سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تکذیب ادعای بادامچیان درباره نامه خاتمی به رهبری/ رضا خاتمی: می خواهند با شایعات، ف...

تکذیب ادعای بادامچیان درباره نامه خاتمی به رهبری/ رضا خاتمی: می خواهند با شایعات، فضای انتخابات را گرم کنند

چکیده :آقای بادامچیان ظاهرا نمی‌دانند که در فضای آزاد نیازی به نامه‌نگاری وجود ندارد. سخنان آقای بادامچیان نقض صریح آزادی‌های تصریح شده در قانون اساسی است. آقایان به دنبال گرم‌کردن فضای انتخابات هستند... بهتر است جناح مقابل به نیابت از اصلاح‌طلبان سخن نگوید و اجازه بدهد که ما خودمان حرف‌هایمان را بزنیم....


محمدرضا خاتمی با تکذیب ادعای بادامچیان درباره نامه نوشتن سیدمحمد خاتمی خطاب به رهبری گفت: «متاسفانه در کشور ما بداخلاقی‌ها و شایعات رواج بسیاری پیدا کرده است و هرکس بی‌آن‌که اطلاعی داشته باشد شنیده‌های خودش را به عنوان خبر مطرح می‌کند.»

در همین حال، روز نامه جمهوری اسلامی نوشت: منابع نزدیک به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، خبر ارسال نامه حجت الاسلام سید محمد خاتمی توسط آقای هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب را تکذیب می‌کنند.

به نوشته روزنامه بهار، این فعال سیاسی اصطلاح‌طلب خاطرنشان کرد: «نفس نوشتن نامه ایرادی ندارد، اما نامه‌ای وجود ندارد و نوشته نشده است تا بخواهیم درباره آن صحبت کنیم.»

محمدرضا خاتمی گفت: «آقای بادامچیان ظاهرا نمی‌دانند که در فضای آزاد نیازی به نامه‌نگاری وجود ندارد و همه به‌ویژه کسانی که پیش از این نیز سابقه خدمت داشته‌اند می‌توانند آزادانه خود را کاندید کرده و در انتخابات شرکت نمایند. سخنان آقای بادامچیان نقض صریح آزادی‌های تصریح شده در قانون اساسی است.»

نایب‌رییس مجلس ششم تصریح کرد: «آقایان به دنبال گرم‌کردن فضای انتخابات هستند و به خوبی می‌دانند انتخابات بی‌حضور اصلاح‌طلبان شوروشوق سابق را نخواهد داشت و برای همین به جای آن‌که فضا را آماده انتخابات پرشور کنند با شایعات و اخبار این‌چنینی می‌خواهد فضا را گرم کنند، اما غافل از این هستند که مردم اعتمادشان را به آنان از دست می‌دهند و دیگر به هیچ‌کس اطمینان نمی‌کنند.»

برادر رییس‌جمهور سابق کشورمان تاکید کرد: «بهتر است جناح مقابل به نیابت از اصلاح‌طلبان سخن نگوید و اجازه بدهد که ما خودمان حرف‌هایمان را بزنیم. اگر فضای سیاسی باز شود و این امکان برگزار شود که ما جلسات و همایش‌هایمان را برگزار کنیم مطمئنا می‌توانیم مواضع خود را بیان کنیم و نیازی به سخنگو از جناح مقابل نداریم.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

14 پاسخ به “تکذیب ادعای بادامچیان درباره نامه خاتمی به رهبری/ رضا خاتمی: می خواهند با شایعات، فضای انتخابات را گرم کنند”

 1. Ali گفت:

  شوي مسخره ! آخر سر نام مورد نظر از صندو ق در ميايد و در خيابانها حکومت نظامي و چماقدارها و کهريزک !!!

 2. sabz88 گفت:

  شیر در زنجیر هم شیر است……..

 3. Norman گفت:

  ایشان از همکاران لاجوردی بوده اند جهت اطلاع

 4. Ali گفت:

  نوکران ولایت که تا دیروز جکم مرگ میدادند امروز به چه روزی نکبتی گرفتار شده اند

 5. بی نام گفت:

  این روال معمول در جمهوری اسلامی بوده که هر نامزد موثری قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری رو داشت به نحوی از رهبری اجازه میگرفت. فاتحه این نظام خونده شده بود منتها بسیار پیش تر از جنبش سبز.

 6. Varozh62 گفت:

  اقای بادامچیان علاوه بر اینکه دکتر هستند خیلی باهوش هستند خدا به داد اصلاح طلبها برسه .چشاشو دیدید
  خیلی باهوشه !!!!

 7. Mohamd گفت:

  من با کناره گیری اصلاح طلبان و شخص آقای خاتمی و پشت کردن به فضای تاریک فعلی به شدت مخالفم، دروغ یا راست، خاتمی صلاحیت اقدام به انجام هر کاری و حتی مذاکره در راستای تامین و دفاع از حقوق ملت را دارد …
  از دوستان عزیزی که در فضای اینترنتی نسشته اند و شعار فلان و بیسار سر میدهند ، تمنا دارم چوب لای چرخ رهبران اصلاحات قرار ندهند … همان هایی که بعد از اتمام دوره جناب آقای خاتمی گفتند خاتمی کاری نکرد و بسیاری از انها انتخابات را تحریم کردن و باعث انتخاب احمدی نژاد شدند ، از همه بشتر مسئول هستند برای پدید آمدن شرایط فلاکت بار فعلی…
  مطمئن باشید خاتمی نه از میر حسین و نه از کروبی و هیچ کدام از یارانش عبور نخواهد کرد ، در فضای نظامی فعلی چه انتظاری دارید ؟!!!

  • Ramin bahramsary گفت:

   صحیح وصحیح اما برای تکمیل اگر صندوق رای نباشد چکار باید یا باید مثل سوریه تفنگ بگیریم دست وکشور را به ورطه نابودی بکشیم یا مثل لیبی باید غربیان برای ما ازادی به ارمغان بیاورند که حتما نفع خودشان را در ان میبیند…. اما چاره ما صندوق رای است والسلام اگر لازم باشد اقایی خاتمی به عنوان مدافع حقوق ملت باید التماس هم بکند باورکنید از کشتن و ویرانی خیلی بهتر است اما دوستان برای رسیدن به صندوق رای ازاد نظر بدهید انرژی خود را برای چیز دیگر مصرف نکنید

 8. رضا سبز گفت:

  ,اقای موسوی خوئینی خطاب به کودتاگران و فرمانده بلامنازع انان گفتند ” مرده شور چنین انتخاباتی را ببرند ” این کلام اخر اصلاح طلبان در مقابل بازی کثیف انتخابات است .

 9. Mobark گفت:

  اتفاقا من از اقای خاتمی میخواهم نامه ای به اقای خامنه ای بنویسد و به او یاد اور شود که ما اهل صندوق رای هستیم اما صندوق رای واقعی و اگر محیط فراهم باشد ما هستیم و اگر نیست ما نیستیم اولین شرط حضور در انتخابات ازادی شیخ و میر و ازادی مطبوعات و احزاب و عدم تقلب است در غیر اینصورت هر چه ایران میبیند با مسئولیت اقای خامنه ای و فرماندهان سپاه و بسیج و مراجع استبداد و و روحانیون دین به دنیا فروش است .

 10. Salar گفت:

  به شخصه وقتی این خبر رو شنیدم اولین چیزی که به ذهنم متبادر شد تناقض در اعتقاد و رویه آقای خاتمی بود.ایشان از یک طرف اعتقاد به این دارند که بین فرمانبران و فرمانبرداران حائلی وجود ندارد اما به صورت محرمانه به رهبری نامه مینویسند .به نظر من ایشان بهتر است شخصا نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند .خبری که بارها و بارها از رسانه ها پخش شد و مورد توجه قرار گرفت نباید به این راحتی از تکذیبش گذشت.

 11. عباس آقا گفت:

  هرکس که به نامش نامه ای جعل کنند، حق دارد مطلب را فوری تکذیب کند. آقای خاتمی هم بهتر است هرچه زودتر به این شایعه پرداخته و فورا آنرا تکذیب کند. وگرنه با سابقه ای که از ایشان است، مردم خواهند پذیرفت که کار کار اوست. چرا چنین نامه ای را به نام کروبی یا موسوی شایع نمی کنند؟ برای آنکه میدانند که مردم به ریش آنها قاه قاه خواهند خندید. آقای خاتمی فورا این مطلب را تکذیب کن. اگر هم اشتباه کرده ونامه ای نوشته که اینها چنین تعبیری از آن کرده است فورا اظهار ندامت و پشیمانی کرده به آغوش ملت بازگرد. این انتخابات اصلا شرکت کردن دارد. انتخابات کاملا باید تحریم شود تا این نابخردان سر عقل بیایند و دیگر با ما ملت از این بازی ها راه نیندازند. این مملکت متعلق به ما ملت است و حکومت گران نوکران و کارگزاران ما هستند. ازهرکه خوشمان نیاید، مثل موش دمش را می گیریم و پرت می کنیم بیرون.

 12. اسماعیل شیرین دوست گفت:

  دراین گونه موارد به موجب مثل معروف زبان فارسی میگویند” سنگ ها را بسته و سگ ها را رها کرده اند” البته در مثل هم مناقشه نیست. اما این مثل عینا در این مورد جای دارد که بیان شود.

 13. اسماعیل شیرین دوست گفت:

  آقای خاتمی تا دیر نشده لطفا از حیثیت خود دفاع کن برادر. نوشتن چنین نامه ای سرشکستگی و افت بسیار است برای ما. اگر ننوشته ای از خود دفاع کن و این نامه را تکذیب کن. ممنوع الخروج که هستی. تمام امتیازات را که بریده اند. تنها کاری که مانده آنست که مانند آن سه بزرگوار حصرت کنند که درآن صورت نزد مردم عزیز تر ازهمیشه شده و مخصتر خطاهای ترا هم مردم خواهند بخشید. اما اگر هم نامه ای نوشته ای و اینها آنرا سوء تعبیر کرده اند، و یا خیر اصلا عین آنچه که میگویند نامه ای نوشته ای(گمانم اینگونه نباشد مخصوصا که این بادام سوخته بدبخت هم زیر حرفش زد) نزد مردم پوزش بخواه و تبری بجوی و همان خاتمی خودمان باش. درخاتمه من ازشما خواهش می کنم به این نامردها دل نبندید، اینها لیاقت محبت ها و گذشت های شما را ندارند. شما یک قرآن برداشته ای که رژیم را برای اینها نگهداری، این نادان ها ده قرآن بدست گرفته اند و با این کارها و اعمال و گفتارشان کمرقتل این رژیم را بسته اند. شما که نمیتوانی کاسه داغتر از آش بشوی. بعلاوه این رژیم عدم کارآیی خود را طی این مدت طولانی کاملا به اثبات رسانده است. بیا به طرف اکثریت مردم و آنچه را که عموم مردم میخواهند تو نیز سرلوحه قرار بده. فایده ای ندارد از اینها دیگر دفاع کردن بیفایده است. کسی را که تصمیم به غرق شدن گرفته، نمی توان نجات داد.