سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پورمحمدی: با دولت سالاری نمی توان کشوررا اداره کرد...

پورمحمدی: با دولت سالاری نمی توان کشوررا اداره کرد

چکیده :در حالی که احمدی نژاد گلایه مند است که اختیارات دولت محدود می باشد، رئيس بازرسي كل كشور با بيان اينكه متاسفانه كشور امروز دولت سالاري مديريت مي‌شود تاكيد كرد: همانطور كه كشور به طور كامل در اختيار دولت است منابع كشور هم در اختيار دولت قرار گرفته و ما نمي‌توانيم با دولت سالاري مشكلات را حل كنيم، بايد به دنبال گسترش مشاركت مردمي در كشور باشيم. ...


در حالی که احمدی نژاد گلایه مند است که اختیارات دولت محدود می باشد، رئيس بازرسي كل كشور با بيان اينكه متاسفانه كشور امروز دولت سالاري مديريت مي‌شود تاكيد كرد: همانطور كه كشور به طور كامل در اختيار دولت است منابع كشور هم در اختيار دولت قرار گرفته و ما نمي‌توانيم با دولت سالاري مشكلات را حل كنيم، بايد به دنبال گسترش مشاركت مردمي در كشور باشيم.

به گزارش خبرگزاري ايلنا، مصطفي پورمحمدي در شصت و دومين جلسه شوراي عالي استان‌ها ضمن اشاره به توجه قانون اساسي به اهميت شورا‌ها و مشورت در مديريت كشور افزود: ‌پيشرفت ما در طي 30 سال گذشته خوب بوده است ولي متاسفانه شورا‌ها با كمي تاخير آغاز به كار كردند.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور در رابطه با انتخابات مقامات دولتي دركشور افزود: ما نبايد هر سال دركشور انتخابات داشته باشيم چراكه اين امر باعث مي‌شود بار سياسي سنگيني بر كشور وارد شود لذا طي ساز وكاري كه در وزارت كشور درنظر گرفته شده است هر دو سال يك بار انتخابات برگزار مي‌شود.

پورمحمدي در رابطه با مشاركت مردمي در اموركشور اظهار كرد: مشاركت مردمي به معناي راي دادن مردم نيست بلكه بايد مردم در مديريت كشور مشاركت داشته باشند و شوراي عالي استان‌ها نقش مهمي در اين زمينه برعهده دارد.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با ابراز تاسف افزود: متاسفانه نه شوراي شهر‌ها و نه فرمانداري‌ها و حتي استانداري‌ها بر قوانين مسلط نيستند لذا ما نيازمند يك تحول قانوني در اين زمينه هستيم.

وي ادامه داد: ما به مصوبات شوراي استان‌ها كاري نداريم ولي اگر مصوبه برخلاف قانون باشد و فرمانداري در اين زمينه اقدامي نكند ما تقاضاي ابطال مصوبه را به ديوان عدالت اداري ارسال مي‌كنيم.

پورمحمدي با استقبال از همكاري بين شورا و سازمان بازرسي كل كشور افزود: سعي مي‌كنيم تا علاوه بر رفع نقص تاخير در پاسخگويي به شورا‌ها باكميته نظارت شورا‌ها همكاري بيشتري داشته باشيم چراكه ما به دنبال تقويت بازرسي‌هاي درون سازماني هستيم و از اين حيث حمايت‌ها و آموزش‌هاي خود را دراختيار سازمان‌ها قرار مي‌دهيم.

وي درآمد پايين شهرداري و شورا‌ها را يكي از معضلات و مشكلات دانست و افزود: ما اعتقادي به توسعه سازماني نداريم چراكه دولت خيلي بزرگ شده و منابع كشور هزينه دولت مي‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “پورمحمدی: با دولت سالاری نمی توان کشوررا اداره کرد”

 1. محمود گفت:

   اقای پور محمدی کدام دولت را می گوئی دولت سایه و ار گان ها ی زیر نظر رهبر ولایت مطلقه که همه امکا نات کشور را بلعیده و میخورند و می برند و به خارج هزینه می کنند برای تروریست پروری به قانون که کار ندارندکسی را هم پا سخگو نیستند شما به این دولت سایه که کار نداری شما می خواهید دولت قا نونی را ضعیف کنید و عوام بفریبید تا دولت سایه بیشتر حاکمیت پیدا کند و رانت بخورد و اختلاس کند  .   دولت در کشور های مترقی اقتدار دارد اما اقتدار ش از مردم گرفته شده است و مردم توسط نماینده هایشان انرا نظارت می کنند
   این که شما می گوئید دولت باید ضعیف باشد برای هر چه بیشتر اقتدار دولت سایه است که باند شما اساسا به ان انتقاد ندارد و در خدمت دولت سایه است  . مشکلات کشور ما از نوع حکو متش است ولایتی که خود را نماینده خدا می داند و همه چیز را در اختیار قشر خودش و مزدوران خودش می خواهد در دست بگیرد و کسی هم حق نظارت بر او را ندارد روشن است که به انحراف می افتد و سر کوبگر می شود و هیچ خدائی را بنده نیست . همه فساد کشور ما از قدرت بی حد و اندازه ولایت مطلقه است و تا این گونه باشد رانت اختلاس فساد و
  بهم ریختگی اجتما عی و اختلاف ها بر سر منابع قدرت شو کت پول و ثروت هم خواهد بود ارگانی مانند اداره اوقاف که زیر نظر رو حانیت و دفتر ولایت اداره می شود . در زمان شاه هرکس ملک اداره اوقاف را داشت هنگام فروش 2%به اداره اوقاف می داد و یک اجاره کم هم ما هیانه می پرداخت . بعد از انقلاب هر کس ملک اوقاف را می فروخت 5% باید به اوقاف می داد و اجاره ها را هم گران کردند . امسال در یک اقدام غیر منتظره هر کس ملک او قاف را بفروشد باید 20 در صد به اداره او قاف بدهد اجاره ها را که ده برابر کرده اند . خوب این اداره و اداره ای مانند استانقدس و..را کی دارد پول هایش را میبرد و مردم را این گونه سر کیسه می کنند و فشار می اورند به نام دین و خدا و حقوق معصو مین و.. تازه این درامد ها اصلا نظارت هم ندارد چون دفتر اقا تصمیم یک طرفه علیه مردم می گیرد درامد های این اداره بین رو حانیت مقداری تقسیم می شود مقداری برای اباد کردن قبر ستان ها خرج می شود و بقیه هم روشن نیست کجا می رود . اقای پور محمدی بهتر است با صداقت سخن بگوئیم تا مشکلات اساسی درست شود

 2. mahmoud گفت:

  اقای پور محمدی  ترا به خدا تو دیگه از مردمسالاری       نگو   تو راجع به قتل های  سال67 و دیگر  جنایتها  بگو   .     میدانم  که ترا ازدولت کنار گذاشته اند و ناراحتی       ولی مقام رهبری  فورا ترا   بکار جدیدی گمارد   واین  دموکراسی خواهی  شما از روی  خشم  از دولت است  نه چیز دیگر  .  اگر چه دولت هم پر از خطا و مشکل است

 3. az diar fars گفت:

  مگه نمي دوني كه ولي فقيه و اذنابش در تصرف بيت المال و ناموس و شرف و جان مسلمين اولي بالتصرف هستند ؟ ناسلامتي روحاني هم هستي !

 4. دوستدار پاکی و آزادی و راستی گفت:

  بابا آقای پورمحمدی مگه چی از بقیه همدستاش کم داره!؟ اینم میخواد چند صباحی رییس جمهور بشه باید یه خرده حرفای قشنگ قشنگ بزنه یانه!!!؟