سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همه با هم علیه فراموشی؛ حصر آگاهی را بشکنیم...
» در حد وسع خود برا ی چاپ و نشر روزنامه کلمه بکوشیم

همه با هم علیه فراموشی؛ حصر آگاهی را بشکنیم

چکیده :آنها میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد را در حصر کرده اند به این امید که بالاخره روزی مردم آنها را فراموش میکنند و ما مردم با یادآوری مکرر آنها علاوه بر اینکه آرمانهای خود را یاد آوری میکنیم به حاکمیت نیز این پیغام را میدهیم که راهی را که برای فراموشی همراهان مردم انتخاب کرده اند راهی بی حاصل است....


کلمه: در جریان قتل ستار بهشتی رسانه ها و شخصیت های وابسته به حاکمیتی که قرار بود اسلامی عمل کند چند روز اول را در سکوت گذراندند تا  اگر توانستند مانند بسیاری دیگر از ظلم ها آن را بپوشانند یا کتمان و یا مصادره نام کنند چنانکه  درباره دهها شهید  جنبش سبز این اتفاق افتاد؛  یا به نام هواداران حاکمیت مصادره شدند و یا  اصل شهادتشان کتمان شد.

اما پس از حساسیت نشان دادن رسانه ها و آگاه شدن بخشی از  مردم از قتل ستار بهشتی در زندان  دیگر راهی برای  هیچ یک از این ترفند ها نبود به ناچار تنها تلاش کردند تا عده کمتری از ملت  اصل و فرع ماجرا را بدانند.  فریادهای برخی از عمله ظلم و استبداد مبنی بر اینکه  گزارش قتل نباید از تریبون مجلس خوانده شود خود  به تنهایی  شاهدی است که سخن یکی از همین مدعیان را باور کنیم که میگفت: جزییات خبر قتل  ستار را حداکثر رسانه های اینترنتی و قشر محدودی از مردم  خبر دارند و نباید این گزارش  و اخبار مربوط به آن  از رادیوی مجلس که مخاطبان میلیونی بالقوه میتواند داشته باشد پخش شود.

همه اینها یعنی تکرار مکرر این ندا که آنها روی ندانستن مردم حساب باز کرده اند و با محدود کردن رسانه ها و کانالیزه کردن جریان اطلاع رسانی است که میتوانند به مظالم خود ادامه دهند. آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است چرا که  رفتار خودکامگان را در مقابل چشم مردمان قرار میدهد و مردم  همان کسانی هستند که خودکامگان از آنان در هراسند.

بهترین و کم هزینه ترین راه برای رسیدن به جامعه ای عادلانه تر و آزاد تر،  کمک به آگاه کردن  هموطنانمان و حساس نگاه داشتن خودمان به اخبار است.

آنها میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد را در حصر کرده اند به این امید که بالاخره روزی مردم آنها را فراموش میکنند و ما مردم با یادآوری مکرر آنها  علاوه بر اینکه آرمانهای خود را یاد آوری میکنیم به حاکمیت نیز این پیغام را میدهیم که راهی را که برای فراموشی همراهان مردم انتخاب کرده اند راهی بی حاصل است.

همه با هم با چاپ و انتشار روزنامه تک برگی کلمه در بین دوستان و اشنایان و هموطنانمان حصرآگاهی و حصر همراهان سبز را برای حاکمیت قانونگریز بی حاصل کنیم.

صفحه فیس بوک روزنامه کلمه

هنوز هم هر شهروند یک رسانه

روزنامه کلمه - نوزدهم دی ماه - نسخه پی دی اف - PDF

دریافت نسخه PDF – پی دی اف

دریافت نسخه JPEG – عکس

چنانچه در دریافت فایل مشکل دارید ابتدا بر روی لینک دانلود کلیک راست نمایید و از منوی باز شده گزینه “Save Link as” در مرورگر های فایرفاکس و کروم و “Save as target” در اینترنت اکسپلورر را انتخاب کنید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “همه با هم علیه فراموشی؛ حصر آگاهی را بشکنیم”

 1. یار میر حسین گفت:

  آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است .چه کسی می خواهد من وتو ما نشویم خانه اش (یا کاخش )ویران باد .

 2. ناشناس آشنا گفت:

  او کیست؟

  تفسش عیسایی است!

  نگاهش محمدی است!

  صبرش ایوبی است!

  شالش موسایی است!

  او پیامبر نیست.

  او کیست؟

  کلامش دلنشین ، روشنگر است!
  او حافظ نیست!

  سخنش عاقلانه ، منطقی است.
  او سقراط ،مارکس یا هگل ،
  هیچکدام نیست!

  او کیست؟

  در میدان تک تاز ، شکست ناپذیر است!
  او سزار یا رستم دستان نیست !

  او کیست؟

  سلامش امید می‌بخشد، دلها را مرحم مینهد.

  سکوتش آرامش میدهد .

  او تنها نیست!

  قلبها در پنهان برایش میتپند ، چشمها در انتظارش مینگرند.

  او مهدی نیست!

  او کیست؟

 3. IRANI_MEHDI گفت:

  تا حکومت استبدادی با حکومتی مردم سالار جایگزین نشود، از پای نخواهیم نشست. دست خودمان نیست، ما نمیتوانیم جور دیگر زندگی کنیم.

 4. Fhdgy گفت:

  الان هم فراموش شده هستن
  پیش ضد انقلاب ها یادشون هست
  منتظریم زودتر اونها رو اعدام کنن

 5. Rahlhk1200 گفت:

  خودتی آقا مرتضی مردم روشن فکر دیگر گول شما را نخواهند خورد