” قضاوت” خود بازگردد! همان مسندی که علاوه بر قتل زهرا کاظمی، خبرنگار- عکاسی که با ضربه مغزی کشته شد، شهادت دست کم سه شهید جنبش سبز -که در کهریزک بر اثر شکنجه جان باختند- را نیز در سیاهه پرونده خود دارد.

اما سعید مرتضوی گفته بود و تاکید دارد که این جنایات راهیچیک به تنهایی و سر خود انجام نداده است، و همانطور که نتوانست مسند سازمان تامین اجتماعی را به رغم “قول شرف” ترک کند، و باید به دستور مقام ” مافوق” عمل می کرد، در جنایت کهریزک هم بر اساس نوشته و دستور العمل شورای عالی امنیت عمل کرده است. همان حکمی که به امضای حسین نجات رسیده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “تقابل آشکار احمدی نژاد با قوه قضاییه و مجلس؛ متهم جنایت کهریزک حکم سرپرستی گرفت”

 1. Javid گفت:

  سعید خان مرتضوی از دادگاهش هم حکم تبرئه میگیره ،میگید نه ، حالا میبینیم

 2. Bahram گفت:

  yek rooz molla nasredin ba kharesh raft bazarke paloon baraye khar bekharad

 3. رزمنده سابق گفت:

  بنظر من آقای مرتضوی با این همه جنایاتی که کرده لیاقت رئیس جمهور شدن داره. کی از ایشان بهتر. منتها قبلش باید چند تا مدرک دکترا برای خودش جور بکند. نمی شود رئیس جمهور بدون تیتل. بیلَ بیل بیلَ چغندر

 4. اسماعیل شیرین سخن گفت:

  برای طرد و محاکمه این عنصر نامطلوب باید دم آقا را دید