سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش محمد یزدی به سخنان عسگراولادی و هاشمی: تطهیر جریان فتنه خواست دشمنان است/ الق...
» بیانیه امضای هیات رییسه خبرگان به اسم محمد یزدی

واکنش محمد یزدی به سخنان عسگراولادی و هاشمی: تطهیر جریان فتنه خواست دشمنان است/ القای انتخابات آزاد توطئه است

چکیده :محمد یزدی بدنبال تلاش سه سال گذشته اش برای انزوای انقلابیون اصیل با انتشار بیانیه ای از سوی هیات رییسه خبرگان و با امضای شخصی اش، مدعی شد که تطهیر جریان فتنه خواست دشمنان است. این اظهارات در حالی عنوان می شود که اخیرا عسگراولادی و مرتضی نبوی با تاکید بر حفظ نیروهای انقلاب تصریح کرده اند که موسوی و کروبی جز فتنه گران نیستند. وی همچنین انتخابات آزاد را القایی برای توطئه دانست....


کلمه- گروه خبر: محمد یزدی بدنبال تلاش سه سال گذشته اش برای انزوای انقلابیون اصیل با انتشار بیانیه ای از سوی هیات رییسه خبرگان و با امضای شخصی اش، مدعی شد که تطهیر جریان فتنه خواست دشمنان است.

محمد یزدی روز گذشته در غیاب مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان که به دلیل شرایط آب و هوایی تهران و توصیه پزشکان در نشست هیات رئیسه مجلس خبرگان حضور نداشت، ریاست جلسه را بعهده گرفت و بیانیه ای به نام خبرگان با امضای خود منتشر کرد. همان کاری که پیش از این در جامعه مدرسین قم انجام داده بود.

اظهارات یزدی در حالی عنوان می شود که اخیرا عسگراولادی و مرتضی نبوی با تاکید بر حفظ نیروهای انقلاب تصریح کرده اند که موسوی و کروبی جز فتنه گران نیستند.

عسگراولادی طی ماه گذشته بارها تصریح کرده است که موسوی و کروبی فتنه گر نیستند. وی گفته است: من با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام ولی در سال‌های فتنه برخی مسائل را نپذیرفتند.

وی با اشاره به هشت سال نخست وزیری مهندس موسوی در دوران دفاع مقدس افزوده است: موسوی رییس ما در دولت بود. ایشان فتنه‌ساز نیست.

اینک که تلاش بیش از سه سال اقتدارگرایان برای منزوی کردن نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس و رییس پیشین مجلس مهدی کروبی به نتیجه نرسیده است، محمد یزدی باز به میدان آمده است.

محمد یزدی که پیشتر نیز گفته بود نظام با هیچ کس شوخی ندارد و هر کس در برابر آن بایستد عقب زده می‌شود، با انتقاد شدید از مهدی کروبی، اظهار کرده بود: من ناراحتم، شخصیتی که لباس روحانیت بر تن دارد، امروز به عنوان یک جوک در جامعه مطرح شده است و به او شیخ اصلاحات هم می‌گویند، چه کسی این شخصیت را تزلزل داده است، در همین سفر اخیر وی به قم اگر از او مراقبت نمی‌شد معلوم نبود چه اتفاقی برایش می‌افتاد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با زیر سؤال بردن پیشینه میرحسین موسوی، نخست وزیر هشت سال زمان جنگ در باره وی گفت: سوابق فکری میرحسین موسوی معلوم است. ایشان چه افتخاری همراه خودش دارد؟ در دوره نخست وزیری همه می‌دانند وضعیت فکری اش چگونه بود.

سخنان این عضو خبرگان در حالی عنوان شد که امام خمینی سالها پیش در تقدیر از عملکرد میرحسین موسوی گفته بود از آنجا که ممکن است این روزها افرادى بخواهند نسبت به دولت خدمتگزار شبهات و القائاتى در اذهان عامه به وجود آورند و زحمات بى‏شائبه و طاقت فرساى شما را خصوصا در مساله جنگ خدشه‏دار نمایند، لازم است این نکته را تذکر دهم که من همچون گذشته شما را فردى لایق و دلسوز براى انقلاب اسلامى مى‏دانم، و زحمات شما را در دوران جنگ و تجهیز سپاهیان اسلام فراموش نمى‏کنم، و الآن نیز شما را تأیید و حمایت مى‏کنم.

همچنین امام در توصیف مخالفان میرحسین تصریح کرده بود که اینان عرضه اداره یک نانوایی را هم ندارند.

پس از آنکه محمد یزدی قوه قضاییه را ترک کرد، شاهرودی بارها تاکید کرد که خرابه ای را در قوه قضاییه تحویل گرفته است.

بعد از حوادث سال 88 محمد یزدی همچنین با حمله به هاشمی رفسنجانی گفته بود: رهبری بارها و بارها بر خودداری خواص از دو پهلو حرف زدن تأکید کرده‌اند و ایشان در سخنان خود بارها خواسته‌اند که هاشمی به آغوش نظام باز گردد ولی هاشمی با موضع‌گیری‌های خود هر روز از نظام دورتر می‌شود.

این سخنان با واکنش شدید هاشمی رفسنجانی رو به رو شد. وی خطاب به یزدی گفت: درمورد سخنان اخیر آقای یزدی همانگونه که قبلا هم گفتم جوابم تا کنون به سخنان توام با عصبانیت وغرض‌آلود ایشان سلام بوده است، ولی با صحبت‌های دیروز ایشان و اطلاعات رسیده، این بار بوی توطئه به مشام می‌رسد و درباره مسائل ایشان در زمان امام راحل و درجلسه انتخاب رهبری بعد از ارتحال امام و درقوه قضاییه به صورت کتبی مطالبی را گوشزد خواهم کرد.

اینک بیانیه ای به نام محمد یزدی با عنوان هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری منتشر شد که در آن آمده است: هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، جریان تطهیر یا تخفیف جرم سران فتنه و فتنه‌گران را خواست دشمنان انقلاب اسلامی می‌داند که هرگز دوستداران انقلاب به دنبال آن نبوده و نخواهند بود از همگان انتظار داریم نسبت به اظهارنظری که موجب سوءاستفاده دشمنان اسلام شده و یا باعث تردید در جامعه ولایی و حماسه‌سازان باشکوه ۹ دی شود، مراقبت نمایند.

محمدیزدی در این بیانیه مانند سایر نمایندگان رهبری و ائمه جمعه مدعی شده است: القاء واژه «انتخابات آزاد» یا کلید واژگانی از این دست در راستای توطئه در اصل انتخابات، تلقی شده و با توجه به موضوعی که مقام معظم رهبری، نسبت به آن هشدار دادند، انتظار آن را داریم که دلسوزان انقلاب با توجه به برگزاری بیش از ۳۰ انتخابات سالم در کشور و اعتماد و اطمینان مردم به ساز و کار قانونی موجود، مواضع جریان انقلاب را از استکبار جهانی بازشناسند تا مرزها شفاف گردد.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مسئولین حکومتی باید از حوزه اختیاراتشان در جهت مصالح امت استفاده کنند خطاب به اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: شما وظیفه دارید حقایق را به مردم بگویید که اگر فقط تماشا کنید خلاف وظیفه عمل کرده اید.

همچنین محمد یزدی در پنجمین جلسه هیات رئیسه خبرگان رهبری با کمیسیون های این نهاد برای شورای نگهبان هم تعیین تکلیف کرد و با اشاره به اصل 115 قانون اساسی خطاب به کسانی که آنها را فتنه گر نامید و کسانی که شعار صیانت از رای مردم سر می دهند گفت: در متن این قانون اساسی آمده است که رئیس جمهوری باید از میان رجل سیاسی و مذهبی که واجد شرایط ذیل است انتخاب شود.

وی با اعلام این که شورای نگهبان برای اصل 115 قانون اساسی آئین نامه ای در دست تنظیم دارد گفت : شورای نگهبان برای روشن شدن اصل 115و اینکه این اصل چه می گوید یک آئین نامه ای قانونی در دست تنظیم دارد و نظر اهل فن را نیز در این خصوص پرسیده است و مطمئنا در انتخابات این دوره از این آئین نامه استفاده می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

15 پاسخ به “واکنش محمد یزدی به سخنان عسگراولادی و هاشمی: تطهیر جریان فتنه خواست دشمنان است/ القای انتخابات آزاد توطئه است”

 1. MOJ1346 گفت:

  یکی نیست به این بنده شیطان یادآوری کنه که زمانی که قاضی القضات این دستگاه بودی چه گندی به سیستم قضایی این مملکت زدی و چه به روز این مردم بخت برگشته آوردی که مجبور شدند یه عرب جاهلی مثل شاهرودی را جایگزین تو کنند و همین شاهرودی درب و داغون نشون داد که عملکردی به مراتب بهتر از تو دارد . مثل اینکه یادت رفته که با جهالت و نادانی برخاسته از غرورت که تکیه گاه پوسیده ای بنام لباسی که بر تن داری دارد باعث شدی زندانهای این کشور لبریز از زندانی بشه و قفسه های و بایگانی های دادگستری سرریز از پرونده هایی که بعضا سالها در نوبت رسیدگی مانده بودند بشود . تو اگر مدیر بودی و سیاست و کیاستی داشتی که این گند را به سیستم قضایی ما نمی زدی . به خاطر خدا دیگر بس کن و بشین سر جایت و خفه قونی بگیر بزار بزرگترا کارشون را بکنن .

 2. hamid54 گفت:

  آقای یزدی!!! بیزحمت اول برو لهجه ی قشنگتو عمل کن بعدا بیا حرف بزن. باز یه سوژه ی جدید برای خندیدن پیدا شد. ما و اینهمه خوشبختی و خنده محاله……!!!!!! پینوکیو آدم شد، چرا شما نمیشین؟؟؟؟!!!!

 3. az diar fars گفت:

  شما وظیفه دارید حقایق را به مردم بگویید ! مثلا جناب عالي داري حقيقت رو ميگي ؟

 4. آرام گفت:

  اوضاع کارخانه لاستیک درچه حاله چون اشراف بیشتری داریدپرسیدیم

 5. Mmmmmm گفت:

  قسمتس از خطبه اقای محمد یزدی در نماز جمعه تهران در زمان اقای رفسنجانی (نقل به مضمون )
  اقای معلم ؛اقای کارمند ؛مگر تو متمول هستی که میخواهی اظهار نظر کنی
  الا لعنه اله علی القوم الفاسقین

 6. Mmmmm گفت:

  بیداد
  گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است / اما چه سود حاصل گلهای پرپر است / شرم از نگاه بلبل بی دل نمی کنید / کز حجر گل نوای فغانش به حنجر است / از آن زمان که آیینه گردان شب شدید / آیینه ی دل از دم دوران مکدر است / فردایتان چکیده امروز زندگی است / امروزتان طلیعه ی فردای محشر است / وقتی که تیغ کینه سر عشق را برید / وقتی حدیث درد برایم مکرر است / وقتی ز چنگ شوم زمان مرگ می چکد / وقتی دل سیاه زمین جای گوهر است / وقتی بهار وصله ناجور فصلهاست / وقتی تبر مدافع حق صنوبر است / وقتی به دادگاه عدالت طناب دار / بر صدر می نشیند و قاضی و داور است / وقتی طراوت چمن از اشک ابرهاست / وقتی که نقش خون به دل ما مصور است / وقتی که نوح کشتی خود را به خون نشاند / وقتی که مار معجزه ی یک پیمبر است / وقتی که برخلاف تمام فسانه ها / امروز شعله، مسلخ سرخ سمندر است / از من مخواه شعر تر، ای بی خبر ز درد / شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است / ما با زبان سرخ و سر سبز آمدیم / تیغ زیان برنده تر از تیغ خنجر است / این تخته پارها که با آن چنگ می زنید / ته مانده های زورق بر خون شناور است…

  • greenof گفت:

   این شعرها از شاعری با تخلص «بیداد خراسانی» است؛ که غوغا کرده و خوندنش از شعرش چیزی کم نداره و وقتی دیدم تا 24 ساعت روی زمین نبودم. به همه سبزهای عزیز توصیه می کنم لینکش رو گیر بیارن ببینن. اونقدر قشنگه که هر کی دیده برای همه فرستاده. اگر میشه یک لینکدونی سبز به سایت اضافه کنید و این جور چیزها و کتابهایی که میرحسین و تاج زاده و دیگر سبزها توصیه کردند لینکش رو بگذارید دوستان بتونن دسترسی داشته باشند.

   http://www.youtube.com/watch?v=BVfiMbKWXLM

 7. greenof گفت:

  آی اصولگرانماها؛ اسلام فروش ها و اربابان خودخوانده!
  مسئله ملی و کینه های شخصی!!

  اتفاقی در سطح ملی افتاده و شما عامیانه ترین حرفها رو می زنید و همه تون مقصرید و طرف مقابل رو مثل کودکان تقصیرکار می بینید. الان یک تصادف میشه سهم راننده جدا محاسبه میشه که بیشتر از همه هست (راننده انتخابات چه کسی بود؟!) سهم طرف مقابل، سهم شهرداری، جدا جدا محاسبه می شود . همه چیز را مثل عقب افتاده ها می خواهید بیندازید گردن کسی.

  می خواهید مسئله را حل کنید یا در پی هوای نفس و دنیای خودتونید؟!! اگر می خواهید حل شود، برای مسئله ای چنین بزرگ و ملی دادگاهی ملی از بی طرفها و انسانهای موجه جامعه تشکیل دهید:

  در این دادگاه سبزها محاکمه می شوند. شورای نگهبان متهم است و بسیار هم متهم است؛ رهبر متهم است؛ قوه قضائیه خود متهم است؛ رئیس جمهور متهم است. گروههای مسلح و سارقان و فرصت طلبهای داخلی و خارجی متهم و مقصرانی جدی اند.

  سهم هر کدام در این مصیبتها چه اندازه بوده است؟

  همه باید محاکمه شوند اینجا نشد و داستان حل نشد در قیامت بیشتر از اینجا و برای همیشه پاسخ خواهید داد.

  خجالت نمی کشید؛ اندوه مردم و غم و مشکلات را ببینید. مگر شما آدم نیستید؛ قرار بود مسلمانی بیش از آدمیت باشد. مسلمانی اگر این است صد بار کمتر است.

 8. Asghar گفت:

  چرا همیشه با این دید نگاه میکنیم که آقای احمدی نژاد و همراهان ایشان بی عرضه بودند و نتوانستند کار کنند و همه زیرساخت های کشور را به دلیل نفهمی از بین برده اند.این نگاه بسیارساده ای است.من معتقدم آنچه بر سر این کشور آوردند دقیقا و با حساب پیاده کردند.در آن نفهمی هیچ جایی ندارد.یک برنامه حساب شده و دقیق بود که اگر همه دنیا هم جمع میشدند نمیتوانستند آن را با حمله نظامی انجام بدهند.کسانی که پشت پرده این کار هستند نه ایرانی هستند و نه مسلمان.
  امروز بسیاری از ایادی آنها در لباس های مختلف و مسئولیت های مختلف قابل شناسایی هستند در داخل کشور .
  آن چنان تیشه به ریشه کشور زدند که تا سال ها قد راست نخواهد کرد.این یک کار گروهی بود که انجام دادند و واقعا ظریف و حساب شده انجام دادند.
  من از رهبری تعجب میکنم که چطور این مسئله ساده را تشخیص نمیدهد .فتنه کور نشده است . اشتباه تشخیص داده شده است.
  فتنه و فتنه گر همین هایی هستند که شالوده نظام و کشور را از بین بردند. اگر من جای رهبری بودم دستور میدادم همه آن ها را در هر پست و مقامی که هستند دستگیر کنند و در مقابل از دوستان انقلاب و اسلام که یا خانه نشین هستند و یا در زندان و یا حبس.. دلجویی میکردم و همه را با ایجاد وحدت و مهربانی مسئول این باز سازی میکردم که تنها راه درست همین است.آن روزی که ابر ها از جلوی خورشید کنار برود ..خواهیم دید که خائنان به این کشور ..به مردم..به خون شهدا ..و به اسلام چه کسانی بودند
  اعتراف به اشتباه در هر زمانی به منزلت افراد اضافه میکند . این جام زهر نیست شهد ناب است..
  آن زمان خواهید دید که همین مردم چگونه پشتیبان ایشان خواهند بود. نگذارید بلایی که به سر لیبی و مصر و تونس و سوریه آمد به سر ما هم بیاید. نگذارید برادر کشی …جنگ و تجزیه ایران که نقطه پایان فعالیت این گروهک مزدور است به سر ما هم آوار شود.
  دست خدا با مردم است اگر یک دل باشند. هشت سال با دست خالی جنگیدیم ولی یکدل بودیم .این بزرگترین نعمت خدا را از ما گرفتند ولی هنوز فرصت هست.

 9. Asghar گفت:

  گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است / اما چه سود حاصل گلهای پرپر است
  شرم از نگاه بلبل بی دل نمی کنید / کز حجر گل نوای فغانش به حنجر است
  از آن زمان که آیینه گردان شب شدید / آیینه ی دل از دم دوران مکدر است
  فردایتان چکیده ی امروز زندگی است / امروزتان طلیعه ی فردای محشر است
  وقتی که تیغ کینه سر عشق را برید / وقتی حدیث درد برایم مکرر است
  وقتی ز چنگ شوم زمان مرگ می چکد / وقتی دل سیاه زمین جای گوهر است
  وقتی بهار وصله ناجور فصل هاست / وقتی تبر مدافع حق صنوبر است
  وقتی به دادگاه عدالت طناب دار / بر صدر می نشیند و قاضی و داور است
  وقتی طراوت چمن از اشک ابرهاست / وقتی که نقش خون به دل ما مصور است
  وقتی که نوح کشتی خود را به خون نشاند / وقتی که مار معجزه ی یک پیمبر است
  وقتی که برخلاف تمام فسانه ها / امروز شعله، مسلخ سرخ سمندر است
  از من مخواه شعر تر، ای بی خبر ز درد / شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است
  ما با زبان سرخ و سر سبز آمدیم / تیغ زیان برنده تر از تیغ خنجر است
  این تخته پارها که به آن چنگ می زنید / ته مانده های زورق بر خون شناور است

  مردم خدا نکرده مگر کور گشته اید

  اما به حکم سفسطه بیداد کرده اید/ ابلیس را ز اشک خدا شاد کرده اید
  مردم در این سراچه به جز باد سرد نیست/ هرکس که لاف مردی خود زد که مرد نیست
  مردم خدا نکرده مگر کور گشته اید /یا از اصالت خودتان دور گشته اید
  تا کی برای لقمۀ نان بندگی کنیم / تا کی به زیر منتشان زندگی کنیم
  اشعار صیقلی شده تقدیم کس نکن/ گل را فدای رویش خاشاک و خس نکن
  دل را اسیر دلبر مشکوک کرده ای/ در این دیار_ زار ره خوک کرده ای

  مردم برای هیبت مان آبرو نماند

  آزاده باش هر چه که هستی عزیز من / حتی اگر که بت بپرستی عزیز من
  اینان که از قبیلۀ شوم سیاهی اند / بیرق بدست شام غریب تباهی اند
  گویند این عجوزه ی شب راه چاره است/ آبستن سپیدۀ صبحی دوباره است
  ای خلق این عجوزۀ شب پا به ماه نیست/ آبستن سپیدۀ صبح پگاه نیست
  مردم به سحر شعبده در خواب رفته اید / در این کویر تشنه پی آب رفته اید
  تا کی در انتظار مسیحی دویاره اید / در جستجوی نور کدامین ستاره اید
  مردم برای هیبت مان آبرو نماند / فریاد دادخواهی مان در گلو نماند
  اینان تمام هستی ما را گرفته اند/ شور و نشاط و مستی ما را گرفته اند
  در موج خیز حادثه کشتی شکسته است / در ما غمی به وسعت دریا نشسته است
  در زیر بار غصه رمق ناله میکند / از حجم این سروده ورق ناله می کند
  اندوه این حدیث دلم را به خون کشید / عقل مرا دوباره به طرف جنون کشید
  هل من مبارز از بن دندان بر آورم / رخش غزل دوباره به جولان در آورم

  باید دوباره قبلۀ خود را عوض کنیم

  برخیز تا به حرمت قرآن دعا کنیم / از عمق جان خدای جهان را صدا کنیم
  با ازدحام این همه بت در حریم حق / فکری به حال غربت دین خدا کنیم
  در سوگ صبح همدم مرغ سحر شویم / در صبر غم به سرو بلند اقتدا کنیم
  باید دوباره قبلۀ خود را عوض کنیم / با خشت عشق کعبه ای از نو بنا کنیم
  جای طواف و سجده برای فریب خلق / یک کار خیر محض رضای خدا کنیم
  در انتهای کوچۀ بن بست حسرتیم / باید که فکر عاقبت از ابتدا کنیم
  با این یقین که از پس یلدا سحر شود / برخیز تا به حرمت قرآن دعا کنیم

 10. آرش گفت:

  عزیزمن! من با این جملات یاد زمان انقلاب میفتم که در آنزمانها هم میخواستند این رو جا بیندازند که شاه هیچ خبری و تقصیری نداره، این دوربریهاش هستند که خرابکاری میکنند!!!! خاطرجمع باشید که رهبری از همه چیزها اطلاع داره و همه چیز هم بدستور مستقیم اون و با اطلاع کامل است. دیکتاتور هیچوقت در تاریخ بشریت از هیچکسی معذرت نخواسته و بدلایل ذاتی هم نمیتونه اینکار رو بکنه. مسئول مستقیم این جنایتها هم فقط و فقط و فقط و فقط و فقط و فقط و فقط و فقط خامنه ای بعنوان بالاترین مقام مملکتی است.

  • Asghar گفت:

   من معتقد به دلایل شما نیستم. رهبری دلیلی برای کودتا نداشت و ندارد. کودتا بکند که دوباره رهبر بشود؟ خوب که بود و هست هر دستوری هم می داد اجرا میشد. ولی اشتباهات زیادی کرد. در واقع خودش را در مقابل کار انجام شده دید.واقعا در این کشور چه کسی حرمت شکنی کرد. میر حسین یا احمدی نژاد؟ میر حسین هیچگاه یاد ندارم حرمت شکنی کرده باشد. لقب دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای توسط ایادی احمدی نژاد باب شد.همان ها از اساس حرمت همه چیز را از بین بردند و هنوز هم مشغولند.دقیقا میدانند که چه میکنند.تمامی شعار هایی که رهبری را هدف قرار میداد از دهان همین گروهک و با سیاست بازی همین ها بود.
   این که چرا رهبری از احمدی نژاد این طور دفاع کرد برای من روشن نیست.شاید روزی بگوید ایشان.
   ولی این را میدانم که بالاخره او هم انسان هست و اشتباه می کند ولی اشتباهات او در سطح کلان است. شما نگاه کنید.. همین موضوع جام زهر. همان هایی که باب کردند همین موضوع را.. همان ها منحرفین هستند. اصلا جام زهر چه معنایی میدهد؟چرا از این کلمات استفاده میکنند. اگر امام در یک مقطعی این سخن را گفت ریشه در شرایط آن زمان جامعه دارد. ملت با این همه شهید و جانباز و خرابی ها و با آن وضعی که بود …امام همه اشتباهات و ناکارآمدی های آقایان را یک تنه به گردن گرفت که وحدت جامعه از بین نرود و بار مسئولیت پایان جنگ را تنهایی به دوش کشید. چه کسی متهم شد در آن زمان؟ هیچکس.حرمتی داشت ایشان در دل مردم و مردم پذیرفتند. همین هایی که امروزه صحبت از علل میکنند .. همین ها به دل امام خون کردند.
   خدا را شکر هم همه دیدید که چه به سر صدام و دار دسته اش آمد. اگر امام به جای این کلمه جام زهر کلمه دیگری به کار میبردند شاید نتیجه کمتر بود. وقتی پیر مرد گفت من جام زهر را سرکشیدم همه گریه کردیم .کسی طلبکار نشد.همه فهمیدیم که چرا
   امروز ولی باب کردن جام زهر توسط خائنین هست و بسیار موذیانه. خیلی تسلط بر نفس میخواهد که رهبر یک ملت به ملت بگوید که اشتباه کرده است.اعتراف به اشتباه کجا و جام زهر کجا؟این شهد ناب است نه زهر. این عامل وحدت دوباره است و نه زهر
   زهر از بین میبرد و تباهی و نابودی دارد. این وحدت قلوب دارد و رحمت.
   من فکر میکنم ایشان واقعا در وضعیتی است که اگر بخواهد عقب گرد کند واقعا جام زهر را به خوردش میدهند.
   به هر حال من که در جای ایشان نیستم تا مشکلات را بدانم ولی همین قدر میدانم که ضرر را از هر جا بگیرید منفعت است.وضعیت فعلی اصلاا با وضعیت زمان شاه قابل مقایسه نیست.
   من اعتقاد ندارم که ایشان دیکتاتور است.من معتقد هستم دیگران راهی را ایجاد کرده اند و کار هایی کرده اند که چاره را از ایشان گرفته است و در این مسیر قدرت تحرک ندارد. تمامی جنایات این گروهک به پای ایشان نوشته شده است.در یک باتلاق اسیر شده است و همه کشور را عناصر آلوده قبضه کرده اندو ایشان سعی بر اصلاح با کمترین ضرر را دارد که ممکن نخواهد بودمگربا برگشتن از این راه و بازگشت به مردم و اعتراف به اشتباهات و اقدامات عملی قاطع در اصلاح همه کشورو حتی اگر جانشان را هم در این مسیر بگذارند ملت خود انحرافات را تصحیح میکنند و بزرگترین پپشتبان خواهند بود. و در این اعتراف کوچک شدن و شکستن وجود ندارد همه اش بزرگی است. رهبر یک کشور در عین داشتن قدرت از مردمش عذر خواهی کند و سعی بر اصلاح کند. به نظرم این کار فقط از یک شخص الهی و مقدس ساخته است.هنوز هم در این مملکت مردان و زنان پاک و کاردان فراوان هستند.
   شاید هم من در اشتباهم از ایشان

 11. Ziba گفت:

  یزدی غلط کرد… رانت خوار!!!!

 12. r.b گفت:

  کاش مردم در معیشتشان مشکل پیدا نمیکردند تا جواب اقای یزدی را مردم میدادند …… اما توصیه من بعنوان یک فرد که دوست دارم کشور با ارامش رو به پیشرفت باشد …..عزیز اگر به مردم بر نگرددید. مردم به شما پشت خواهند نمود همان چیزی که سلسله های بزرگی مثل ساسانیان و هخامنشیان واشکانیان مابقی حاکمان بزرگ رابه زیر کشید تاریخ را بخوانید وعبرت بگیرید . من بعنوان یک ایرانی خوهان اسلام با مردم هستم اقایی یزدی فعلا مغرورید چند مثال میزنم شاید چشمتان باز شد چرا بهترینهای موسیقیدانان (شجریان ) بهترین سینماگران مثال نمیزنم چون زیادند بهترین ورزشکاران وروسا جمهوری قبلی روسا مجلس قبلی و……. وو……….چرا؟ این معنی چه میدهد….. به انقلاب ومردم برگردید من برای شما ناراحت نیستم اما ایران تحمل انقلاب وجنگ و….. ندارد بابا جون شما وضعتان خوب به خدا ملت به نان شبشان نیاز دارند

 13. Soheil گفت:

  اول دهانت را آب بکش بعد درباره میر بزرگوار سخن بگو فسیلهایی مانند تو باید کمکم بدرود بگویند و تا مردم نفسی بکشند.