سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکم ابطال مجدد دیوان عدالت اداری بر ریاست سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک/ وزیر حکم ...
» سعید مرتضوی از هفته آینده هیچ مسئولیتی ندارد

حکم ابطال مجدد دیوان عدالت اداری بر ریاست سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک/ وزیر حکم را ندیده است!

چکیده :باید دید پس از ده ما کش و قوس میان مجلس، دیوان عدالت اداری، قوه قضاییه و دولت، آیا اراده ای برای رسیدگی به پرونده این متهم جنایت کهریزک وجود دارد. پرونده کسی که پرونده های مفتوحش در مجالس ششم، هفتم و هشتم و پرونده جنایاتش در قوه قضاییه همچنان بی نتیجه مانده است. آیا به رغم وعده های داده شد، سعید مرتضوی در دادگاه رسیدگی به جنایت کهریزک حضور خواهد یافت و آیا اعلان دیوان عدالت اداری در روزنامه رسمی کشور مهر ابطالی بر حکم این مامور همه فصول اقتدارگرایی هست؟...


کلمه- گروه اجتماعی: هر چند رییس دیوان عدالت اداری کشور می گوید که مرتضوی از هفته آینده هیچ سمتی ندارد، اما وزیر کار و تعاون گفته است که این حکم را هنوز ندیده ام و به دست من نرسیده است به همین دلیل از آن خبر ندارم اما در این زمینه تابع قانون هستم و با قانون هماهنگ عمل خواهیم کرد.

پس از آنکه بیش از صد تشکل کارگری در نامه ای به رهبری از حسن مدیریت و کاردانی متهم جنایت کهریزک دفاع کردند، رئيس ديوان عالي کشور گفته است: حكم ديوان لازم‌الاجراست و سعيد مرتضوي هفته آينده در سازمان تامين اجتماعي هيچ سمت قانوني و رسمي ندارد.

این چندمین بار طی سال جاری است که رییس دیوان عدالت اداری ابطال حکم ریاست مرتضوی را اعلام می کند، اما متهم جنایت کهریزک با حمایت احمدی نژاد همچنان بر کرسی سازمان تامین اجتماعی تکیه زده است.

محمدجعفر منتظري با اشاره به راي عمومي هيات ديوان مبني بر لغو رياست “سعيد مرتضوي” بر سازمان تامين اجتماعي در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: حکم قطعي لغو رياست مدير عامل سازمان تامين اجتماعي طي دو روز گذشته در روزنامه‌هاي رسمي کشور منتشر شده و همين امر به منزله ابلاغ به شخص وي است.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.

هر چند بارها خبر از احضار این قاضی معزول شده رسیده است، اما وی تاکنون به دادگاه احضار نشده است.

رئيس ديوان عالي کشور خاطرنشان کرد: ابطال رياست سعيد مرتضوي بر سازمان تامين اجتماعي از هفته آينده لازم‌الاجراست.
با وارد تشخيص داده شدن شكايت نمايندگان مجلس؛ مصوبه وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي مبني بر انتصاب سعيد مرتضوي به عنوان مديرعامل صندوق تامين اجتماعي، غيرقانوني اعلام شد و ديوان عدالت اداري نيز طي روز گذشته حكم ابطال مديرعاملي وي را صادر كرد.

در همین حال روز گذشته سین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی غیرقانونی بودن ادامه مسئولیت سعید مرتضوی در مدیریت تأمین اجتماعی را به طور رسمی به عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر کار،تعاون، رفاه اجتماعی اعلام کرد.

در این نامه با استناد به حاکمیت تبصره یک ماده ۱۷ قانون نظام جامعه رفاه و تأمین اجتماعی و مغایرت‌های قانونی مصوبه ۹۱٫۵٫۱۵ هیئت وزیران در اصلاح اساسنامه سازمان تأمین اجتماعی با رأی هیئت تطبیق و ابلاغ مجلس در تاریخ ۹۱٫۹٫۲۶ و همچنین رأی اخیر دیوان عدالت اداری بر غیرقانونی بودن سمت مرتضوی در تأمین اجتماعی تصریح شده است.

متهم جنایت کهریزک اواخر اسفند ماه سال گذشته به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسید. انتصابی که تا به امروز با مخالفت اصولگرایان و منتقدان احمدی نژاد رو به رو شده است. اما او آنقدر مستظهر به باندهای قدرت هست که ماه هاست به رغم همه مخالفت ها و وعده ها برای افشاگری ها در مسند خود مانده است و برای دیگران خط و نشان می کشد.
اوایل سال جاری، برخی از نمایندگان مجلس چون احمد توکلی و الیاس نادران سعی داشتند مساله مرتضوی را بدون استیضاح حل و فصل کند و از این رو بود که جلسات متعددی با او برگزار کردند. جلساتی که تنها یک ” قول شرف” به همراه داشت آن هم قولی که هیچ گاه عملی نشد.

اما بعد از اینکه اخباری از جلسات محرمانه او با نمایندگان به اصطلاح اصولگرا منتشر شد، مرتضوی اعتراف کرد که حداد عادل به او قول هایی داده که او بتواند بار دیگر به مسند ” قضاوت” خود بازگردد! همان مسندی که علاوه بر قتل زهرا کاظمی، خبرنگار- عکاسی که با ضربه مغزی کشته شد، شهادت دست کم سه شهید جنبش سبز -که در کهریزک بر اثر شکنجه جان باختند- را نیز در سیاهه پرونده خود دارد.

اما سعید مرتضوی گفته بود و تاکید دارد که این جنایات راهیچیک به تنهایی و سر خود انجام نداده است، و همانطور که نتوانست مسند سازمان تامین اجتماعی را به رغم “قول شرف” ترک کند، و باید به دستور مقام ” مافوق” عمل می کرد، در جنایت کهریزک هم بر اساس نوشته و دستور العمل شورای عالی امنیت عمل کرده است. همان حکمی که به امضای حسین نجات رسیده بود.

سعید مرتضوی به رغم همه تلاش نمایندگان با حمایت دولت و احمدی نژاد در کرسی خود ابقا شد و مورد حمایت وکیل الدوله هایی چون خسرو حسینیان همکار و همراه سعید امامی قرار گرفت.

حال باید دید پس از ده ما کش و قوس میان مجلس، دیوان عدالت اداری، قوه قضاییه و دولت، آیا اراده ای برای رسیدگی به پرونده این متهم جنایت کهریزک وجود دارد. پرونده کسی که پرونده های مفتوحش در مجالس ششم، هفتم و هشتم و پرونده جنایاتش در قوه قضاییه همچنان بی نتیجه مانده است. آیا به رغم وعده های داده شد، سعید مرتضوی در دادگاه رسیدگی به جنایت کهریزک حضور خواهد یافت و آیا اعلان دیوان عدالت اداری در روزنامه رسمی کشور مهر ابطالی بر حکم این مامور همه فصول اقتدارگرایی هست؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “حکم ابطال مجدد دیوان عدالت اداری بر ریاست سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک/ وزیر حکم را ندیده است!”

  1. ایران داد عمارلویی گفت:

    این پیشنهاد محض گل روی رییس دولت که هاله ای نورانی به همراه دارند و باعث گردیده هر ماه سری به نارمک بزنیم و کلیه مایحتاج روزانه,شبانه,نصفه شبانه را با نیمی از یارانه امام زمانی خریداری نماییم و بقیه را در بورس سرمایه گزاری نموده و دعاگو هستیم.بهترین,ساده ترین راوش بدون حاشیه و قانونی این است که نام و نام خانوادگی جناب سعید مرتضوی را به منتظر الدادگاهی سعیدی ارتقا و سجلی به این مشخصات برایش به ثبت برسانند و این کار باعث ان میشود حد اقل تا اخر دوره رییس دولت در پست خود بمانند؛از ابطال قبلی تا کنون چندین ماه گذشته است و به قولی از این ابطال تا ان ابطال؛شاید درد ابطال اپیدمی شود و ما را از شر این نامه های ابطالی نجات دهد.

  2. Gharib گفت:

    قوه ی قضائیه نه .قوة قصابیه