سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه ممنوعیت ملاقات زندانیان سیاسی خانوادگی در زندان اوین و رجایی شهر...

ادامه ممنوعیت ملاقات زندانیان سیاسی خانوادگی در زندان اوین و رجایی شهر

چکیده :ملاقات گروهی از زندانیان سیاسی که به صورت خانوادگی در زندان‌اند، همچنان با دستور مقامات امنیتی و دادستان تهران ممنوع است....


ملاقات گروهی از زندانیان سیاسی که به صورت خانوادگی در زندان‌اند، همچنان با دستور مقامات امنیتی و دادستان تهران ممنوع است.

به گزارش خبرنگار کلمه، در حال حاضر بیش از ۲۴ نفر از زندانیان سیاسی به صورت خانوادگی در زندان اوین یا رجایی شهر نگهداری می‌شوند.

ژیلا بنی یعقوب و بهمن احمدی امویی زوج روزنامه نگار زندانی که در زندان اوین و رجایی شهر زندانی هستند پس از شش ماه حبس خانوادگی یعنی از زمان رفتن ژیلا به زندان تنها یک بار توانسته‌اند یکدیگر را ملاقات کنند. این در حالی است که طبق آئیین نامه سازمان زندان‌ها، زوج‌های زندانی به طور مرتب و حداقل ماهی یک بار باید از حق ملاقات با یکدیگر برخوردار باشند.

مهسا امر آبادی و مسعود باستانی دیگر زوج زندانی روزنامه نگار هم ملاقات های مرتبی با یکدیگر ندارند و تاکنون تنها چند بار یکدیگر را در زندان اوین ملاقات کرده‌اند.

ملاقات های حضوری زندانیان بند زنان با خانواده‌هایشان نیز همچنان در اختیار دادستان تهران است که وی به سختی برای این ملاقات‌ها مجوز صادر می‌کند. این ملاقات‌ها تا پیش از این تحت نظر دادیار ناظر زندان قرار داشت که تا حدودی طبق آئین نامه سازمان زندان‌ها و به صورت مرتب برای خانواده‌های این زندانیان مجوز ملاقات با عزیزانشان را صادر می‌کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.