سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکم شهردار شهر ری با رای دیوان عدالت اداری متوقف شد...

حکم شهردار شهر ری با رای دیوان عدالت اداری متوقف شد

چکیده :اوایل هفته جاری طی حکمی از سوی مرتضی تمدن استاندار تهران، حسین علیقلی‌زاده به عنوان سرپرست شهرداری ری منصوب شد و قرار بود مراسم معارفه وی نیز در روز سه شنبه برگزار...


بعد از ماه ها بحث و اختلاف نظر در مورد جدایی ری از تهران، حکم انتصاب شهردار شهر ری، با دستور قاضی شعبه 28 دیوان عدالت اداری متوقف شد.

به گزارش کلمه، در جلسه ای که مهرماه برای تعیین تکلیف جدایی ری از تهران برگزار شد مقرر شد فعلا بحث جدایی متوقف شود، اما بر خلاف این تصمیم استاندار برای ری شهردار تعیین کرد.

پیش از این نیز دیوان عدالت اداری حکم سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی را متوقف کرده بود که تاکنون به نتیجه نرسیده و متهم جنایت کهریزک با حمایت احمدی نژاد همچنان در ریاست این سازمان است.

به گزارش مهر، با شکایت علیرضا دبیر، مرتضی طلایی و حسن بیادی سه نفر از اعضای شورای شهر تهران قاضی شعبه 28 دیوان عدالت اداری اجرای حکم شهردار شهر ری را لغو کرد.

اوایل هفته جاری طی حکمی از سوی مرتضی تمدن استاندار تهران، حسین علیقلی‌زاده به عنوان سرپرست شهرداری ری منصوب شد و قرار بود مراسم معارفه وی نیز در روز سه شنبه برگزار شود.

در بخشی از این حکم انتصاب خطاب به علیقلی‌زاده آمده است: در اجرای ماده 20 آیین نامه اجرایی قانون ایجاد شهرهای جدید موضوع مصوبه (ه 26822ت 6892 مورخ 82/6/24) هیات دولت وزیران و با استناد به تبصره 3 ذیل ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375/3/1 ، به موجب این حکم به عنوان سرپرست شهرداری ری منصوب می‌شوید.

اما در واکنش و مخالفت با این حکم اعضای شواری شهر تهران اعلام کردند پانصد و بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران را روز سه شنبه 19 دی ماه جاری در منطقه 20 شهرداری تهران برگزار می کنند. پس از این اقدام شورا محمدرضا محمودی معاون عمرانی استانداری تهران اعلام کرد که مراسم معارفه سرپرست شهرداری ری که قرار بود روز سه شنبه برگزار شود به دلیل همزمانی با جلسه شورای شهر تهران در محل شهرداری منطقه 20 به وقت دیگری موکول شد.

قرار بود زمان مراسم معارفه سرپرست شهرداری ری از سوی محمودی اطلاع رسانی می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.