سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی محمودیان، افشاگر جنایت کهریزک محروم از مرخصی در هشتمین ماه روزه داری...
» اولین بار در مورد شکنجه و رفتارهای غیر انسانی در کهریزک اطلاع رسانی کرد

مهدی محمودیان، افشاگر جنایت کهریزک محروم از مرخصی در هشتمین ماه روزه داری

چکیده :مهدی محمودیان با وجود بیماریهای مختلف که غالب آنها در طول دوران زندان بر اثر شکنجه های جسمی (بدون لباس در معرض سرمای شدید قرار دادن وی توسط مسئولین زندان یا زدن ضربه به سر) و روحی برای وی پدید آمده است و در طی دو بار اعزام به بیمارستان و بستری جهت درمان مورد تایید پزشکان بیمارستان و پزشکی قانونی قرار گرفته است از هشت ماه پیش در اعتراض به حصر غیر قانونی شیخ مهدی کروبی و میرحسین موسوی و همچنین زهرا رهنورد روزه دار است....


در حالی که متهمان اصلی جنایت کهریزک در حاشیه امن قرار دارند، مهدی محمودیان، افشاگر جنایت کهریزک در هشتمین ماه از روزه سیاسی خود همچنان در انتظار مرخصی است.

به گزارش کلمه، با گذشت بیش از چهار ماه از مرخصی مهدی محمودیان، خانواده این زندانی سیاسی بارها درخواست مرخصی داده اند که به رغم وعده های دادستانی، بعلت تعلل و کارشکنی وزارت اطلاعات هنوز تحقق نیافته است.

مهدی محمودیان که در 25 شهریور ماه 88 در منزل شخصی اش بازداشت شد، نقش برجسته ای در افشای جنایت کهریزک داشت. او کسی بود که برای اولین بار در خصوص شکنجه، ضرب و شتم و رفتارهای غیرانسانی در این بازداشتگاه اطلاع رسانی کرد.

وی تابستان امسال پس از دو سال برای اولین بار به مرخصی آمد.

از آنجا که پدر این زندانی سیاسی بعلت کهولت و بیماری قادر به رفتن به زندان رجایی شهر نیست، وی توانسته بود در زمان مرخصی فرزند خود را بببیند.

تبعید محمودیان به رجایی شهر، ملاقات را برای مادر پیر وی نیز سخت و دشوار کرده است. او هر هفته برای دیدن فرزندش ساعتها باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کند.

دختر دهساله محمودیان که در دانش آموز کلاس چهارم دبستان است نیز بعلت بعد مسافت بندرت می تواند به ملاقات پدر خود برود.

این زندانی سیاسی که عضو کمیته اطلاع رسانی جبهه مشارکت بود، همچنین در خصوص کشتن معترضان و دفن های شبانه نیز اطلاع رسانی کرده است.

اینک در حالی که متهمان اصلی جنایت کهریزک در ریاست هستند و قضات معزول هنوز در دادگاه حاضر نشده اند، افشاگر جنایت کهریزک به جرم اطلاع رسانی متهم شده به اجتماع و تبانی علیه نظام و به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

محمودیان از جمله زندانیان سیاسی است که طی دوره محکومیتش به رغم تبعید به رجایی شهر همچنان به اطلاع رسانی و افشاگری خود ادامه داده است.

مهدی محمودیان با وجود بیماریهای مختلف که غالب آنها در طول دوران زندان بر اثر شکنجه های جسمی (بدون لباس در معرض سرمای شدید قرار دادن وی توسط مسئولین زندان یا زدن ضربه به سر) و روحی برای وی پدید آمده است و در طی دو بار اعزام به بیمارستان و بستری جهت درمان مورد تایید پزشکان بیمارستان و پزشکی قانونی قرار گرفته است از هشت ماه پیش در اعتراض به حصر غیر قانونی شیخ مهدی کروبی و میرحسین موسوی و همچنین زهرا رهنورد روزه دار است.

این زندانی سیاسی که بهمن ماه سال گذشته برای چند روز در بیمارستان رجایی بستری بود در پاسخ به دوستانی که از اون درخواست کرده بودند مدتی ننویسد به وضعیت اسفبار زندان ها و جامعه اشاره ایی نکند تا شاید از زندان خلاصی یابد و بتواند در کنار خانواده اش بماند، نوشته بود: آیا ارزشش را داشت بخاطر اینکه به زندان نیفتم حرفی از کهریزک نمی زدم شاید تا هفته ها و یا حتی ماه های دیگر صدها برادر دیگرمان آنجا شکنجه و هتک حرمت می شدند؟ آیا ارزشش را داشت به خاطر ترس از دوری خانواده حرفی از قبرهای مخفیانه قطعه ۳۰۲ بهشت زهرا نمی زدم و به مانند هزاران مادری که ۲۳ سال است هنوز محل دفن فرزندان اعدام شده یشان را نمی دانند، صدها مادر و فرزند دیگر نیز تا سالها حتی نتوانند بر قبر عزیزانشان گریه کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.