سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش دوبرابری قیمت تورهای خارجی+جدول قیمت...

افزایش دوبرابری قیمت تورهای خارجی+جدول قیمت

چکیده : افزایش نرخ ارز در کشور طی چند ماه اخیر تاثیر مستقیمی روی نرخ تورهای گردشگری داخلی و خارجی گذاشته است به نحوی که تورهای خارجی از 6 ماه پیش تا کنون به دو برابر قیمت فروخته...


 افزایش نرخ ارز در کشور طی چند ماه اخیر تاثیر مستقیمی روی نرخ تورهای گردشگری داخلی و خارجی گذاشته است به نحوی که تورهای خارجی از 6 ماه پیش تا کنون به دو برابر قیمت فروخته می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، دبی و ترکیه با وجود افزایش نرخ دلار همچنان در صدر مقاصد گردشگری ایرانیان هستند. هر چند که قیمت این تورها در 6 ماهه امسال دو برابر افزایش پیدا کرده است اما با این حال در فهرست پرفروش ترین تورها قرار دارند.

در مقابل، تورهای گردشگری داخلی به مقصد جزیره کیش و شهر مشهد نیز پر فروش هستند به همین دلیل آژانسهای مسافرتی رزرو این تورها را از دو هفته قبل انجام می دهند ولی تور شهرهای دیگر همان روز فروخته می شود چرا که متقاضی کمتری دارند.

این تورها نیز با افزایش 30 درصدی قیمت نسبت به 6 ماه پیش به مسافر با همان خدمات فروخته می شوند. به عنوان مثال تور گردشگری کیش که 6 ماه پیش با قیمتی در حدود 280 هزار تومان فروخته می شد اکنون با خدمات معمولی در هتل 4 ستاره 400 هزار تومان شده است.

نرخ متوسط تورهای خارجی

 
کشور، شهر  مدت زمان  درجه هتل قیمت به تومان
 امارات، دبی  4 روز  4 و 5 ستاره  از 700 هزار تا یک میلیون و 800 هزار
 ترکیه، استانبول 8 روز 3 تا 5 ستاره 800 هزار تا یک میلیون و 200 هزار
  تایلند، بانکوک  8 روز  3 تا 5 ستاره  از یک میلیون و 300 هزار تا دو میلیون و 600 هزار
 مالزی  8 روز  4 و 5 ستاره   از یک میلیون و 700 هزار تا دو میلیون و 300 هزار
 هندوستان  8 روز 4 و 5 ستاره  از یک میلیون و 400 هزار تا یک میلیون و 800 هزار
 فرانسه  7 روز  4 ستاره   حدود 990 هزار تومان به اضافه یک هزار و 400 دلار

در این میان قیمت تورهای مشهد نیز افزایش داشته است اما تورهای گردشگری شهرهای دیگر تغییر محسوسی نداشته اند و بیشتر روی نرخ هتلها افزایش داشته اند.

تور گردشگری دبی هم به طور متوسط یک میلیون و 500 هزار تومان فروخته می شود این درحالی است که 6 ماه پیش با قیمت 700 هزار تومان با شرایط سقر چهار روزه در هتل 4 ستاره عرضه می شد. این افزایش قیمت در دیگر تورهای خارجی نیز دیده می شود.

پس از آن تور کشورهای تایلند، مالزی، هندوستان در رده بیشترین طرفداران هستند. در میان تورهای اروپایی نیز سفر به پاریس برای متمول ها جذاب است.

نرخ متوسط تورهای داخلی

 
شهر مدت زمان  ستاره هتل   قیمت به تومان
 کیش  4 روزه  3 تا 5 ستاره  از 240 هزار تا 470 هزار
 مشهد  3 روزه  3 تا 5 ستاره از 160 هزار تا 420 هزار
اصفهان  5 روزه  3 ستاره  از 180 هزار تا 400 هزار
 قشم 3 روزه 3 تا 5 ستاره  از 340 هزار تا 360 هزار
 شیراز  3 روزه 3 تا 5 ستاره  از 310 هزار تا 360 هزار

اما با وجود این نوسانات قیمت گروهی از گردشگران ایرانی هایی که افزایش قیمت دلار خللی در انجام سفرهایشان ایجاد نمی کند همچنان به سفرهای خارجی خود ادامه می دهند. آنها شاید هنوز بسیاری از نقاط دیدنی ایران را ندیده باشند اما ترجیح می دهند در گذرنامه شان مهر یکی از کشورهای خارجی زده شود.

همین موضوع یکی از دلایلی است که تورهای گردشگری داخلی را نسبت به تورهای خارجی کم رونق تر می کند. اما عامل دیگر برابری نرخ تور داخلی و خارجی است چرا که به عنوان مثال مقایسه دو تور کیش و دبی نشان می دهد تور دو روزه دبی با 400 هزار تومان خدمات در هتل 3 ستاره تقریبا برابر با تور دو روزه کیش در هتل درجه سه با همان قیمت فروخته می شود.

بنابراین افزایش قیمت ارز تورهای گردشگری داخلی را هم تحت تاثیر قرار داده است و این تورها نیز که بعد از کیش و مشهد، به ترتیب شهرهای اصفهان، قشم و شیراز بیشترین متقاضی را دارند نیز با 30 درصد افزایش قیمت فروخته می شوند بدون اینکه کیفیت خدمات نسبت به افزایش قیمت ارتقاء کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.