سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پرداخت چهار میلیارد تومانی شورای شهر تهران به دولت بابت برگزاری انتخابات، از محل ک...

پرداخت چهار میلیارد تومانی شورای شهر تهران به دولت بابت برگزاری انتخابات، از محل کمک به موسسات عام المنفعه!

چکیده :شورای شهر تهران کمک چهار میلیارد تومانی به دولت بابت برگزاری انتخابات! را تصویب کرده؛ اما در مورد چرایی اعطای بودجه متعلق به موسسات عمومی و عام المنفعه به دولت از سوی شهرداری، آن هم در شرایطی که برای برگزاری انتخابات ردیف های بودجه مشخصی در بودجه سالانه مصوب مجلس پیش بینی شده، سخنی به میان نیاورده است. ...


کلمه – گروه خبر: جلسه اخیر شورای شهر تهران  پیشنهادی را از تصویب گذرانده  که حاوی اعطای کمک مبالغ میلیاردی و البته مشکوک شهرداری تهران به دولت احمدی نژاد برای انتخابات سال 92 بوده است.

به گزارش کلمه، شورای شهر تهران در حالی یک فوریت لایحه «مجوز تامین اعتبار جهت کمک به برگزاری انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران» را  به تصویب رساند که مطابق آن مبلغ 4 میلیارد تومان از ردیف « کمک به موسسات عمومی و عام المنفعه» با عنوان برگزاری انتخابات به جیب دولت خواهد رفت.

در این جلسه در خصوص ضرورت اعطای این کمک به دولت آن هم از موسسات عام المنفعه و هم چنین چگونگی نظارت بر هزینه کرد آن توضیحی داده نشده است.

شورای شهر تهران هم چنین در مورد چرایی اعطای بودجه متعلق به موسسات عمومی و عام المنفعه به دولت از سوی شهرداری، آن هم در شرایطی که برای برگزاری انتخابات ردیف های بودجه مشخصی در بودجه سالانه مصوب مجلس پیش بینی شده، سخنی به میان نیاورده است.

چمران رییس شورای شهر تهران به این توضیح اکتفا کرده است که با اشاره به توافقات انجام شده اعضای شورای شهر با کمیته تطبیق ، فرمانداری برای کمک مالی به ستاد برگزاری انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری و همچنین چهارمین دوره انتخابات شورا های اسلامی شهر در سال 1392 درخواست مبلغ 4 میلیارد تومان از ردیف «کمک به موسسات عمومی و عام المنفعه» کرده است.

او گفته که  فرمانداری تاکید دارد برای اجرای مقدمات برگزاری انتخابات از هم اکنون این اعتبار دراختیار آنها قرار گیرد. بر این اساس، طبق توافق با کمیسیون بودجه شورای شهر تهران، مقرر شده که مبلغ یک میلیارد تومان از این مبلغ، همین امسال پرداخت شود.

از خروجی این نشست اما ضرورت اقدام فوری و فوتی و بده بستان شهرداری و دولت، دو رقیب دیرینه ای که بیشترین تنش ها و کشمکش ها را با هم بر سر موضوعات مختلف پشت سر گذاشته اند و این اختلافات روزهای اوج خود را با نزدیک شدن به انتخابات می گذراند، بیرون نیامده و بر چرایی واریز این پول از هم اکنون برای انتخاباتی که قرار است خرداد ماه سال آینده برپا شود، هم شرحی نرفته است.

تنها چمران در این باره گفته است:  به دلیل اینکه این مبلغ اضافه بر متمم بودجه سال 91 است بنابراین باید در سقف بودجه سال آینده لحاظ شود.

حسین محمدپور زرندی معاون مالی شهرداری تهران نیز در خصوص این لایحه مدعی شده است:  با توجه به اینکه در برگزاری انتخابات قبلی مجلس شورای اسلامی ، از شهرداری تهران به صورت پراکنده در زیر مجموعه ها درخواست کمک توسط فرمانداری ری و شمیرانات و تهران می شده است، بنابراین امسال این لایحه را به شورای شهر تهران ارائه کردیم تا مبنای کمک به صورت یکجا دیده شود!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.