سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرخصی درمانی بهاره هدایت از زندان، با وثیقه 700 میلیون تومانی...

مرخصی درمانی بهاره هدایت از زندان، با وثیقه 700 میلیون تومانی

چکیده :بهاره هدایت، فعال دانشجویی زندانی، از زندان اوین به مرخصی آمد. با موافقت مشروط مسئولان قضایی، این عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت برای درمان به مرخصی آمده و برای این مرخصی 7 میلیارد ریال وثیقه تودیع کرده است....


بهاره هدایت، فعال دانشجویی زندانی، از زندان اوین به مرخصی آمد.

به گزارش کلمه، با موافقت مشروط مسئولان قضایی، این عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت برای درمان به مرخصی آمده و برای این مرخصی 7 میلیارد ریال وثیقه تودیع کرده است.

بهاره هدایت از مشکل سنگ کلیه و ستگ صفرا رنج می برد. او تابستان امسال هم برای چند روز به مرخصی آمده و در ایام مرخصی عمل کیسه صفرا بر روی وی انجام شد.

وی از جمله زندانیان سیاسی دستگیر شده پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ است که به زندان طولانی‌ مدت محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر حکم قطعی وی را نه سال و نیم حبس اعلام کرد که سنگین‌ترین حکم قضایی است که از ابتدای تاسیس انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها برای یکی از اعضای این تشکل‌ها صادر شده است.

اما محکومیت او به همین مقدار هم محدود نشد و شش ماه حبس دیگر برای بهاره هدایت در حالی که در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان بود، صادر شد و بدین ترتیب حکم حبس بهاره هدایت در مجموع ده سال شد.

بهاره هدایت متولد سال ۱۳۶۰ فعال دانشجویی دانشگاه علوم اقتصادی تهران و جنبش زنان، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت است. وی همچنین از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین زن‌ستیز است و تاکنون چندین‌بار بازداشت شده است. بهاره در ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۵، ۱۸ تیر ماه ۱۳۸۶، ۲۳ تیر ماه ۱۳۸۷ و ۱ فروردین ماه ۱۳۸۸ به خاطر فعالیت‌هایش بازداشت و مدتی را در زندان سپری کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “مرخصی درمانی بهاره هدایت از زندان، با وثیقه 700 میلیون تومانی”

  1. Asad گفت:

    چه خوب. مبارکه! ولی چه وضع مالی دارن این زندانیان! مهدی هاشمی 8 میلیارد. بهاره 700 میلیون . . .