سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال مهدی خزعلی از انفرادی به بند 350/ اعتصاب غذا پایان یافته است...
» این زندانی سیاسی امروز با خانواده خود ملاقات کرد

انتقال مهدی خزعلی از انفرادی به بند 350/ اعتصاب غذا پایان یافته است

چکیده :ظهر امروز پنج شنبه هفتم دیماه مهدی خزعلی زندانی سیاسی محبوس در انفرادی 209 به بند عمومی ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد. وی سی ام آذر ماه به اعتصاب غذای خود پایان داده است....


ظهر امروز پنج شنبه هفتم دیماه مهدی خزعلی زندانی سیاسی محبوس در انفرادی 209 به بند عمومی ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد. وی سی ام آذر ماه به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

به گزارش کلمه، امروز و پس از ملاقات مهدی خزعلی با خانواده‌اش، وی را از بند ۲۰۹ به بند ۳۵۰ اوین منتقل کردند.

همسر این زندانی سیاسی در گفت و گو با کلمه با اعلام اینکه “کمی لاغر شده بود اما روحیه ش همچنان خیلی خوب بود” می گوید: خودشان هم نمی دانستند که برنامه چیست. اول به ایشان گفته بودند که قرار است آزاد شوند و بعد هم خبر دادند که منتقل می شوید به بند 350 .

وی در ادامه می افزاید: مسئولان بند 209 هم به ما اطلاع دادند که پرونده دیگر در اختیار قوه قضائیه است و در واقع از وزارت اطلاعات منتقل شده به قوه قضائیه و دیگر باید از آن طریق پرونده را پیگیری کنیم.

مهدی خزعلی نهم آبان ماه سال جاری به همراه جمعی از فعالان مدنی که برای بررسی مسایل روز در سرای اهل قلم جلسه‌ای تشکیل داده بودند توسط مامورین امنیتی بازداشت شدند.

این زندانی سیاسی از همان روز تا بیست و یکم آبان در اعتصاب غذای خشک و پس از آن تا روز چهلم در روزه سیاسی بوده است.

خزعلی بار دیگر از نهم آذر تا بیست و نهم آذر دست به اعتصاب‌تر زده بود و در آخرین روز پاییز به دلیل اینکه مسوولین به وی وعده آزادی ظرف مدت یک هفته داده بودند اعتصاب غذای خود را پایان داد.

گرچه با گذشت یک هفته از وعده مسوولین مبنی بر آزادی وی همچنان در زندان است و تنها به بند عمومی منتقل شده است.

هفته ی پیش فرزند این نویسنده ی منتقد به کلمه گفته بود: مادرم و همه ی فرزندان در اضطراب هستند، چون هیچ مرجع قانونی به ما پاسخگو نیست و ما نمی دانیم باید به کجا مراجعه کنیم. زمانی که برای برگه ملاقات بازپرس پرونده هیچ ارزشی قائل نیستند و با یک تلفن بازجو می گویند بازپرس اشتباه کرده که ملاقات داده و بازپرس هم طبق نظر کارشناس پرونده که همان مامور وزارت اطلاعات است رای می دهد، چه توقعی از رعایت قانون و استقلال قوه قضاییه داریم؟

محمدصالح مهدی خزعلی، دو هفته ی پیش در گفت و گو با کلمه گفته بود: پدرم در تماس کوتاهی که داشتند بیشتر نگران خانواده بودند و اینکه الان در سلولی هستند که خودشان به مستراح از آن یاد کردند، به طول ۲ متر و عرض یک متر. و در وسط آن یک دستشویی فرنگی است و کف آن مرطوب است طوری که یک پتو اضافه تر زیر می اندازند تا کمتر خیس بودن زمین آزارشان دهد و بوی تعفن فاضلاب هم سلول را پر کرده است.

فشار به خانواده ی زندانیان سیاسی برای عدم اطلاع رسانی در باره ی وضعیت زندانیان موضوع جدیدی نیست و بیش از سه سال است که خانواده ها گاه با سکوتشان و گاه در مصاحبه های خود از این فشارها و تهدیدها پرده برداشته اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “انتقال مهدی خزعلی از انفرادی به بند 350/ اعتصاب غذا پایان یافته است”

 1. غریب گفت:

  شیرهم شیر بود /گرچه به زنجیر بود .

 2. hamed گفت:

  سلام به دلاورمرد در بند ،اونه خسته می شودو نه می بُرد . دکترخزئلی یک بسیجی به تمام معناست ویادگار حماسه های دوران دفاع مقدس است .دکتر مهدی خزئلی فریاد درسینه خفته ی بسیجیان دردمندی است که سردرجیب برده وناله هایشان را در چاه می گویند. آن جانباز جبهه وجنگ و آن بسیجی مدرسه عشق بیدی نیست که بااین بادها بلرزد .رفتارومنشش الگویی از مردانگی و شرافت است . اقای محمد صالح خزئلی آنچه که با پدر تومی کنند چشم زهری است برای بسیجیان دیگر ، ولی جهت مزیداطلاع خوانندگان محترم حساب بسیجیانی همچوخزئلی را باعده ای که درکوچه وخیابان خون مردم شریف را ریختند جدا بدانید که حاکمیت از کارنامه درخشان رزمندگان دوران دفاع مقدس سوءاستفاده می کند ومشت نمونه خرواراست .

 3. Siavash گفت:

  الحمدالله رب العالمین که میگوید من صدای بندگان صالح خود را میشنوم

 4. navidsoroosh گفت:

  بسیار خوشجال شدیم که بالاخره از این دلاور خبری شنیدیم درود بر راست قامتان خوشنام انقلاب همچون دکتر عزیز

  • رضا گفت:

   دکتر خزعلی ما به وجودت افتخار میکنیم و حقیقتا شرمساریم که عرضه زندان رفتن رو نداریم. من همیشه نگران سلامت شما هستم ولی اجرتان با خداست.و او نگهدار شماست که شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد. شما راه حسین بن علی را انتخاب کردید که “هیهات منا الذله”

 5. یامهدی گفت:

  درود بر مهدی خزعلی و همه مجاهدان نستوه برای آزادی و سربلندی میهن…. رهبر ما همینها هستند……رهبر ما کسانی هستند که آرامش و معیشت خود و خانواده شان را فدای رهایی مردم از دست ضحاکها زمانه کرده اند…. ملتهای دنیا باید فرق بین شیعه راستین علی ابن ابیطالب(ع) و خائنین به علی را که اعتقاد به او، از نوک زبانها شان فراتر نرفته است را باید در سلوک و منش چنین بزرگوارانی پیدا کنند….دست علی نگه دارتان باد.

  • Raghbar25 گفت:

   آقا يامهدى مگه نشنيدى از قابله كه وقتى امام خامنه اى از رحم مادرش بيرون
   افتاد به جاى گريه كردن گفت يا على! يه همچين آدمى كه سكوت خواص را هم بر
   نميتابه نميتونه در عمل پيرو امام على نباشه. حتما هست. شما اگه غير از اين فكر
   ميكنى براى شستشوى دوران بچگيه. نگو اينا شيعه واقعى نيستن عزيز دل. شيعه
   مجموعه همه ايناست لطفا دست چين نكن – درهمه. 

 6. Ala گفت:

  مهدی خزعلی یک نمونه عالی است برای آینده مردم ایران. پدر او همدست و جزیی از دستگاه قاتل و مفسد حاکم است. اما او تا جایی که توانسته آزاده زندگی کرده و دین خود را نفروخته است.
  این نمونه نشان میدهد که در حکومت بعدی ایران نباید خانواده این سرداران قاتل سپاه و آخوندهای کثیف را تا وقتی جرمی از آنها دیده نشده تنها به جرم هم خانوادگی مجرم دانست. حتی همسر خود سید علی خامنه ای اگر دستش آلوده نباشد. باید این اطمینان را به همه بدهیم اگر میخواهیم پیروز بشویم

 7. javid گفت:

  بازهم جای خوشحالی داره بند 350 به نسبت اون مستراح. خوشحال شدیم دکتر.

 8. Malek Ajdar Barzegar Sedigh گفت:

  با درود به شرف بلند آقای دکتر خزعلی “حر ” زمان که از اردوگاه یزیدیان این دوران سرافرازانه به اردوگاه حسینیان پیوست.مظلومیت او هم قابل ستایش است هنگهمی که مشفقانه با دیکتاتور داد سخن می گوید.

 9. Hossein گفت:

  سلام به جناب خزعلی و خدا قوت.