سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پورمحمدی: روحانیت در سیاست نباشد، زمینه برای فساد و لغزش باز می شود...

پورمحمدی: روحانیت در سیاست نباشد، زمینه برای فساد و لغزش باز می شود

چکیده :معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر حضور روحانیت در حوزه سیاست احساس نشود، فضای سیاسی به مثابه میدانی برای لغزش، فساد و انحراف باز می‌شود. ...


معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر حضور روحانیت در حوزه سیاست احساس نشود، فضای سیاسی به مثابه میدانی برای لغزش، فساد و انحراف باز می‌شود.

مصطفی پورمحمدی در دیدار با علما و روحانیون کرمانشاه به نسبت روحانیت و انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: به کوشش هر چه بیشتر روحانیون در جهت ایستادن و اصرار بر سر اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی، امروزه کار روحانیت به مراتب مشکل‌تر از اوایل انقلاب است؛ چراکه امروزه نمی‌توان در حوزه فرهنگ بی‌تفاوت بود.

به گزارش ایسنا، وی با تأکید بر حضور روحانیت در عرصه‌های فرهنگی یادآور شد: علما و روحانیون باید با تمام توان در حوزه فرهنگ حضور داشته باشند، چرا که بیشترین تهدیدها، فتنه‌ها و توطئه‌ها در حوزه فرهنگی رخ می‌دهد و بیشترین انحراف‌ها نیز در زمینه‌های فرهنگی بروز و ظهور پیدا می‌کند؛ به همین دلیل حضور روحانیت در صحنه‌های نبرد فرهنگی، باعث رفع این خطرها می‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: غرب به این خاطر که مخالف جدی فرهنگ و تمدن ما است، از ما چهره‌ای در دنیا ارائه می‌دهد که مخالف پیشرفت بشری است؛ این در حالی است که غرب با بهانه کردن مباحثی نظیر حقوق بشر و انرژی هسته‌ای، می‌خواهد فرهنگ انقلابی ما را نشانه بگیرد.

وی با بیان اینکه غرب، جمهوری اسلامی را معارض تمدنی خود می‌داند، گفت: دشمن که ما را مورد تحریم اقتصادی قرار می‌دهد، با اقتصاد ما مشکلی ندارد، بلکه فرهنگ و تمدن ما را تهدیدآمیز دیده است؛ مشکل آنها با پیام و آرمان انقلاب اسلامی است. آرمانی که همان اتفاق معنوی است که در درون دل‌ها رخ می‌دهد و امروزه این پیام به مرزهای غرب نیز رسیده است.

پورمحمدی اظهار داشت: این آرمان و هدف که در فرهنگ ما حضور دارد، نیاز به مراقبت، پرورش و گسترش دارد و روحانیت سرباز این عرصه است؛ همه ما سربازان جبهه فرهنگی و نشان دهنده قدرت فرهنگی نظام هستیم، عجیب نیست که روحانیت به عنوان پیشتاز تمدنی ما مطرح است، چه اینکه تمدن ما یک تمدن معنوی و فرهنگی است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پایان سخنان خود با اشاره به حضور روحانیت در سیاست پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اگر حضور روحانیت در حوزه سیاست احساس نشود، فضای سیاسی به مثابه میدانی برای لغزش، فساد و انحراف باز می‌شود و باید خدا را شکر کرد که هماره سایه امام خمینی و مقام معظم رهبری بر عرصه سیاسی کشور حضور داشته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “پورمحمدی: روحانیت در سیاست نباشد، زمینه برای فساد و لغزش باز می شود”

 1. Karim گفت:

  روزنامه لبنانی “الدیار” نوشت: با امضای توافقنامه ای میان وزرای نیروی جمهوری اسلامی و لبنان، ایران کمک بلاعوضی به ارزش ۴۰ میلیون دلاری به لبنان به عنوان هزینه ساخت یک سد در این کشور پرداخت خواهد کرد.!
  وزیر آب و برق لبنان در مراسم امضای این توافقنامه گفت: “هزینه این پروژه نه یک قرض بلکه هدیه است !! و اجرای آن توسط شرکت ها و کارگران لبنانی صورت می گیرد.”

 2. i گفت:

  گویند: وای به روزی که بگندد نمک

 3. Motagh_1330 گفت:

  اگر به سوال من پاسخ صادقانه بدهی.حرفت را قبول میکنم.چرا ایت الله طالقانی  نه تنها زیر سوال نیست بلکه در دل حتی مخالفین جا دارد.ولی شما و امثالی مثل شما…….

 4. Arianmusic_2006 گفت:

  در جواب koosha 2 بگویم که در هر قشری از جامعه هم خوب هست و هم بد انگار یادتون رفته که یکی از رهبران جنبش روحانی هستش……………

  • koosha2 گفت:

    شما با کدام قسمت از حرف من مخالف هستید؟ اینکه روحانیت در ٣٤ سال گذشته در
   سیاست بوده است؟ یا اینکه حکومت فعلی ایران با وجود یک روحانی ( که خود
   منتخب بیش از ٧٠  روحانی بلند مرتبه دیگر است )  فاسد ترین یا یکی از فاسد
   ترین حکومت تاریخ ایران است؟ اگر شخصی هم رهبر جنبش است و آدم خوبی است به
   واسطه انسان بون اوست نه اینکه روحانی است. پس ما افردی که انسانی سالم
   هستند نیاز داریم نه روحانی که امثال آقای پور محمدی یکی از آنهاست.

   کوشا

 5. Mb Gholipour گفت:

  جه گلی رو حانیت بر سز مزدم باید می کاشت که نکاشته . گزانی توزم  اعدام اعتیاد اماز بالای تصادفات سقو ط هواپیما ها اختلاس رانت پست های ما دام العمر امتباز های ویز ه برای خودشا ن و خانوادهاشا ن درست کر د ن شکنجه و… 

 6. Mb Gholipuor گفت:

  [چی از خودشان سپاسگذاری می کنند

 7. بنده ی خدا گفت:

  با سلام
  جناب پور محمدی بله روحانیت سالم !ولی متاسفانه هم اکنون بسیاری از فساد ها توسط یعضی روحانی نماها صورت میگیرد که کوس رسوایی آنها عالم را برداشته ولی کماکان به میز چسبیده اند!!توهین تعدی  وت تحریب چره ی دین و روحانیت حداقل تاثیر وجود این دست روحانی نماها در مسند کا رست و وقتی به آنها گفته میشود دنیا محل گذر ست میگویند :بخیلید؟حال نمیدانم مال مردم خوری و دزدی و تعدی به حقوق بیت المال واقعا بخل دارد ؟!!

 8. Mohammad Mohammadi گفت:

  جناب پور محمدی بطور حتم علت این همه فساد در طی 34 سال گذشته عمه بنده بوده نه روحانیت  وشما اذعان دارید که روحانی نیستید به نظر میرسد که غافیه برای شما تنگ امده است  اجازه ندهیم به شعور ما توهین کنند (باید یکی شویم ) این درد مشترک ماست

 9. Mohammad Mohammadi گفت:

  جناب پور محمدی بطور حتم علت این همه فساد در طی 34 سال گذشته عمه بنده بوده نه روحانیت  وشما اذعان دارید که روحانی نیستید به نظر میرسد که غافیه برای شما تنگ امده است  اجازه ندهیم به شعور ما توهین کنند (باید یکی شویم ) این درد مشترک ماست