سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری به تهیه‌ كنندگان طومار حمایتی از مرتضوی‎...

اعتراض اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری به تهیه‌ كنندگان طومار حمایتی از مرتضوی‎

چکیده :اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در واكنش به طومار حمایتی «شوراهای اسلامی كار كشور» و «كانون عالی كارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران سراسر كشور» از استمرار مدیریت سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی، بیانیه‌ای صادر و به برخی «توافقات» در پس این نامه اشاره کرده است. متن کامل این بیانیه به نقل از تارنمای این اتحادیه کارگری...


اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در واكنش به طومار حمایتی «شوراهای اسلامی كار كشور» و «كانون عالی كارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران سراسر كشور» از استمرار مدیریت سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی، بیانیه‌ای صادر و به برخی «توافقات» در پس این نامه اشاره کرده است.

متن کامل این بیانیه به نقل از تارنمای این اتحادیه کارگری به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران و خواهران کارگر و حقوق بگیران کشور امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست که حقوق نیروی کار در ایران در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. از یکطرف قانون کار او را که یک قانون حمایتی است در قالب اصلاح از کارایی میاندازد و حقوق کارگران را دو دستی تقدیم کارفرمایان میکنند و از سوی دیگر در تلاشی همسو قانون تامین اجتماعی نیروی کار را در قالب اصلاحیه مورد تعرض قرار داده و بسیاری از حمایتها و حقوق وی را از وی سلب میکنند.

متاسفانه در این وادی تشکلات کارگری و بازنشستگی در سطوح استانی و عالی که قاعدتا باید وکیل و سخنگوی کارگران و بازنشستگان باشند سر در لاک خود فرو برده و خود را به فراموشی زدهاند . آنان که با گرفتن امتیازات از دولت و دولتمردان و به قیمت تثبیت جایگاه زیر بار این توافقات ننگین که تاریخ در آینده راجع به آن قضاوت خواهد کرد رفته و به بهایی ارزان جامعه کارگری و بیمه شدگان را مورد معامله قرار دادند طومار حمایت امضا میکنند و در عوض عضویت هیات مدیره شرکتهای بزرگ را مصادره میکنند وبا کمال تاسف جامعه کارگری غافل از معامله ای که برای حقوق آنان صورت میگیرد در لاک بی تفاوتی فرو رفته و از طرفی ایراد بزرگتر به دولتی است که داعیه عدالت اجتماعی دارد و شعار عدالت محوری ان گوش فلک را کر کرده است ولی زر و زور را وسیله قرار داده که هر کجا خواست از این ابزارها استفاده کند و نظر خود را اعمال کند. جامعه کارگری باید بداند که سرنوشت آنان به دست چه کسانی سپرده شده و از این رهگذر چه هزینه سنگینی را پرداخت میکنند دیری نخواهد پائید که خورشید حقیقت طلوع خواهد کرد و واقعیات آشکار خواهد شد و خادم و … نمایان خواهد شد و آنروز روز پاسخگویی به سوالاتی بسیار سخت است. و بعید میدانیم اینان بتوانند از این امتحان نمره قبولی بگیرند زیرا گذشت زمان منتج به حوادث پیدا و پنهانی خواهد شد که بازگو کنند اعمال گذشتگان نیست بر کسانی است که به آنان اعتماد کردند و سرنوشت خود را به دست آنان سپردند و آنان نتوانستند به گونه ای عمل کنند که نمره قبولی بگیرند.

والسلام

اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری

صادقیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.