سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت بیت مرحوم آیت الله منتظری به رهنورد: آرزوی آزادی از زندان و پندگیری حاکم...

پیام تسلیت بیت مرحوم آیت الله منتظری به رهنورد: آرزوی آزادی از زندان و پندگیری حاکمان

چکیده :در پایان صبر جمیل برای جنابعالی و دیگر بستگان و توفیق عمل به دستورات حیات بخش اسلام عزیز و استیفای حقوق الهی مخصوصاً حقوق‌الناس را برای همه مردم شریف، مخصوصاً دست اندرکاران کشور عزیزمان ایران، از درگاه احدیّت خواستارم....


حجت الاسلام والمسلمین احمد منتظری  در پیام تسلیتی به  خانم رهنورد و آقای موسوی ضمن آرزوی غفران برای پدر درگذشته مرحوم رهنورد ابراز امیدواری کرد که دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی بیدار شوند و با وظیفه شناسی و شرح صدر،  آزادی‌های شرعی و قانونی ملت را به آنان بازگردانند.

متن پیام به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیت آیت الله العظمی منتظری به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

إنّا لله وإنّا إلیه راجعون

حضور محترم سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

پس ازعرض سلام، رحلت مرحوم مغفور، پدر ارجمندتان، آقای حاج صادق کاظمی، را به جنابعالی و دیگر فرزندان و بستگان و علاقه مندان مخصوصاً داماد مکرّم ایشان جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، تسلیت عرض می‌کنم.

امیدوارم آن تازه گذشته مورد غفران و رضوان بیکران خداوند کریم و رحیم قرار گیرد و با اولیاء الله محشور گردد.

مرگ برای همه حق است و هیچ کس را از آن گریزی نیست، ولی غم فراق و دوری از شما، برای این پدر زجر کشیده در آخرین روزهای حیاتش برای هر وجدان بیداری قابل درک است.

حضرت امام علی(ع) فرمودند: ” كَفَى بِالْمَوتِ وَاعِظاً “.

امیدوارم رحلت این پدر ارجمند موجب تذکر و بیداری همه، مخصوصاً دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی گردد و با وظیفه شناسی و شرح صدر، آزادی‌های شرعی و قانونی ملت را به آنان بازگردانند.

رهایی زندانیان سیاسی و حضرات آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی و جنابعالی می تواند شروع این عمل خداپسندانه باشد.

چنانچه اصلاحات اساسی در روند ادارۀ کشور انجام نشود و محبّت و مدارا، جایگزین کینه و انتقام و خشونت نگردد، قضاوت آیندگان از هم اکنون قابل پیش بینی است.

آنان خواهند گفت: در نظامی که با نام حضرت محمّد(ص) و امام علی(ع) بنا نهاده شد، به جای عمل به سیره و روش آنان یعنی مدارا با دشمنان، با دوستان هم مدارا نشد.

و نیز خواهند گفت که با دوستان مشفق و خیرخواه و منتقد چنان برخورد شد، که با دشمنان فکری و عمل کننده در محدودۀ قانون نیز، آن سخت گیری‌ها روا نبود.

و خواهند گفت که آنان یا فرق بین دوست و دشمن را نمی‌دانستند و یا آداب رفتار با دوست را نیاموخته بودند.

و خواهند گفت که آنان خود را پیرو پیغمبر رحمة للعالمین می‌خواندند که شخصاً به عیادت بیماری رفت که اوهر روز خاکستر بر سر مبارک آن حضرت می‌ریخت، ولی با ادعای پیروی، در مقابل بیماری و مرگ منتقدین خیرخواه، از عیادت و دلجویی خبری نیست.

و خواهند گفت که آنان خود را پیرو امام علی(ع) می‌خواندند که وقتی شنید به یک زن یهودی در سرزمین اسلام ظلم شده، نفرمود که چیزی نگویید و سیاه نمایی نکنید، بلکه فرمودند هر کس از ناراحتی این خبر دق کند و بمیرد، بر او ملالی نیست.

در پایان صبر جمیل برای جنابعالی و دیگر بستگان و توفیق عمل به دستورات حیات بخش اسلام عزیز و استیفای حقوق الهی مخصوصاً حقوق‌الناس را برای همه مردم شریف، مخصوصاً دست اندرکاران کشور عزیزمان ایران، از درگاه احدیّت خواستارم.

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

بیت مرحوم آیة الله العظمی منتظری

احمد منتظری

1391/10/10Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.