سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وقتی جوانفکر در مرخصی از زندان مصاحبه هم می کند...

وقتی جوانفکر در مرخصی از زندان مصاحبه هم می کند

چکیده :علی اکبر جوانفکر که طی چهار روز گذشته پرخبرترین زندانی بوده است، روز گذشته بعد از یک مصاحبه اختصاصی به خانه رفت تا شاید یا عفو مشروط شامل حالش شود و یا بازگردد به همان جایی که بود که سه ماه باقی مانده را هم سپری کند....


علی اکبر جوانفکر که طی چهار روز گذشته پرخبرترین زندانی بوده است، روز گذشته بعد از یک مصاحبه اختصاصی به خانه رفت تا شاید یا عفو مشروط شامل حالش شود و یا بازگردد به همان جایی که بود که سه ماه باقی مانده را هم سپری کند.

به گزارش کلمه، بر خلاف سایر زندانیان سیاسی که حتی در زمان مرخصی حق ملاقات با دوستان خود را ندارند، این زندانی سیاسی میزبان همه بود از متهم جنایت کهریزک تا احمدی نژاد. مردان احمدی نژاد برای عیادتش صف کشیده بودند و پزشک با مهربانی به اوضاع و احوال او رسیدگی می کرد که کمتر از سه ماه در بندی بود که خودش خیلی هم جای بدی نیست.

در آخرین روزی که جوانفکر در بیمارستان بود، روزنامه آرمان هم با او گفت و گویی کرد که در خصوص آخرین وضعیت سلامتش گفت: در حال حاضر معاینات پزشکی ادامه دارد و پزشکان دارند بررسی می‌کنند، آزمایش خون، سونوگرافی، اکو و آزمایشات دیگری هم هست که بررسی می‌کنند تا ببینند برای رفع این مشکلات و نواقص چه کار باید کرد تا بالاخره با داروهایی که تجویز می‌کنند باقیمانده زندان را هم سپری کنم. البته باید بگویم من ابا دارم که بخواهم مصاحبه کنم و از طرفی نمی‌خواهم پاسخ دوستان همکار را ندهم چراکه دوست ندارم این اتفاق بیفتد. بالاخره اوضاع حساسی است و به خاطر همین حساسیت، یک حرف کوچک احتمال ناراحتی‌ها و مشکلاتی را با خود دارد. ترجیح من این است که مصاحبه نکنم و در فرصت دیگر مصاحبه کنیم.

جوانفکر دسترسی به موبایل و اینترنت در زندان را رد کرد و گفت: ما در بند 4 زندان اوین 6نفر هستیم، البته 8نفر بودیم که دو نفر آزاد شدند. زندان بندهای مختلفی دارد. ما ارتباط خاصی با دیگران نداشتیم. البته خیلی بحث سیاسی در زندان مطرح نبود و هرکس در عالم خودش بود. ما تابع قانون هستیم. هرچند بعضی از دوستان می‌گفتند جوانفکر قانون‌گریز است و نمی‌خواهد قانون اجرا بشود در حالی که بنده در طول عمرم هیچ‌گاه قانون‌گریز نبودم و همواره به اجرای قانون تاکید داشته‌ام.

وی در خصوص روزنامه هایی که در زندان در دسترس است گفت: روزنامه‌هایی که به زندان می‌آید، روزنامه‌های رایگان است. شاید راضی نباشند من اسم روزنامه‌هایشان را بیاورم اما روزنامه‌های مختلفی می‌آمد. روزنامه کیهان آنجا نمی‌آمد یا حداقل در بند ما دیده نمی‌شد اما اطلاعات می‌آمد و از این روزنامه و روزنامه‌های دیگر استفاده می‌کردیم و از اخبار مطلع می‌شدیم. البته تلویزیون در بندها بود و ما از اخبار تلویزیون هم استفاده می‌کردیم تا از اطلاعات بیرون باخبر باشیم. بالاخره اخبار از تلویزیون منتشر می‌شد.

جوانفکر با تشریح وضعیتش در زندان گفت: واقعا نمی‌دانم چون در اختیار من نیست. تصمیم‌گیری آن با قوه‌قضائیه است و من هم اطلاعی از تصمیم آنها ندارم. خیلی از افراد هستند که در زندان هستند اما آزادند، خیلی از افراد هم هستند که بیرون از زندان آزادند، اما در زندان هستند. من در زندان احساس زندانی بودن ندارم، احساس آزادی دارم. آزادانه فکر می‌کنم و آزادانه نظر می‌دهم و حرف می‌زنم و در چارچوب قانون عمل می‌کنم. امیدوارم این دوره باقی مانده هم بگذرد تا ببینیم خدا چه می‌خواهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.