سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محاکمه خلبان روسی توپولف در دادگاه مشهد؛ صدور قرار مجرمیت...

محاکمه خلبان روسی توپولف در دادگاه مشهد؛ صدور قرار مجرمیت

چکیده :بررسی‌های قضایی نشان می‌دهد در زمان حادثه خلبان روس ساکن سن پترزبورگ بوده که پس از سانحه مشهد، پروانه خلبانی وی باطل شده و هم‌اکنون در اوکراین زندگی می‌کند. در صورتی که پس از اخطار قضایی وی در دادگاه حاضر نشود برای این خلبان روس به صورت غیابی حکم صادر خواهد شد. ...


بازپرس جنایی مشهد برای خلبان روسی هواپیمای توپولف که در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد دچار سانحه شده بود قرار مجرمیت صادر کرد و پرونده به دادگاه فرستاده شد.

این سانحه صبح روز چهارم بهمن سال 88 در فرودگاه هاشمی‌نژاد رخ داد. خلبان هواپیمای توپولف 154 که متعلق به شرکت تابان بود با 156 مسافر و 13 خدمه ساعت 6 و 37 دقیقه درخواست فرود اضطراری کرد و هنگام فرود در فرودگاه مشهد، هواپیما دچار سانحه شد.

با فرود هواپیما و خروج آن از باند پرواز، همه مسافران به‌سرعت و با همکاری گروه امداد از طریق سرسره‌های هواپیما خارج شدند. اما پس از پیاده شدن مسافران، ناگهان قسمت انتهایی هواپیما شعله‌ور شد. 42 تن از مسافران این هواپیما دچار جراحت شدند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.

پس از سانحه برای این هواپیما اعلام شد، هواپیمای سانحه دیده شب پیش فرودگاه آبادان را به مقصد مشهد ترک کرده بود اما به علت بدی هوای مشهد موفق به فرود نشد و به فرودگاه اصفهان رفت. پس از آن، صبح روز حادثه -4 بهمن- این هواپیما در بازگشت هنگام فرود در باند مشهد دچار سانحه شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد در این باره اعلام کرد: با وجود دید ناکافی و مه‌آلود بودن فضای فرودگاه، خلبان توپولف به دلیل همراه داشتن مسافر بیمار درخواست فرود اضطراری کرده و خود مسئولیت فرود را با توجه به شرایط آب و هوایی به عهده گرفته بود.

پس از این حادثه با شکایت مسافران پرونده‌ای در دادسرای مشهد تشکیل شد و بازپرس پرونده به گروهی از کارشناسان بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشور مأموریت داد علت سانحه را بررسی و مشخص کنند. کارشناسان نیز پس از بررسی جعبه سیاه هواپیما و بررسی محل حادثه در گزارش خود، خلبان روسی هواپیمای توپولف را مقصر حادثه اعلام کردند. خلبان هنگام فرود در بررسی‌های خود دچار مشکل شده و بال هواپیما با تأسیسات کنار باند فرودگاه برخورد کرده بود.

با تکمیل تحقیقات، بازپرس موحدی‌راد از دادسرای مشهد برای خلبان هواپیما قرار مجرمیت صادر کرد و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد.

بنا به این گزارش، بررسی‌های قضایی نشان می‌دهد در زمان حادثه خلبان روس ساکن سن پترزبورگ بوده که پس از سانحه مشهد، پروانه خلبانی وی باطل شده و هم‌اکنون در اوکراین زندگی می‌کند. در صورتی که پس از اخطار قضایی وی در دادگاه حاضر نشود برای این خلبان روس به صورت غیابی حکم صادر خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.