سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اولین ملاقات فائزه هاشمی با برادرش مهدی در زندان اوین...

اولین ملاقات فائزه هاشمی با برادرش مهدی در زندان اوین

چکیده :فائزه هاشمی که چهارشنبه گذشته از انفرادی های 209 به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود امروز پس از چند هفته در ملاقات کابینی حاضر شده و برای نخستین بار توانست با مهدی هاشمی ملاقات کند....


فائزه هاشمی که چهارشنبه گذشته از انفرادی های 209 به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود امروز پس از چند هفته در ملاقات کابینی حاضر شده و برای نخستین بار توانست با مهدی هاشمی ملاقات کند.

به گزارش خبرنگار کلمه، فائزه هاشمی که هفته ی پیش از بند عمومی به انفرادی منتقل شده بود، ظهر چهارشنبه با شهادت تعدادی از همبندیانش مبنی بر اینکه وی تنش های بند زنان را مدیریت نکرده است مجددا به بند عمومی بازگردانده شد.

پیشتر غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص دلایل انتقال فائزه هاشمی به انفرادی زندان اوین مدعی شده بود: فائزه هاشمی قوانین و مقررات زندان را مکررا زیر پا گذاشته بود و متاسفانه تذکرات تاثیری بر رفتارهایش نداشت. لذا تخلفاتش به دادسرای شهیدمقدس منتقل شد و مقامات قضایی نیز دستور دادند که وی به سلول انفرادی منتقل شود. بازپرس دلیل انتقال وی را سرکردگی و اغتشاش در بند عنوان کرده بود.

پس از این بود که چند نفر از دیگر زندانیان هم بند وی از جمله بهاره هدایت و مهسا امرآبادی، با تنظیم شهادتنامه ای، این ادعای مقامات زندان و مسوولین قضایی را رد کرده و به مسوولین زندان ارائه دادند.

بر اساس این گزارش، این شهادتنامه و درخواست مبنی بر بازگشت وی مورد قبول قرار گرفته که باعث نقض حکم تنبیهی وی می شود.

همچنین دختر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از چند هفته، موفق به ملاقات با خانواده خود شده است. در این ملاقات فاطمه، مهدی، محسن و یاسر هاشمی در ملاقات با خواهر خود حضور داشته اند.

بنا بر اخبار رسیده وی از روحیه خوبی در این دیدار برخوردار بوده است. پیش از این نیز خانواده فائزه هاشمی، به اوین رفته بودند اما درخواست ملاقات آنها رد شده بود.

فائزه هاشمی سال گذشته از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «فعاليت تبليغی عليه نظام» به شش ماه حبس و پنج سال محروميت از فعاليت‌های سياسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد. خانم هاشمی در اول مهرماه سال جاری برای اجرای حکم بازداشت شد.

فائزه هاشمی رفسنجانی (متولد ۱۷ دی ۱۳۴۱ در قم) دومین دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، مدیرمسئول سابق روزنامه زن، فعال سیاسی، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره پنجم و عضو حزب کارگزاران سازندگی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “اولین ملاقات فائزه هاشمی با برادرش مهدی در زندان اوین”

  1. IRANI_MEHDI گفت:

    دختر برای پدر، مادری میکند. فایزه هم پدرش را دارد تبرئه میکند.