سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش احمدی نژاد به سخنان جهرمی: کذب و تحریف سخنان ” عالی ترین مقام اجرایی ” ک...

واکنش احمدی نژاد به سخنان جهرمی: کذب و تحریف سخنان ” عالی ترین مقام اجرایی ” کشور است

چکیده :پس از آنکه محمد جهرمی در مورد برخی از اقدامات احمدی نژاد اظهار نظر کرد، دفتر وی این گفته ها را تکذیب و تحریف سخنان " عالی ترین مقام اجرایی" کشور خواند....


کلمه- گروه خبر: پس از آنکه محمد جهرمی در مورد برخی از اقدامات احمدی نژاد اظهار نظر کرد، دفتر وی این گفته ها را تکذیب و تحریف سخنان ” عالی ترین مقام اجرایی” کشور خواند.

جهرمی که خود متهم است به اختلاس بزرگ سه هزار میلیارد تومانی گفته بود: یشتر تصمیمات فردی بود.ظاهراً ایشان انتقادپذیر نیستند. ایشان حرمت من را در دولت نگه می‌داشت، ولی آنچه را که خودش می‌گفت و اکنون نیز می‌گوید اجرا می‌کند.

وی همچنین گفته بود: این کار(واردات) تقریباً مورد حمایت خود آقای احمدی‌نژاد بود به همین دلیل این کار انجام گرفت، در حالی که منطق اقتصادی حکم می‌کرد که به تولید و تولیدکنندگان رسیدگی شود و هر چقدر که به این دو برسند، اشتغال هم بیشتر می‌شود؛ و کنترل قیمت نیز انجام می‌شود. در ضمن تورم هم به کشور تحمیل نمی‌شود.

سیدمحمد جهرمی از نزدیکان به قدرت و طیف محافظه کاران در حالی که ریاست بانک صادرات را بعهده گرفت که پیش از آن وزیر کابینه احمدی نژاد بود. بخش عمده از اقدامات جنجالی دولت نهم از جمله پرداخت مبالغ هنگفتی در حریان طرح موسوم به بنگاههای زود بازده، انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ادغام صندوق تعاون و صندوق مهر رضا و طرح جابجایی پایتخت از اقدامات وی بوده‌است. طرح بنگاه‌های زود بازده با اعلام شکست دولت متوقف شد و آثاری همچون تورم شدید خصوصا در بخش مسکن را در پی داشت.

سیدمحمد جهرمی نیز همچون بسیاری از حامیان سابق احمدی نژاد به یکی از منتقدان و مخالفان این رییس هیات دولت تبدیل شده است.

مدیرعامل بانک صادرات که اولین کسی است که باید در رابطه با این فساد عظیم مالی پاسخگو باشد، بدون حتی یک عذرخواهی ساده و به شکلی طلبکارانه از مسوولان خواست به خاطر کشف و دستگیری عناصر باند متهم به سوء استفاده مالی، از او تشکر کنند. هر چند جهرمی از کار برکنار شد، ولی تاکنون کسی به پرونده او رسیدگی نکرده است.

محمد جهرمی پیش از این نارضایتی خود را از رسانه ای شدن این پرونده عنوان کرده بود و مدعی است اولین کسی بوده که این اختلاس را کشف و به مقامات امنیتی گزارش کرده، ولی اعلام علنی را به هیچ وجه توصیه و تاکید نداشته است.

اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی توسط ال سی های جعلی بانک صادرات در زمان تصدی محمد جهرمی، دبیراجرایی پیشین شورای نگهبان صورت گرفت و به همین دلیل در اویل مهر ۱۳۹۰ از ریاست بانک صادرات برکنار شد.

اما محمد جهرمی مشکلاتی از قبیل اختلاس در بانک را ناشی از ناموفق بودن سیستم کنترل بانکی دانسته و گفته بود که با ادامه روند فعلی، مسئولان بانک مرکزی باید پاسخگوی سوء استفاده های احتمالی در آینده نیز باشند.

پیش از این نیز وی با انتقاد از عملکرد دولت در این پرونده گفته بود: احساس می کردند که دیگران می آیند و موضوع را پخش می کنند و ما عقب می مانیم پس آمدند زود تر پخش کردتد و فرافکنی کردند. بنده حتی یک روز هم در پیگیری اینکه اطلاعات را به آقای احمدی نژاد برسانم کوتاهی نکردم ولی آقای احمدی نژاد وقت ندادند تا من با ایشان صحبت کنم بعد قضاوت نمایند.

اینک دفتر احمدی نژاد مدعی است که با توجه به مصاحبه وزیر اسبق کار با یک هفته نامه تخصصی اقتصادی و انتساب نقل و قول و مطالب تحریف شده و ساختگی در آن به عالی‌ترین مقام اجرایی کشور و مجموعه دولت به اطلاع می‌رساند که این مطالب کذب محض بوده و بعضی موارد آن کاملاً وارونه مطرح شده است.

احمدی نژاد که مدعی بود ایران آزادترین کشور جهان است، حال خواستار رسیدگی قضایی به این سخنان است و نوشته: با کمال تاسف روند ناصواب و مخرب انتشار اتهامات جهت دار و مطالب کذب با هدف تخریب دولت خدمتگزار تشدید شده است و کمترین انتظار از دستگاه قضایی این است که از گسترش بداخلاقی ها و انتشار مطالب مغرضانه و دروغین در سطح جامعه جلوگیری نماید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “واکنش احمدی نژاد به سخنان جهرمی: کذب و تحریف سخنان ” عالی ترین مقام اجرایی ” کشور است”

  1. ali گفت:

    چگونه خداوند این دزدان و رانت خوران و اختلاس کنند گان و سر کوبگران و مستبدان و متحجران ضد دین و ضد مردم را به جان هم انداخت . که خداوند می فر ماید . مکرو مکرالله والله الخیرالماکرین . خداوند بالاترین مکر ها را در باره بد کاران انجام خواهد داد

  2. GhasemAgha گفت:

    این جهرمی همان سید قلابی، دکتر قلابی، دیپلم قلابی، داماد قلابی، وزیر کار قلابی، رئیس بانک صادرات قلابی و دزد واقعی نیست که سه هزار میلیارد را به جیب زده و بازهم زبان درازی می کند؟