سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پورمحمدی: اگر آزادی نبود، مردم این قدر به نظام علاقمند نبودند...

پورمحمدی: اگر آزادی نبود، مردم این قدر به نظام علاقمند نبودند

چکیده :رییس سازمان بازرسی کل کشور بر این باور است که اگر در جمهوری اسلامی آزادی نبود، مردم این قدر به نظام علاقمند نبودند و پس از 34 سال در صحنه بودن، خسته می‌شدند و عرصه را ترک می‌کردند....


رییس سازمان بازرسی کل کشور بر این باور است که اگر در جمهوری اسلامی آزادی نبود، مردم این قدر به نظام علاقمند نبودند و پس از 34 سال در صحنه بودن، خسته می‌شدند و عرصه را ترک می‌کردند.

وی مدعی است: نظر سنجی‌ها حاکی از این است که بیش از شصت درصد مردم آمادگی خود را برای شرکت پرشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا که در خردادماه سال آینده برگزار می‌شود نیز اعلام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور، مصطفی پورمحمدی در ویژه برنامه همیشه بیدار که از سوی هیئت محبان ولایت اصفهان همزمان با ایام سوگواری 28 صفر در گلستان شهدای این استان برگزار شد با اشاره به فرارسیدن ایام غمبار رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) گفت: «رسول اکرم به عنوان کسی که اشرف مخلوقات الهی، حبیب الله و مجرای فیض الهی است، در چنین شبی از دنیا رحلت فرمودند و امت اسلامی در سوگ پدری دلسوز و حیات بخش، یتیم شد.» وی با بیان این نکته که امروز باید میراث گران‌بهای حضرت محمد(ص) به عنوان پدر جامعه اسلامی را شناخت افزود: «ناشکری است اگر فرزندان قدر امکانات و ثروت‌های معنوی ایشان را نشناسند و امشب فرصت مغتنمی است که بار دیگر در میراث‌های نبوی برای جامعه اسلامی اندیشید، و باید برای حفظ ایمان و رستگاری، به پیامبر اعظم به مثابه شاخص زندگی اسلامی توسل جست.»

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به «دشمن شناسی» به عنوان موضوع جلسه هیئت محبان ولایت اصفهان اظهار داشت: «اگر ما برای جهان‌خواران خطری نداشتیم، آن‌ها با ما دشمنی نداشتند. جبهه غرب و استکبار جهانی خود را تمدن برتر تلقی کرده و برای خود این رسالت را قائل است که همه بشریت را به این فرهنگ و تمدن برتر توصیه کند. در این مسیر ما به عنوان یک خطر برای آن‌ها مطرح هستیم، چرا که غربی‌ها احساس آرامش ندارند و با وجود ما، هدف‌هایشان را نافرجام می‌بینند.»

وی با تأکید بر ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر تمامیت خواهی غرب افزود: «ما هماره بر روی آرمان‌ها و شعائر انقلابی خود پافشاری می‌کنیم و از همان ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز، از مواضع خود عقب نشینی نکرده ایم. چه اینکه بیانات امروز مقام معظم رهبری، در تداوم صحبت‌های امام خمینی است. مردم نیز از همان آغاز شکل گیری نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی و سپس تاسیس و استقرار جمهوری اسلامی، شعارها و خط مشی مشخص و یکسانی را در پیروی از آرمان استقلال و آزادی داشته‌اند.»
پورمحمدی با اشاره به رخداد بیداری اسلامی در خاورمیانه گفت: «امروزه رگه‌ها و رشحاتی از آرمان‌های انقلاب اسلامی در شکل گیری موج‌های بیداری در کشورهای عربی منطقه قابل رویت است و این مسئله نشانه پیروزی ما است، چرا که بدون خستگی و هراس، با صدای بلند آرمان‌های خودمان را پیگیری کرده‌ایم و امروز شاهدیم که انقلاب اسلامی ایران، کار بزرگ خویش را انجام داده است. چرا که توانسته است با ایجاد تحول فکری، مسیر اصلی را نشان دهد و در راه جهاد فی سبیل الله با قدرت و سلامت حرکت کند.»

رئیس سازمان بازرسی کل کشور مدعی است: «اگر در گذشته صدای ما شنونده و آرمان ما طرفدار نداشت، امروز وضع فرق می‌کند و چشم بسیاری از مردم جهان رو به سوی ما است. امروز کوچک‌ترین صحبتی که در کشور ما می‌شود، از سوی رسانه‌های فراگیر جهانی پوشش داده می‌شود و این نشان دهنده این نکته است که ما امروز در دنیا مطرح هستیم و قدرت‌های غربی، ما را به عنوان یک مدعی می‌شناسند.» پورمحمدی با اشاره به صحبت هیلاری کلینتون مبنی بر فراگیری هژمونی جمهوری اسلامی در جهان افزود: «امروزه ایالات متحده به عنوان کشوری که خود را قله تمدن معاصر می‌خواند، جمهوری اسلامی ایران را رقیب خود می‌داند.»

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر حدیث نبوی که توصیه به رعایت اخلاق و مدارا در زندگی فردی می‌کرد گفت: «لجاجت کردن و عدم مدارا، بستری است که زمینه ساز حضور شیطان می‌شود و شیطان نیز در پی ایجاد تفرقه، کینه، جدایی و اختلاف در جامعه است.» وی افزود: «پیامبر اسلام همان‌گونه که ما را به شدت در برابر کفار دعوت می‌کند، به مدارا و آسان گیری در روابط بین خودمان نیز توصیه می‌کند و باید مراقبت داشته باشیم که در میان خودمان گذشت داشته باشیم و سخت گیری بی‌مورد نداشته باشیم.»

پورمحمدی اظهار داشت: «قرار نیست که افراد را از اتوبوس انقلاب پیاده کنیم، بلکه هنر این است که افراد جدیدی را وارد اتوبوس انقلاب کنیم. برخی‌ها چنان رفتار می‌کنند که در جامعه امکان گذشت فراهم نشود و تشنج و درگیری جای مدارا و گذشت را بگیرد. این کار درستی نیست، چرا که پیامبر به ما فرموده است که بین خودمان رحمت داشته باشیم و برای یکدیگر طلب مغفرت کنیم.» پورمحمدی فضای بداخلاقی، خشم و حذف را میوه تلخی دانست که شیطان اصرار دارد به ما بچشاند و ما باید از آن احتراز کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان سخنان خویش با اشاره به این نکته که جامعه‌ای زندگی خوب دارد که تلاش کند بهترین‌ها را انتخاب کند، از مشورت استقبال کند و عقلانیت را در دستور کار خود قرار دهد، به نعمت «آزادی» در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: «مردم ما هماره نشان داده‌اند که حضور آگاهانه و انتخاب‌های خوب داشته‌اند و اگر زمانی مشاهده شود که انتخابی که مردم کرده‌اند، به سرنوشت دیگری دچار شده است، باید بدانیم که اشتباه از رای و تشخیص مردم نبوده، بلکه اشتباه از خودرأیی، طغیان منیّت فردی است. باید هوشیار باشیم که وقتی قدرت خواهی از یک سطحی فراتر رفت، باید با جهاد اکبر علیه خواست‌های درونی خود ایستادگی کنیم.»

پورمحمدی با مقایسه درصد مشارکت مردم کشورهای غربی در انتخابات‌ها با درصد مشارکت مردم ایران در انتخابات‌هایی که در جمهوری اسلامی برگزار می‌شود گفت: «آزادی یکی از شعارها و آرمان‌های بنیادینی بوده است که پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای تحقق آن صورت پذیرفته است و مردم ایران قدر آزادی به دست آمده پس از پیروزی انقلاب اسلامی را می‌دانند و نیازی نیست که کشورهای غربی برای مردم ما دم از آزادی و یا عدم آزادی در انتخابات بزنند.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

16 پاسخ به “پورمحمدی: اگر آزادی نبود، مردم این قدر به نظام علاقمند نبودند”

 1. یه دهاتی گفت:

  اظهار داشت: «اگر ما برای جهان‌خواران خطری نداشتیم، آن‌ها با ما دشمنی نداشتند. جبهه غرب و استکبار جهانی خود را تمدن برتر تلقی کرده و برای خود این رسالت را قائل است که همه بشریت را به این فرهنگ و تمدن برتر توصیه کند.>>

  برادر عزیز روشنفکرای غربی که سالهاست با مطرح کردن پست مدرنیسم , دارن تبلیغ میکنن که هر جامعه ای باید فرهنگ خودشو حفظ کنه و به اصل خودش برگرده …

  حالا بالفرض که این که من نوشتم غلط اصلا , شما که 34 ساله دارین میگین رسالت اصلیتون صادرات انقلاب اسلامی به همه ی دنیاست . خدا وکیلی شما اگه یه ابرقدرت مثل آمریکا بودین در این مورد پدر فرهنگا و تمدنای دیگه رو در نمیاوردین؟

  • ali گفت:

   اگر قدرت اقتصادی و نظا می امریکا و غرب را داشتند خون همه مردم جهان را می ریختند تا افکار جهلشان را
   و اندیشه فاشیستی و واپسگرای خود شان را به دنیا تحمیل کنند

 2. من گفت:

  چرا حرف بیخود می زنی؟؟؟ آزادی را که نه شما و نه پدرجد شما به کسی اعطا نمی کند. آزادی هدیه ای است الهی که حکومت ها نمی توانند از مردم بگیرند. بسیاری از شما سعی می کنند که این آزادی را محدود کرده و به نفع خود مصادره کنند ولی آب در هاون می کوبند چون آنها نداده اند که پس بگیرند!

 3. اشکان گفت:

  دو شب پیش خبرنگار معروف 230 صریحا در اخبار انتقاد کرد که خبرنگاران ایرانی مقیم خارج اخبار مغرضانه و برای خوشامدگویی مسئولین در ارتباط با وضع ناگواری اقتصادی اروپا و امریکا ارسال میکنند و در صورتی که اصلا اینطوری نیست. یعنی دروغگویی و فریب در دستگاه حکومتی انقدر بالاست که گاهی صدای خودشان هم در میاید. حالا نظر سنجی اقای پور محمدی هم در ارتباط با مشارکت 60 درصدی مردم در انتخابات از همان سیستم و دستگاه فریبکاری است که سالهاست وقیحانه همه چیز را وارونه جلوه میدهد. اقای پور محمدی خودش میداند اگر حکومت کمی متزلزل شود باید بعنوان یه جنایتکار جنگی در ارتباط با اعدام زندانیان بدست خود جوابگو باشد. بدبختی و فلاکت حکومت و رهبر حکومت انجاست که بجای افراد صدیق و پاک و مومن هر چه در اطراف خود دارد یا قاتل هستند یا اختلاس گر یا دزد و بدون استثنا همه دروغگو و فریبکار.داغ پیشانی جناب اقای پورمحمدی نه برای نماز و اصالت سائیش پیشانی بر مهر نماز است که داغ ننگی است بمانند خوارج.

  • میثم گفت:

   اشکان جان سلام
   من با نظراتت کاملا موافقم به غیر از نظرت راجع به مشارکت مردم درانتخابات
   حقیقت اینه که این حضرات خوب میدونن چطوری مردم رو پای صندوق بکشن. برای مثال در انتخابات مجلس در شهرهای کوچک شایع کردند که اگر شرکت نکنید یارانه هاتون قطع میشه و مردم وابسته به یارانه به پای صندوقها حجوم آوردن. یا برای این انتخابات ، ریاست جمهوری و شوراها رو با هم ادغام کردند تا مردم به هوای شوراها بیان پای صندوق .
   این دروغ ها ، برنامه ها و تبلیغات شاید روی شما تاثیری نداشته باشه ، ولی روی قشر روستایی و بیسواد(از نظر سیاسی) خیلی موثره. “این گرگ سالهاست که با گله آشناست”

 4. ali گفت:

  به روباه گفتند کو شاهدت .گفت دمبم . داستان این رو حانیون متحجر و قدرت طلب و زور گو متعصب بی سواد که برای خودشان و قشر شان پست مقام شو کت وپولهای باد اورده وما دام العمر درست کرده اند است . خودشان می برند خودشان می دوزند و سپس می گویند به به

 5. Grlsr گفت:

  کدام علاقه؟!

 6. kia گفت:

  فقط تویکی سالم بودی —محض اطلاع شماعرض کنم این حضرت والاازسن بیست سالگی دردادگاه های انقلاب حکم اعدام صادرمیکردندبرای بررسی رونداین احکام خاطرات مرحوم منتظری رابخوانید-به متهم میگفتندهنوزبرسرمواضع خودهستی اگرپاسخش مثبت بودمینوشتندبسمه تعالی اعدام

 7. مشقاسم گفت:

  بابام جان دروغ چرا ما مثل بعضی ها، اهل دغل و دروغ نیستیم. علاقمندی به نظام هم مثل آزادی انتخابات که آقای عظما جان فرمودند از اوهام و خیالات واهی است. مثل همان “هاله نور” ی که این احمد آقا در نیویورک دیده بودند. بابام جان علاقمندی به نظام را در سرازیرشدن مردم به خیابانها دربعد از انتخابات کشتی آزاد!!!!!! سال 1388 دیدیم بابام جان . شما هم مثل آقایتان مزاح میفرمایید؟ یا ما ملت را کلاه نمدی گیر آورده اید که این حرفها را بارمان میفرمایید. ما نان گندم خوردن را از دانه ای صنار شروع کرده و به دانه ای یک هزار تومانی رسیده ایم، شما ما را همون دهاتی غیاث آبادی اون وقت ها حساب نکن. ما با این انگلیسیای چپ چشم جنگها کرده ایم. حالاما دیگر بابام جان با تکان دادن نوک انگشتانمان در سه سوت خبردار می شویم که مثلش را گفتنی در بورکینافاسو یا گابن چه خبراست یا بر سر مجاهدان اسلامی در مالی چه آمده است و این فرانسوی های کافرچه کار با آنها کرده اند. شما ما را مثل خودتان ساده فرض نکن. میخواهی قورباغه رنگ کنی جای فولکس به ما بیندازی بابام جان؟ ما خودمان خر رنگ می کنیم جای الاغ میفروشیم، بله ما را چه فرض کردی بابام جان

 8. مشقاسم گفت:

  بابام جان دروغ که حناق نیست، کدام علاقمندی؟ اینم شد مثل اون بابا که هی دشمن دشمن میکنه و بعد هم میگه ما از اول تا حالا فقط انتخابات آزاد داشتیم. این بابا دروغ چرا بابام جان کشتی آزاد را با انتخابات آزاد گمانم قاطی کرده است.

 9. دانیال گفت:

  آمار معتادین زمان شاه رو نسبت به جمعیت قبل از انقلاب مقایسه کنید با آمار معتادین فعلی با جمعیت حال!!!!!!!!!!!!!!
  به جرات میتونم بگم نزدیک به 20 میلیون معتاد در این مملکت امام زمانی داریم، یکیش بابای من که اگه به خاطر مادرم نبود تا حالا صد دفعه کشته بودمش مرتیکه عملی رو! براستی که این حکومت فاسد، گندی به قالب زد که با هیچ پاک کننده ای نمیشه دیگه اینو پاک کرد.مواد مخدر نه تنها بلای اعتیاد رو به جان خانواده ها(منظور زن و بچه بیگناه هست) میندازه بلکه، به دنبال خودش مفسده های دیگر رو هم به دنبال داره.بداخلاقی و بددهنی و بی ابرویی و بی همه چیزی نمونه های کوچکی از این بلای خانمان سوز می باشد.
  به امید فردایی بهتر برای ایرانی عاری از جور و جهل و فساد و تباهی که البته این مهم به رویایی بیش نمی ماند!

 10. kia گفت:

  ازبس کاندیدهای رئیس جمهوری یک شکل ویک قواره هستندبرای تنوع ایده وافکارنوشایدکاندیدازچین واردکنند

 11. khosrow گفت:

  اگر با زور اسلحه مردم را سرکوب نمی‌کردند، مردم اصلاح طلبان انتخاب میکردند و هم خودشان و هم مردم راحت بودند، و کشور به پرتگاه سقوط اقتصادی کشانده نمی‌‌شد.

 12. محبوبه گفت:

  ادوستان واستون متأسفم پور محمدی جون راست میگه مردم
  بنظام علاقه مندند وآزادی کامل دارن بله جانم اونا که منظورشون ازمردم ما نیستیم مردم خودشونن که هر اراجیفی میبافن وهیچ کس کاری شون نداره مردم بشار اسد وحرب الله وحماس و صدر و… هستند که خدایش عاشق نظامند

 13. mohmady گفت:

  اقای پور محمدی خواهشمند است نام من یکی را از مردم ایران خط بزن با سپاس فرا وان

 14. Payampoyandeh گفت:

  پور محمدی : کارمند وزارت اطلاعات و قاتل جوانان میهن