سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مشاور احمدی‌نژاد به مرخصی آمد/ جوانفکر: تشکر می کنم، حضور در زندان فرصتی برای عباد...

مشاور احمدی‌نژاد به مرخصی آمد/ جوانفکر: تشکر می کنم، حضور در زندان فرصتی برای عبادت بود

چکیده :علی‌اکبر جوانفکر پاییز سال گذشته، به دلیل چاپ مطالب خلاف موازین اسلامی به ۶ ماه و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی به ۶ ماه دیگر و در مجموع به یک سال زندان و همچنین سه سال محرومیت از فعالیت های مطبوعاتی محکوم شد....


بدنبال درخواست خانواده علی اکبر جوانفکر از دادستان، مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد چهارشنبه شب برای چهار روز به مرخصی آمد و در مصاحبه ای از کسانی که موجب رفتن او به زندان شدند تشکر کرد و گفت که زندانی شدنش فرصتی برای عبادت بوده است.

به گزارش کلمه، علی‌اکبر جوانفکر پاییز سال گذشته، به دلیل چاپ مطالب خلاف موازین اسلامی به ۶ ماه و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی به ۶ ماه دیگر و در مجموع به یک سال زندان و همچنین سه سال محرومیت از فعالیت های مطبوعاتی محکوم شد.

حکم محکومیت وی به تایید دیوانعالی کشور و دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز رسید، جوانفکر به اتهام توهین به رهبری ، نشر مطالب خلاف موازین اسلامی و مطالب مخالف عفت عمومی علاوه بر دو فقره محکومیت حبس تعزیری ، به محرومیت از هرگونه اشتغال و فعالیت مطبوعاتی و رسانه ای نیز محکوم شد.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه ای محمود احمدی نژاد مهر ماه امسال برای گذراندن حبس تعزیری خود به اوین رفت و بر اساس گزارش های منتشر شده تاکنون مرخصی نداشته است. اما امروز خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داد که وی به مرخصی آمده است.

جوانفکر پس از مرخصی از زندان اوین در گفت وگو با ایسنا زمان مرخصی داده شده را ۴ روز اعلام کرد و گفت که باید صبح روز ۴ دی به اوین برگردد.

او درباره شرایط خود در زندان اوین گفت: من در اوین در بند ۵ نفره ای هستم و به لحاظ کلی مشکل خاصی ندارم.

جوانفکر در عین حال از افراد و گروههایی که در این مدت به او اظهار لطف کرده و با خانواده اش در تماس بوده اند قدردانی کرد.

او همچنین گفت: باید از کسانی که این شرایط(حضور در زندان) را برای بنده فراهم کرده اند تشکر کنم که به نوعی برای بنده فرصتی برای عبادت به وجود آورده اند.

ادامه حبس جوانفکر در اوین در حالی صورت می گیرد که ماه گذشته، وکیل مدافع وی از تبرئه سرپرست موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران در پرونده شکایت نیروی انتظامی نسبت به مطالب منتشره در ویژه‌نامه خاتون خبر داد.

قهرمان شجاعی هم‌چنین درباره‌ اتهامات وارده به علی اکبر جوانفکر در موضوع مصاحبه با روزنامه اعتماد نیز خاطرنشان کرده بود: در پرونده اتهامی برای مصاحبه انجام شده با روزنامه اعتماد که درباره «جن‌گیری» و «رمالی» بوده است نیز آقای جوانفکر تبرئه شد.

جوانفکر که زمانی خبرنگار مخصوص رهبری بود، هیچگاه اتهام توهین به رهبری را نپذیرفت.دادگاه کیفری استان تهران، جوانفکر را به تحمل شش ماه حبس تعزیری به اتهام نشر مطالب خلاف موازین اسلامی و شش ماه حبس تعزیری دیگر به اتهام انتشار مطالب خلاف عفت عمومی محکوم کرده بود. این دادگاه مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را از هرگونه اشتغال و فعالیت مطبوعاتی در هر رده و سمتی اعم از دولتی و یا خصوصی به مدت سه سال محروم کرده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “مشاور احمدی‌نژاد به مرخصی آمد/ جوانفکر: تشکر می کنم، حضور در زندان فرصتی برای عبادت بود”

 1. Javid گفت:

  مرخصی رفته بود، توی هتل اوین

 2. az diar fars گفت:

  ان شاء ا… كه اين چنين فرصت هاي عبادي ، به زودي ، قسمت خيلي ها چون شما شود ! ما كه بخيل نيستيم و اگر خدا بخواهد خودمان زمينه ي را براي شما ، در آينده ايي نه چندان دور ، فراهم خواهيم كرد .

 3. همیشه سبز گفت:

  امیدوارم آقای جوانفکر با تامل در گذشته خود و اینکه مولای سابقشان برای منافع خود ایشان را هم قربانی نمودند به دامان ملت باز گردند.

 4. Ali88 گفت:

  مرد حسابی تو که تو هتل اوین (بخش خودیا) مشغول رتق و فتق روزنامه ایران بودی چه جوری وقت میکردی به عبادتت برسی ؟!