سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد شیخ حسین انصاریان از تهاجمات قلمی و لفظی: فضا را آلوده و نجس کرده اند...

انتقاد شیخ حسین انصاریان از تهاجمات قلمی و لفظی: فضا را آلوده و نجس کرده اند

چکیده : حجت الاسلام و المسلمین انصاریان می پرسد «کجا رفت مهرورزی‌ها و صفاها؟» «اخلاق انبیا کجا رفت؟» «زبان‌ها و قلم‌های پاک کجا رفت؟» گفت: این کفران نعمت است که این‌گونه فضا را آلوده و نجس کرده‌اند....


حجت الاسلام و المسلمین انصاریان می پرسد «کجا رفت مهرورزی‌ها و صفاها؟» «اخلاق انبیا کجا رفت؟» «زبان‌ها و قلم‌های پاک کجا رفت؟» گفت: این کفران نعمت است که این‌گونه فضا را آلوده و نجس کرده‌اند.

به گزارش کلمه از سخنرانی این روحانی در مراسم شب اربعین در مسجد امام‌صادق(ع) تهران حجت الاسلام و المسلمین انصاریان با طرح این سوال که آیا معنی شکر در اسلام پراندن لفظ مقدس از نوک زبان است؟ گفت: این نهایت تمسخر است، شکر نعمت عملی است.

انصاریان سال گذشته نیز، با اشاره به برخی مشکلات و نابسامانی های موجود در کشور، از مردم عذرخواهی کرد.

وی گفته بود: ما که شعار دادیم، منبر رفتیم، براي انقلاب بیانیه دادیم، شما مردم را تشويق به انقلاب كرديم، دنبال میز و پست نبودیم و نیستیم. ما وقتي به دنبال انقلاب و پيروزي آن بوديم ،چنين وضعی که در كشور پیش آمده را نمی خواستیم.

شب گذشته نیز وی با اشاره به این‌که تعریف از کارهای مثبت روش اهل بیت(ع)‌ است، کتمان یا تکذیب خوبی مسئولان در جامعه اسلامی را کفران نعمت دانست و گفت: متاسفانه در جامعه ما کافران به نعمت خدا زیاد هستند.

این استاد حوزه علمیه با بیان این‌که شکر یعنی هر نعمتی را در جای خود تحقق عملی دادن در راه خدا اظهار داشت: شکر نعمت قدرت، عدالت واقعی می‌باشد، شکر نعمت قلم، این است که خداوند بتواند به آن نوشته و قلم قسم بخورد اما در غیر این‌صورت این کفران نعمت است، اگر قدرتی صرف ظلم شود و یا قلمی صرف هجوم به یک فرد آبرومند، مدیر قوی، رزمنده، فرد مدبر و دلسوز و یا آبادگر شد این کفران نعمت است و ضدیت با پروردگار است و این از مبدایی به نام حسد سرچشمه می‌گیرد.

وی با بیان حدیثی از امام صادق(ع) مبنی بر این‌که روش ما اهل بیت(ع) این است که از کار مثبت اهل مثبت تعریف کنیم و تکذیب کار خوبان کار دشمنان ماست گفت: این دشمنان هستند که خوبی‌ها را کتمان می‌کنند، بدی می‌سازند و بدی‌ها را به دیگران نسبت می‌دهند و متاسفانه در جامعه ما کافران به نعمت خدا زیاد هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “انتقاد شیخ حسین انصاریان از تهاجمات قلمی و لفظی: فضا را آلوده و نجس کرده اند”

 1. Motagh_1330 گفت:

  قدرت یک چیز خطرناکی است بخصوص وقتی بدست نا اهلان بیافتد.گشور را میخورند باز تشنه اند

 2. حسین گفت:

  قدرت ایقدر شیرین است که صاحبانش همه چیز را فدای ان میکنند . چه منافع ملی باشد چه ناموس خود ومردم باشد همه را فدا میکنند

 3. Khosro گفت:

  سعدی در 7 قرن پیش: دو چیز طیره عقل است، خاموشی به وقت گفتن و گفتن به وقت
  خاموشی! آقای حاج شیخ انصاریان: حالا که فهمیده اید اشتباه میکرده اید دیر نشده، بیایید و با داشتن امکاناتی که

  خیلیها هنوز ندارند، اشتباه های قبلیتان را برملا کنید و اشتباههای دیگران را نشان دهید. این وظیفه امروز شماست. اگر چنین نکنید باز هم به نصیحت سعدی عمل نکرده اید؟!!