سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رهبری سیاست های کشاورزی را هم ابلاغ می کند...

رهبری سیاست های کشاورزی را هم ابلاغ می کند

چکیده :به گزارش کلمه، بر اساس اصل 110 قانون اساسی تعيين‏ سياست‌هاي كلي‏ نظام‏ جمهوري‏ اسلامي‏ ايران‏ پس‏ از مشورت‏ با مجمع تشخيص‏ مصلحت‏ نظام‏. نظارت‏ بر حسن‏ اجراي‏ سياست‌هاي‏ كلي‏ نظام‏. فرمان‏ همه‏ پرسي‏. فرماندهي‏ كل‏ نيروهاي‏ مسلح‏. اعلان جنگ‏ و صلح‏ و بسيج‏ نيروها‏ و دیگر سیاست های کلان به عهده رهبری است که رهبر مي‏ تواند بعضي‏ از وظايف‏ و اختيارات‏ خود را به‏ شخص‏ ديگري‏ تفويض‏...


سیاست‌های کلی کشاورزی که پیش‌نویس آن در شورای مجمع، تهیه و پس از تایید، توسط رهبری ابلاغ شد.

به گزارش کلمه، بر اساس اصل 110 قانون اساسی تعيين‏ سياست‌هاي كلي‏ نظام‏ جمهوري‏ اسلامي‏ ايران‏ پس‏ از مشورت‏ با مجمع تشخيص‏ مصلحت‏ نظام‏. نظارت‏ بر حسن‏ اجراي‏ سياست‌هاي‏ كلي‏ نظام‏. فرمان‏ همه‏ پرسي‏. فرماندهي‏ كل‏ نيروهاي‏ مسلح‏. اعلان جنگ‏ و صلح‏ و بسيج‏ نيروها‏ و دیگر سیاست های کلان به عهده رهبری است که رهبر مي‏ تواند بعضي‏ از وظايف‏ و اختيارات‏ خود را به‏ شخص‏ ديگري‏ تفويض‏ كند.

اما بر اساس گزارشی که دفتر رهبری منتشر کرده، سیاست‌های کلی «کشاورزی» نیز به شرح ذیل از سوی رهبری مصوب و ابلاغ شده است:

سیاست‌های کلی کشاورزی:

1- توسعه پایدار کشاورزی با حفاظت از منابع طبیعی پایه و صیانت و توانمندسازی منابع انسانی.
2- تامین امنیت غذایی با تکیه بر تولید از منابع داخلی و نیل به خودکفایی در محصولات اساسی، ارتقاء سطح سلامت مواد غذایی تا استاندارد جهانی، اصلاح و بهینه نمودن الگوی مصرف و حمایت موثر از تولید و صادرات در محصولات دارای مزیت‌های نسبی و ایجاد مزیت‌های جدید (از جمله هدفمند نمودن یارانه‌ها در جهت تولید و صادرات).
3- اصلاح ساختار و نظام بهره‌برداری بخش کشاورزی با تشویق کشاورزان به رعایت اندازه‌های فنی – اقتصادی واحدهای تولیدی متناسب با نوع فعالیت و شرایط مختلف اجتماعی، اقتصادی و اقلیمی کشور و تاکید بر جهت‌گیری حمایتی دولت از این سیاست‌ها بویژه در واگذاری منابع آب و خاک.

4- نوسازی نظام تولید کشاورزی بر مبنای دانش نوین و بومی‌سازی فناوری‌های روز، تربیت، حفظ و تجهیز نیروی انسانی مورد نیاز، توسعه و تقویت تعاونی‌ها و سایر تشکل‌های اقتصادی، اجتماعی، صنفی و تخصصی با مشارکت آحاد جامعه و رقابتی نمودن فعالیت‌ها در بخش.
5- ارتقاء بهره‌وری از آب در تولید محصولات کشاورزی و استفاده علمی و بهره‌برداری بهینه از سایر نهاده‌های تولید.
6- گسترش زیرساخت‌ها و ایجاد انگیزه برای جذب و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی با پوشش مناسب بیمه، کاهش احتمال زیان تولید، اجرای سیاست‌های حمایتی و متعادل کردن سطح سودآوری کشاورزی با سایر بخش‌های اقتصادی.
7- حمایت موثر از ساماندهی فرآیند تولید و اصلاح نظام بازار محصولات کشاورزی با هدف بهبود رابطه مبادله بخش با سایر بخش‌ها، افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های تولید، رعایت قیمت تمام شده محصولات اساسی، تامین در آمد تولیدکنندگان و منافع مصرف‌کنندگان و بهبود کیفیت مواد و فرآورده‌های غذایی.

8- تخصیص یارانه هدفمند به بخش کشاورزی در جهت تحقق خودکفایی، حمایت از ساخت زیربناها، مراعات معیارهای زیست محیطی، قابلیت انعطاف در شرایط محیطی مختلف و ارتقاء قدرت رقابت در بازارهای داخلی و بین‌المللی.
9- ارتقاء سطح درآمد و زندگی روستاییان، کشاورزان و عشایر، توسعه پایدار روستاها و مناطق کشاورزی و رفع فقر با تقویت زیرساخت‌های مناسب تولید و تنوع بخشی و گسترش فعالیت‌های مکمل و اقتصادی بویژه صنایع تبدیلی و روستایی و خدماتی نوین.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “رهبری سیاست های کشاورزی را هم ابلاغ می کند”

 1. قادر گفت:

  چه می کنه این رووو نالدووو . از هر انگشتش 3456 هنر می باره . همه فن حریفه . تو جیب هم جا می شه . فقط کسی برای فرمایشاتش تره خورد نمی کنه .

 2. Ali گفت:

  بده دست مبارک این ایت اله صدیقی تا کشاورزی کند خود ولایت علمس بنا به علمای درگاه از علم خدا هم بیشتر هست چون بقول علمای درون پرده چند بار خدا از ولایت درخواست علم کرده و ولایت هم بعد از یا سید علی گفتن بخدا مشاوره داده

 3. Mohamd گفت:

  چقدر حرص و طمع مطلقیت داره …
  رهبر اینقدر خفیف …
  خارج از وظایف و شیفته قدرت …

 4. Circuit_seller گفت:

  فکر کنم اگر فقط تو همین زمینه ها کار کنند، موقفتر باشند.

 5. سیاوش گفت:

  دنیاکجاست ماکجائیم توگوئی زمان سلطان محمودغزنوی است وبیهقی عریضه نوشته که سلطان بابرشمردن آرزوهایش رعیت رابه کاربیشترترغیب نماید