سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال حمید رضا مرادی به بند 209 / خودداری مصطفی دانشجو از حضور در دادگاه...

انتقال حمید رضا مرادی به بند 209 / خودداری مصطفی دانشجو از حضور در دادگاه

چکیده : به رغم اینکه دراویش زندانی پرونده مشترک دارند، اما قاضی صلواتی در پی این است که از طریق جداسازی هر یک از آنها را به طور جداگانه محاکمه...


در حالی حمید رضا مرادی به بند 209 منتقل شد که شش درویش زندانی دیگر به بند 240 منتقل شده اند.

به گزارش کلمه، به رغم اینکه دراویش زندانی پرونده مشترک دارند، قاضی صلواتی در پی این است که از طریق جداسازی هر یک از آنها را به طور جداگانه محاکمه کند.

دراویش محبوس همواره بر غیر قانونی بودن دادگاه و روند محاکمه خود تاکید داشته و با تاکید بر تخلفات غیر قانونی قاضی از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرده اند.

قاضی صلواتی در طول مدت بازداشت دراویش اجازه مطالعه پرونده به آنها و وکلایشان را نداده است .

در همین حال مصطفی دانشجو وکیل زندانی دراویش گنابادی از حضور در دادگاه قاضی صلواتی خودداری کرد و از زندان اوین خارج نشد.

صبح روز چهارشنبه 26 دی ماموران با بیان اینکه مصطفی دانشجو هم از شعبه 15 دادگاه انقلاب و هم از دادسرای مقدس احضاریه دارد این وکیل را از بند انفرادی 240 خارج کردند. اما ساعاتی بعد مشخص شد که احضاریه دادسرای مقدس توطئه ای برای کشاندن این وکیل پای میز محاکمه قاضی صلواتی بوده است.

مامورانی که می خواستند که دانشجو را با لباس فرم از سلول خارج کنند، احضاریه دادسراری مقدس را مطرح می کنند وقتی دانشجو علت احضاریه را از آنان می پرسد در جواب می گویند، تفهمیم اتهام پرونده جدید است. این زندانی سیاسی در محل دادسرا وی متوجه می شود پروند جدیدی در دادسرا وجود ندارد و هدف اصلی اعزام او با لباس فرم به شعبه 15 دادگاه انقلاب بوده است.

این وکیل زندانی به محض پی بردن به هدف ماموران، لباس زندان را از تن می کند و با بیان اینکه حاضر به حضور در دادگاه نیست باعث می شود ماموران او را به بند 240 بازگردانند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.