سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران: پرداخت یارانه تولید در فاز دوم نیز م...

نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران: پرداخت یارانه تولید در فاز دوم نیز محقق نمی‌شود

چکیده :به اقرار شهروندان، حوزه‌های تولید و صنعت دچار بحران شده و امنیت شغلی همه کسانی که یارانه می‌گیرند به خطر افتاده...


کلمه – گروه خبر: نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: با وجود وعده‌های رییس دولت، پرداخت یارانه تولید در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز محقق نخواهد شد.

پدرام سلطانی، در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه برآورد دولت از درآمد ناشی از اصلاح قیمت‌ها برآورد درستی نبود، اظهار داشت: عددی که برای پرداخت یارانه به شهروندان مقرر کردند باعث شد، علاوه بر اینکه کل منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به صورت نقدی بین مردم توزیع شود، بلکه بیش از آن نیز با برداشت از محلهای دیگر صرفاٌ به شهروندان پرداخت شود و منبعی برای پرداخت سهم تولید باقی نماند. لذا دولت در اجرای فاز نخست تنها نسبت به شهروندان تعهد ایجاد کرد.

وی افزود: تبعات ناشی از توقف و کاهش یارانه‌ها از نظر دولت موجب شد تا منبعی برای پرداخت یارانه به صنعت باقی نماند.

سلطانی خاطر نشان کرد: سیاست گذاری این موضوع از ابتدا درست نبود و به اقرار شهروندان، حوزه‌های تولید و صنعت دچار بحران شده و امنیت شغلی همه کسانی که یارانه می‌گیرند به خطر افتاده است.

وی با بیان اینکه میزان یارانه شهروندان در مقایسه با حقوقی که دریافت می‌کنند بسیار ناچیز است، افزود: واقعیت این است که اگر دولت بخواهد برای اجرای فاز دوم اقدام کند باید ابتدا کلیه مشکلاتی که در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها بوجود آمد را مورد بررسی و اصلاح قرار دهد.

نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: هرچند رییس دولت و سایر مسئولین بسیار علاقه‌مند هستند فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را هر چه زود‌تر اجرا کنند اما امیدی برای پرداخت یارانه تولید به صنایع کشور وجود ندارد.

وی گفت: با به میان آوردن بحث ۵ برابر شدن یارانه‌ها به نظر می‌رسد از هم اکنون چاله منابع حاصل از اجرای فاز دوم هم کنده شده و توزیع کل آن بین شهروندان انجام خواهد شد.

سلطانی افزود: به نظر می‌رسد با وعده‌هایی که دولت به مردم می‌دهد در فاز دوم هم پرداخت یارانه به تولید صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه مجلس در حال حاضر اجرای فاز دوم را به صلاح نمی‌داند ابراز امیدواری کرد که نمایندگان این موضوع را مدیریت کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.