سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرخصی چهار روزه محمدرضا مقیسه، رزمنده دفاع مقدس...

مرخصی چهار روزه محمدرضا مقیسه، رزمنده دفاع مقدس

چکیده :این مرخصی چهار روزه در حالی صورت گرفت که پیش از این حتی اجازه حضور چند ساعته در مراسم ازدواج فرزندش و مجلس ترحیم خواهرش به این زندانی سیاسی داده نشد. ...


محمدرضا مقیسه، رزمنده دفاع مقدس و عضو کمیته پیگیری امور بازداشت‌شدگان و آسیب‌دیدگان پس ازانتخابات به مرخصی چهار روزه آمد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این مرخصی چهار روزه در حالی صورت گرفت که پیش از این حتی اجازه حضور چند ساعته در مراسم ازدواج فرزندش و مجلس ترحیم خواهرش به این زندانی سیاسی داده نشد.

محمدرضا مقیسه شهریور ماه ۸۸ و درحالی که ریاست دفتر مشترک پیگیری حوادث پس از انتخابات را برعهده داشت بازداشت شد. اتهام وی انتشار اخبار و گزارش هایی از گورهایی در بهشت زهرای تهران بود که شبانه پر می شد و تدفین صورت می گرفت.

رزمنده دفاع مقدس پس از آن که به قید وثیقه آزاد شد، بار دیگر دوم آبان ماه سال 89 بازداشت شد.

این زندانی سیاسی که از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به تحمل ۵سال زندان محکوم شده است، ۲۰۷ روز را بدون وقفه در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین گذراند و در طول ایام بازداشت در این بند تحت فشارهای فیزیکی و روحی قرار گرفت، فشارهایی که منجر به بروز بیماری های حاد گردیده است.

محمدرضا مقیسه در طول مدتی که در زندان اوین گذرانده است، بارها از سوی پزشکان متخصص معاینه شده و برای مواردی همچون مشکلات مفصلی، ستون فقرات، دستگاه گوارش، پرستات و دیابت و مشکلات فک و دندان دستور اعزام برای درمان صادرشده است، دستوراتی که توسط کمسیون پزشکی و پزشکی قانونی نیز مورد تاکید گرفته است، اما دادستان تهران مانع هرگونه درمان این زندانی سیاسی در خارج از زندان اوین شده است.

این زندانی سیاسی ماه هاست که از از درد ستون فقرات رنج می برد و فشارهای وارده به نخاع باعث بی حسی دایمی و دردهای شدید در گردن، دست و پاهای او شده است.

در همین حال، پروستات و دیابت از جمله مواردی بود که به تشخیص پزشکان باید مورد درمان حضوری قرار گیرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “مرخصی چهار روزه محمدرضا مقیسه، رزمنده دفاع مقدس”

  1. MIR2012 گفت:

    ما همه مدیون فداکاری و ایثار این عزیزان و خانواده های محترم شان هستیم. وا… خیر حافظا و هو ارحم الراحمین

  2. ehsan گفت:

    من خودم دلبسته به انقلاب، امام و شهدا و دفاع مقدس هستم اما خیلی ها رو دیدم که با هر چی هم مشکل دارند ولی برای دفاع مقدس و همه بزرگواران ارزش قائلند. ببینید چقدر دفاع مقدس پتانسیل داشته که با اینهمه استفاده نا به جا باز هم محترمه.