سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی نژاد خواستار استعفای رحیمی/ ممانعت دفتر رهبری از اعلام خبر...

احمدی نژاد خواستار استعفای رحیمی/ ممانعت دفتر رهبری از اعلام خبر

چکیده :محمدرضا رحیمی، در پی دستور رئیس دولت، استعفای خود از معاون اولی احمدی نژاد را خطاب به وی ارائه کرد، اما مداخله دفتر رهبری مانع از اجرا و خبری شدن آن شد....


محمدرضا رحیمی، در پی دستور رئیس دولت، استعفای خود از معاون اولی احمدی نژاد را خطاب به وی ارائه کرد، اما مداخله دفتر رهبری مانع از اجرا و خبری شدن آن شد.

به گزارش کلمه، این اتفاق فردای روز عزل مرضیه وجید دستجردی صورت گرفته است. احمدی نژاد با احضار رحیمی از او می خواهد “با توجه به فضایی که جریانات سیاسی علیه شما و دولت ساخته اند؛ بهتر است استعفا دهید.” رحیمی نیز با ارائه استعفای خود با این درخواست احمدی نژاد موافقت کرده و حکم معاون اولی برای عبدالرضا شیخ الاسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که از حلقه اطرافیان نزدیک احمدی نژاد و طیف دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت است، صادر می شود.

به دنبال صدور حکم معاون اولی شیخ الاسلامی، آخرین جلسه شورای عالی اشتغال به ریاست وی برگزار شد و از سوی دیگر رحیمی در محافل مختلف ضمن ابراز تعجب از درخواست احمدی نژاد برای استعفایش، می گوید: تا دیشب ظاهرا مشکلی نبود، ولی از زمان عزل وزیر بهداشت ظاهرا اتفاقاتی افتاده است.

به دنبال این جابجایی ها که بدون هماهنگی با رهبری انجام شده بود، اجازه انتشار خبر آن به دستور دفتر رهبری گرفته شد.

بر اساس این گزارش، احمدی نژاد، امروز در پایان جلسه هیات دولت سعی کرد این اخبار را تکذیب کند. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه “گفته می‌شود قرار است وزیر کشور و معاون اول رییس‌جمهوری تغییر کنند”، این موضوع را رد کرد و گفت: چنین چیزی نیست و من این را از شما می‌شنوم.

وی با ادعای این‌که ما با مردم تعارف نداریم و چیز پنهانی از آنها نداریم، افزود: البته یک مربی نفع تیم را در نظر می‌گیرد و ممکن است در راستای نفع تیم بازیکنان را جابه‌جا کند ولی در مورد موضوعی که شما مطرح کرده اید چنین چیزی نیست و من این را از شما می‌شنوم.

همچنین گفته می شود احمدی نژاد به دنبال تغییرات وسیع تری در کابینه است. از جمله عزل مصطفی محمدنجار و جایگزینی غلامحسین الهام به جای او که مدت هاست در پی اجرای آن است و هرچند تاکنون در دفعات مختلفی با مخالفت رهبری مواجه شده است. در بین محافل مختلف جریان اصولگرا که نگران تحرکان ایذایی رئیس دولت در چند ماه باقی مانده به انتخابات ریاست جمهوری هستند، گفته می شود که احمدی نژاد در پی تغییرات یک باره و هماهنگ نشده با رهبری است تا در صورت مخالفت استعفا دهد و یا در صورت در قرار دادن آنها در برابر عمل انجام شده، با تعیین سرپرست سه ماهه و تمدید آن تا زمان انتخابات، برنامه های خود برای استفاده از مدت باقی مانده ریاست دولت را به سرانجام برساند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “احمدی نژاد خواستار استعفای رحیمی/ ممانعت دفتر رهبری از اعلام خبر”

 1. Rahjoo گفت:

  بنده خيلى احتمال ميدهم اين خبر درست باشه چون احمدى نژاد آنرا تكذيب كرد!
  اگر ميگفت بله چنين مسئله اى پيش آمده به صحت خبر بيشتر شك ميكردم. در هر
  حال از اينكه رهبرى خودشان اين چند ماه مانده به پايان دولت بى پايان را اداره
  ميكنند ممنون هستيم مخصوصا آنجائى كه گهروارانه فرمودند مشكل درمان مردم
  رفع بشود. خيلى رفع شد ممنون.

 2. Irani_mehdi گفت:

  دادگاه محاکمه احمدی نژاد سالها به طول خواهد انجامید، امیدوارم که حقوق دانها و وکلا از اکنون شرح اتهامات وارده را به صورت مستند تنظیم کنند که در صورت امکان زمان دادگاهها به حداقل ممکن برسد. همچنین لازم است جرم دروغگویی مسئولان و سطوح آن در قانون تعریف شود و جزای آن نیز مشخص شود.

  البته امیدوارم که پزشکان احمدی نژاد را از لحاظ روانی غیر قابل محاکمه تشخیص تدهند.

 3. Mohbbatmehri گفت:

  چراکسی که به نظررهبردررایش شکی نیست نتوانددرکابینه اش تغییردهد؟!!!!پس اگررئیس جمهورومجلس نمی تواندصلاح کارراتشخیص دهدچرااینقدرهزینه می شودآنهاراانتخاب می کنند.یکی رانصب کنندو290نفررامنتصب کنندلااقل بودجه ای حیف ومیل نشود

 4. حاجی گفت:

  اقای خامنه ای اینها دست خداست واه بازماندگان کشته شدگان که شما در نماز جمعه حکم به کشتن انها دادید دعا میکنیم خدا به دست همین احمدی نژاد که به خاطر او و نفس قدرت طلبی خودتان حق 70 میلیون را ضایع کردید روز به روز ذ لیل تر شوی

 5. کمینه گفت:

  با نظرشما موافقم. همین بیسوادبودن ملت است که موجب شده است که هرکسی ادعای دین ومسلمانی کند، دنباله رویش میشوند، غافل ازاینکه دین ومسلمانی بازیچه شده اند برای حکمرانی و بچاپ بچاپ وقتل وغارت وجنایت. همان بیسوادی هم هست که موجب میشود که هنوز پس ازگذشت این همه مصیبت، ندانیم که اومردی بودکه ازبین مردم عادی برخاست وجانانه به کشوروملتش خدمت کرد.خدایش بیامرزد.

 6. شمس گفت:

  نه تنهاروش نمیشه بلکه ترس این روهم داره که نتونه تبعاتش روجمع کنه موضوع بنی صدراول انقلاب بودهمه گرم بودندوامام هم باپشتیبانی ملت توی دهن دنیامیزدولی حالا…….؟

 7. taher گفت:

  سلام قاسم آقا:
  اتفاقا مشکل اصلی از همینجا ناشی میشه که این آقا رای نیاورده بود و با تقلب و اعمال نفوذ بر سر کار آمده که اکنون تو سری خور شده و الا اگر کسی 63 درصد رای آورده باشه می تونه با شجاعت از دولتش حمایت کنه و دست به دامن اسناد و … برای فاش کردن رقیب نمیشه.

  • GhasemAgha گفت:

   طاهرجان مقصود من هم دقیقا همان است، به نکته طنز آن نوشته هم توجه بفرمایید!!!

 8. ایران داد عمارلویی گفت:

  دوستان احتمالن بده و بستانی شده است؟نزدیک انتخاباته؟دادگاهی سه قاضی کهریزک؟زندانی شدن رحیمی؟سریال دنباله دارد تا ببینیم برنامه بعدی کی و کجا و چه شخصی زیر هشت میرود؟