سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال فائزه هاشمی به انفرادی 209 زندان اوین/ اتهام جدید: شعار زندانیان علیه دیکتاتو...
» معاون امنیتی دادستان: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود

انتقال فائزه هاشمی به انفرادی 209 زندان اوین/ اتهام جدید: شعار زندانیان علیه دیکتاتوری

چکیده :فائزه هاشمی زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه پس از تفهیم اتهام "توهین به رهبری" و "اخلال در نظم زندان" در دادسرای اوین به سه هفته انفرادی تنبیهی فرستاده شد. همچنین معاون امنیتی دادستانی تهران گفته است: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود....


فائزه هاشمی زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” و “اخلال در نظم زندان” در دادسرای اوین به سه هفته انفرادی تنبیهی فرستاده شد. همچنین معاون امنیتی دادستانی تهران گفته است: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود.

به گزارش خبرنگار کلمه، به دنبال تنش های بند 350 زندان اوین که زندانیان سیاسی مرد در آن مستقر هستند، طی هفته ی گذشته، زندانیان سیاسی زن این زندان در حمایت از آن ها و همچنین در اعتراض به نابسامانی های بند زنان دست به اعتراضاتی زدند که در پی آن برای فائزه هاشمی به اتهام “توهین به رهبری” و اخلال در نظم زندان” پرونده جدید تشکیل شده است. همچنین وی به سه هفته انفرادی در بند 209 زندان اوین و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد.

به گفته ی زندانیان بند زنان، رشته احمدی، معاون امنیتی دادستان تهران که از اعتراضات اخیر خشمگین شده و تصمیماتی نیز برای ایجاد فشارهای بیشتر بر بند زندانیان سیاسی زن گرفته، در جمع زندانیان زن گفته است: من مرد نیستم اگر بگذارم فائزه هاشمی از در زندان اوین بیرون برود.

هفته گذشته به دنبال بی قانونی ها و اعمال فشارها به زندانیان زن زندان اوین، این زندانیان ضمن اعتراض، شعارهایی همچون “مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر” و “مرگ بر دیکتاتور” سر داده اند که این شعارها به عنوان مصادیق توهین به رهبری تشخیص داده شده و برای مجازات تاکنون فائزه هاشمی انتخاب شده است. هنوز مشخص نیست چرا مسوولان شعار علیه دیکتاتوری را از مصادیق توهین به رهبری دانسته اند.

بر اساس این گزارش اعلام شده است که به غیر از فائزه هاشمی برای چند زندانی دیگر نیز پرونده تشکیل شده اما هنوز جزئیات آن مشخص نیست

ملاقات هفتگی باز هم انجام نشد

ظهر امروز خانواده رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراجعه به زندان برای ملاقات کابینی هفتگی متوجه شدند که کل خانواده هاشمی حتی مادر فائزه از ملاقات محروم شده اند و ماموران زندان به آنها گفته اند که برای فائزه قرار مجرمیت جدید صادر شده است.

فائزه هاشمی امروز در حالی ملاقات نداشته است که هفته ی گذشته نیز در اعتراض به رفتار توهین آمیز ماموران زندان از ملاقات با خانواده ی خود، خودداری کرده بود.

زندانیان سیاسی زن در این بند در ملاقات امروز از رفتار شجاعانه ی دختر هاشمی رفسنجانی گفته اند که در مقابل یک تصمیم غیرقانونی مسئولان زندان در ایجاد محدودیت بیشتر برای زندانیان ایستادگی کرد؛ رفتاری که منجر به تشکیل پرونده های جدید و انفرادی تنبیهی شده است.

پیش از این نیز زندانیان سیاسی زن از حمایت های فائزه هاشمی از زندانیان و همچنین روحیه ی بالا و جمعی وی در اداره امور بند گفته بودند.

بر اساس این گزارش، اوضاع بند زنان همچنان متشنج است، ساعت های هواخوری کم شده و وضعیت غیربهداشتی نگران کننده استDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

17 پاسخ به “انتقال فائزه هاشمی به انفرادی 209 زندان اوین/ اتهام جدید: شعار زندانیان علیه دیکتاتوری”

 1. Raghbar25 گفت:

  اين مردك فكر كرده با زورگوئى به زندانيان سياسى زن است كه ميتواند مردانگى
  خود را اثبات بكند!!! عجب احمقى.

 2. saber 22 گفت:

  قبل از تو هم احمقی ریشش را بر باد داد حال ببینیم تو کی مردانگی نداشته ات را بر باد میدهی

 3. محق گفت:

  در مقام مقایسه نیستم اما در مثل مناقشه نیست . اگر خطبه فدکیه فاطمه زهرا سلام الله علیها را بخوانند او را مستحق حبس و حصر خواهند یافت اما او را در خانه شوهرش حبس میکنند نه در بین یک مشت اجنبی عقده ای .

  والله اگر احترام خانم های محترمه را نگهدارید بنفع شماست . ادامه این روش بنفع هیچکس نیست .

 4. ایران داد عمارلویی گفت:

  مردی و مردانگی؟انهم در بند زنان و اعلام ان در ملا عام؛همه رشته ها؟پنبه؟حمام غیر مردانه؟دکتر احمدی؟امپول هوا؟زندان قصر؟

 5. من گفت:

  خانم فائزه هاشمی بیدی نیست که از این بادها بلرزد. معاون امنیتی دادستان هم اوه اوه اونم صدبار!!! درود خداوند بر تمام شیرزنان ایران که این مردنماها را وادار به واکنش کرده اند .

 6. Moradi222 گفت:

  اول باید دید کلمه چقدر از خانواده هاشمی پول گرفته که هر روز براشون رپرتاژ کار میکنه. موسوی و هاشمی به خاطر جنایت هایشان در اول انقلاب باید محاکمه شوند.

  • sabz morteza گفت:

   باید دید تو چقدر پول میگیری بیای اینجا به خیال خودت تفرقه بندازی و از جنایت های اول انقلاب حرف بزنی
   این حنای جنایت های اول انقلاب دیگه رنگی نداره برین بیت بگین یه چیز جدید بهتون یاد بدن

  • MIR2012 گفت:

   مزدور سایبری Moradi222! فکر کردی همه مثل خودت پول مزدوری می گیرند؟ گند کارهاتون دیگه رو شده. درود بر خانم فایزه همراه قهرمان جنبش سبز که همه شما کوردلان نامرد و اربابتان را آچمز کرده است.

 7. Rambod گفت:

  “شعارهایی همچون “مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر” و “مرگ بر دیکتاتور” سر داده اند که این شعارها به عنوان مصادیق توهین به رهبری تشخیص داده شده و برای مجازات تاکنون فائزه هاشمی انتخاب شده است.”
  خوب روشن شد که آغا و دوروبری ها به دیکتاتور و ستمگر بودن حداقل معترفند خودش گام بزرگیه.

 8. mehdi sadigh گفت:

  اگر تو مرد بودی که زنان را زندانی نمیکردی اتفاقا تو نامردی

  • Mostafa گفت:

   واقعا منطقت کشت منو!
   زنان مگه نباید زندان برند؟ زنان خلاف کار رو تو کشور شما حلوا حلوا میکنند!!!

   • Raghbar25 گفت:

    خوب خودت رو زدى كوچه على چپ ها؟ گرچه گفته اند استفاده از اين ضرب المثل از
    مصاديق توهين به رهبريه – ولى چاره اى نداشتم . 

 9. کامبیز گفت:

  مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

 10. کامبیز گفت:

  مگر در وجود شماها چیزی به اسم جوانمردی هم وجود دارد. شما مدتهاست که نامرد شده اید و همه می دانند مگر خودتان

 11. Dariush D گفت:

  از همه انسانهای آزادیخواه و آزاده خواهش می کنم به حرفهای عناصر 7 تومنی که می خواهند بین ماها اختلاف ایجاد کنند و مرتب داستان حالا نوبت هاشمی شد، سال 67 موسوی فلان کرد، خزعلی چنان، نوریزاد فلان گوش ندهید و بدانید این مزدوران برای این کارشان پول می گیرند وبرای این پول تمام تلاش خود را می کنند تا نان حلال سر سفره دختر و زن و بچه خود ببرند (!). باید بدانیم که تنها راه آزادی اتحاد است که اینان به شدت از آن هراسان هستند. اگر نتوانیم متحد شویم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. یادمان باشد آزادگی و شرف لیاقت می خواهد و هر کسی آن را ندارد.

 12. Nakisa_sami گفت:

  این یارو که گفته مرد نیستم اگر بگذارم فائزه از زندان بیرون برود توهم زده .مردک تو از فردای خودت خبر نداری پس خالی نبند.

 13. Afarin گفت:

  مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر