سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دور جدید فشارها بر علیرضا رجایی؛ اخراج از محل کار در آستانه بازنشستگی...

دور جدید فشارها بر علیرضا رجایی؛ اخراج از محل کار در آستانه بازنشستگی

چکیده :علیرضا رجایی، روزنامه نگار و از شخصیت های برجسته ملی مذهبی محبوس در بند 350 زندان اوین، در دور جدیدی از فشارها و در آستانه ی بازنشستگی در شرف اخراج از صدا و سیما قرار گرفته است....


علیرضا رجایی، روزنامه نگار و از شخصیت های برجسته ملی مذهبی محبوس در بند 350 زندان اوین، در دور جدیدی از فشارها و در آستانه ی بازنشستگی در شرف اخراج از صدا و سیما قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار کلمه، این فعال ملی مذهبی و روزنامه نگار که چندی پیش افشای فشارهای غیراخلاقی بازجویان به خانواده اش و درخواست از همسر وی برای طلاق، موجب موج وسیعی از اعتراض و انتقاد فعالان اجتماعی و سیاسی به دستگاه های امنیتی شده بود، به دلیل همین افشاگری تحت فشار های جدیدی از سوی زندانبانان و نهادهای امنیتی قرار گرفته است.

اخبار دریافتی کلمه حاکی است در دور جدید این فشارها و تضییقات که صورت فشار اقتصادی گرفته است، بازجوی رجایی اخیرا ازصدا و سیما خواسته است تا علیرضا رجایی را که سابقه 26 سال کار در این سازمان دارد را اخراج کنند. این در حالی است که طبق روال قانونی وی می تواند بطور معمول بازنشسته شود و مراحل بازنشستگی وی نیز در شرف انجام است، اما بازجوی اطلاعات سپاه درصدد جلوگیری از آن واخراج وی است.

همان طور که پیش از این گزارش شده بود، فردی بنام علی انواری با نام های مستعار علی اوسط وعلی انواری زاده که قبلا در اطلاعات عملیات سپاه استان مرکزی بوده و اینک عضو قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه پاسداران است بازجوی علیرضا رجایی بوده و با اقدامات غیرقانونی به هر نحو که توانسته رجایی وخانواده وی را تحت فشار قرار داده است. وی به همسر رجایی گفته من ایشان را به زندان برازجان یا رجایی شهر تبعید می‌کنم و از وی خواسته از شوهرش طلاق بگیرد.

وی پیش از نیز مدتی پس از بازداشت رجایی، خانواده وی را مجبور کرده بود موسسه انتشاراتی شان را تعطیل کنند و از وزارت ارشاد خواسته بود مجوز جدید موسسه انتشاراتی این فعال سیاسی را نیز لغو کند که وزارت ارشاد نیز به سرعت به این خواسته عمل کرد.

پس از آن بازجو باز هم خانواده رجایی را رها نکرد و با پلمپ کردن ساختمان محل انتشاراتی به آنها اعلام کرد به هیچ وجه حق تردد به آن ساختمان را ندارند و نهایتا آنها را مجبور کرد ساختمان را به افرادی که وی تعیین کرده بود اجاره دهند. این ساختمان ملک شخصی علیرضا رجایی و دفتر کار وی قبل از بازداشت بوده است.

علیرضا رجایی، متولد ۲۸ مهر ١٣۴۱، دانش آموحته علوم سیاسی در مقطع دکترا از دانشگاه تهران و از فعالان ملی-مذهبی و مدیر انتشارات گام نو است. وی که سابقه مدیریت گروه سیاسی هیئت تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط را دارد، در انتخابات مجلس ششم در سال ۱۳۷۸ در رده بیست‌ وهشتم قرار گرفته و به مجلس راه یافت، اما پس از بازشماری آراء توسط شورای نگهبان وی از فهرست نامزدهای منتخب خارج شده و جای خود را به غلامعلی حداد عادل داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “دور جدید فشارها بر علیرضا رجایی؛ اخراج از محل کار در آستانه بازنشستگی”

 1. آرش گفت:

  بیشرفها!!

 2. ایران آزاد گفت:

  زنده باد ایران آزاد

 3. صادق گفت:

  اينا خودشونو خدا ميدونند و فكر ميكنند كه ميتوانند روزي اين افراد رو قطع كنند در حالي كه خدا خودش روزي بندگانش رو ميده و موجبات رسوايي اين حكومت رو فراهم ميكنه.

 4. محمدامین گفت:

  تصور میکنند با اینگونه اعمال رذیلانه ، باقی میمانند! خداوند ، از کثرت گناه و جنایت ، بر قلب آنها ، مهر زده است! آنها دیگر مشمول هدایت و اصلاح نیستند! همیشه ثابت شده است که : هر وقت ظلم به اوج خود رسیده ، صبر خدا تمام شده و ظالم ، سخت مورد کیفر قرار گرفته است ! اکنون ظلم به اوج خود رسیده است !!

 5. saman گفت:

  ببخشیدا نمی نویسند جای خود را به حداد عادل داد می نویسند حداد عادل با زور شورای نگهبان جای او را گرفت. یه طوری نوشتید انگار رجایی تعارف کرده به آقای حداد عادل که بفرمایید این جای ما مال شما!!!

 6. Raha گفت:

  واقعا ایشان از شریف ترین و خیرخواه ترین انسان هاییست که دیده ام. ان شاالله زودتر از این همه مظالم نظام پلید اسلامی رهایی یابند.