سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » درایتی: همه نهادها در این نابسامانی نقش دارند/ احمدی نژاد می خواهد هزینه برخورد با ...

درایتی: همه نهادها در این نابسامانی نقش دارند/ احمدی نژاد می خواهد هزینه برخورد با دولتش را سنگین کند

چکیده :حتی در صورتی که احمدی‌نژاد در سال پایانی عمر دولت نهم و دهم نیز از رفتار‌های گذشته خود صرف نظر کند نیز نمی‌تواند عوارض کار ۷ ساله خود را جبران کند ضمن اینکه بار دیگر نیز تاکید می‌کنم که مسئول همه این مشکلات تنها دولت نبوده و نیست بلکه تمام نهادهای مدیریتی کشور در بروز این نابسامانی‌ها نقش داشتند و باید هر یک به اندازه خود پاسخگو...


مشاور خاتمی در دوران ریاست جمهوری معتقداست که مسئول همه مشکلات ایجاد شده تنها دولت احمدی نژاد نبوده و نیست بلکه تمام نهادهای مدیریتی کشور در بروز این نابسامانی‌ها نقش داشتند و باید هر یک به اندازه خود پاسخگو باشند.

مشاور رئیس جمهور سابق کشورمان تاکید کرد: احمدی‌نژاد تنها به دنبال این است که خود را منزه از همه اتفاقاتی كه تا امروز برای كشور ایجاد شده است نشان دهد بنابراین از بحث عدم کفایت خود بار‌ها به عنوان یک تهدید از سوی مجلس مطرح شده است کاملا اطلاع دارد و به دنبال این است تا به دیگران این مساله را بفهماند که برخورد با وی هزینه سنگینی دارد به گونه‌ای که بار‌ها نیز در صحبت‌های خود گوشه‌هایی از آن را نشان داده است.

درایتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اظهارات اخیر احمدی‌نژاد در مورد فشار‌هایی که از سوی برخی نهاد‌ها به دولت وارد می‌شود، تصریح کرد: این مساله که در مسیر کار رئیس جمهور مشکلات و فشار‌هایی بوده خیلی غیر طبیعی نیست که البته بخشی از این مساله نیز ناشی از خصوصیات شخصیتی احمدی‌نژاد است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون احمدی‌نژاد هیچ‌گاه حاضر به پذیرش مسئولیت حتی یکی از مشکلاتی كه در عرصه‌های مختلف برای كشور ایجاد كرده نشده است، گفت: اگرچه سایر نهاد‌ها هم مسئول کنترل بحران‌های بوجود آمده برای کشور بودند اما مسوول اصلی دولت است.

وی گفت: علیرغم اینکه گفته می‌شد هماهنگی و یکدستی دولت با سایر نهاد‌ها در این دوره به حد رویایی خود رسیده است اما امروز می‌بینیم که نه تنها دولت به دنبال این است که مشکلات را گردن دیگر نهادها بیندازد اصولگرایان نیز با مشاهده مشکلات کشور در پی این هستند که فردی را مسئول این مسائل بدانند بنابراین نهادی بهتر از دولت كه در ماه‌های پایانی خود قرار دارد، پیدا نمی‌کنند.

درایتی ادامه داد: اظهارات مجلس نیز در قبال مشکلات کشور چندان قابل قبول نیست چرا که نقش مجلس هم در این میان کمتر از دولت نبود بنابراین تردیدی ندارم که مشکلات به وجود آمده چیزی جز نتیجه عملکرد جناح اصولگرا نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه پیش از این هجمه‌های احمدی‌نژاد تنها متوجه اصلاح طلبان می‌شد، تاکید کرد: اما در مقابل ما در جناح اصلاحات بار‌ها عنوان کردیم که اگر این هجمه‌ها کنترل نشود این چاقو روزی دست خود اصولگرایان را نیز می‌برد چرا که همه افراد ویژگی سید محمد خاتمی را ندارند که در مقابل حملات به خاطر مصالح کشور سکوت کنند بنابراین معتقدم مشکلات کشور طی این سال‌ها امروز در رفتار احمدی‌نژاد که برای حفظ خود تلاش می‌کند بروز پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه دامن زدن به رفتار‌های غیر منطقی و متهم کردن دیگران امروز گریبان اصولگرایان را گرفته است، تصریح کرد: احمدی‌نژاد از تهدید نمایندگان در خصوص بحث عدم کفایت خود کاملا اطلاع دارد و به دنبال این است تا به دیگران این مساله را بفهماند که برخورد با وی هزینه سنگینی دارد به گونه‌ای که بار‌ها نیز در صحبت‌های خود گوشه‌هایی از آن را نشان داده است.

درایتی افزود: احمدی‌نژاد از ضعف‌های اصولگرایان به شکل دقیقی مطلع است از طرفی برای متهم کردن دیگران نیز از شخصیت بی‌پروایی برخوردار است بنابراین یقین دارد تا زمانی که صحبتی نکند مجلس نمی‌تواند وی را به راحتی کنار گذارد.

وی با اشاره به اختلافات درون جبهه اصولگرایان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اعتقاد دارم که رفتار این جریان طی ۸ سال اخیر بدون اینکه اصلاح طلبان نیازی به تلاش در این مورد داشته باشند زمینه را برای حضور موثر‌تر اصلاح طلبان فراهم کرده است.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه اصولگرایان در دعواهای سیاسی خود نشان دادند که هیچ ترحمی برای یکدیگر نیز قائل نیستند، گفت: متاسفانه بار‌ها شاهد بودیم که این جناح نه تنها اصلاح طلبان بلکه افراد طیف خود را نیز به راحتی متهم می‌کنند در حالیکه همیشه مدعی بودند که عامل اصلی اختلاف دولت و مجلس اصلاح طلبان بودند اما امروز به این نتیجه رسیدند که اصلاح طلبان چیزی جز رحمت برای کشور نبودند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: حتی در صورتی که احمدی‌نژاد در سال پایانی عمر دولت نهم و دهم نیز از رفتار‌های گذشته خود صرف نظر کند نیز نمی‌تواند عوارض کار ۷ ساله خود را جبران کند ضمن اینکه بار دیگر نیز تاکید می‌کنم که مسئول همه این مشکلات تنها دولت نبوده و نیست بلکه تمام نهادهای مدیریتی کشور در بروز این نابسامانی‌ها نقش داشتند و باید هر یک به اندازه خود پاسخگو باشند.

درایتی در خصوص پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی که چندی پیش به عنوان یک راهکار برای برون رفت از شرایط فعلی کشور و از سوی آیت الله هاشمی مطرح شد، گفت: قطعا آیت الله هاشمی بیش از سایرین با مشکلات کشور آشنایی دارد ضمن اینکه با افزایش مشکلات استفاده از همه ظرفیت‌های کشور که قطعا ایت الله هاشمی نیز جزو این ظرفیت‌ها محسوب می‌شود نیز کاملا ضروری است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “درایتی: همه نهادها در این نابسامانی نقش دارند/ احمدی نژاد می خواهد هزینه برخورد با دولتش را سنگین کند”

 1. زندانی گفت:

  هاشمی زیرک است و شاید بتواند و حتما میتواند در باز شدن فضای سیاسی نقش موثری بازی کند!

  ولی‌ مرد حل بحران در نهایت نیست آنطور که ما همه او را می‌شناسیم.

  و اوضاع آنقدر در هم و بر هم می‌باشد که یا چیزی شبیه سوریه را تجربه خواهیم کرد و یا

  به مردی احتیاج است که تجربه و روشن نگری لازم را دارا باشد.و آن هم کسی‌ نیست

  غیر از موسوی .

  حصر باید برداشته شود!

  زندانیان سیاسی باید آزاد گردند!

  پیش به سوی انتخابات آزاد و رفراندوم!

 2. ناشناس گفت:

  تا زمانی که ولایت فقیه در این مملکت فلک زده وجود دارد، هیچ راهکاری پاسخگو نخواهد بود.

 3. khosrow گفت:

  بسیاری از این وضعیت را احمدی نژاد عمدا ایجاد کرده است که بتواند از خامنه‌ای باج بگیرد تا یاران خودش را از بند زندان رها کنند و به او اجازه دهند که کاندیدای خودش را برای ریاست جمهوری معرفی‌ کند. البته خامنه‌ای هنوز کوتاه نیامده است و با کمک مجلس میخواهد جا خالی‌ بدهد و همه تقصیر‌ها را به گردن احمدی نژاد بیاندازد، که خوب البته بیشتر همینطور هم هست، ولی‌ او نمی‌خواهد بگوید که احمدی نژاد به خاطر باج گیری این اوضاع را به راه انداخته است، که البته اشتباه است، بهتر این است که مردم بدانند جریان چیست.

 4. مهدی ایرانی گفت:

  اینها دارند اقتصاد مقاومتی را اجرایی میکنند، چرا روشنگری و اصلاع رسانی نمیکنید؟ اقتصاد مقاومتی تنها به قصد فرار از لزوم گشایش فضای سیاسی کشور در حال اجرا شدن است. وقتی مردم را تدریجا فقیر کردند، و کشور را منزوی کردند، سالها میتوانند تن دادن به خواست مردم را به غقب بیندازند.

  حکومت دارد سعی میکن اقتصاد مقاومتی را به کشور تحمیل کند، تا زیر فشار اقتصادی، مجبور به بازکردن فضای سیاسی کشور نشود. جیره بندی ارز و گران کردن آن، در این راستا انجام شد تا از تاثیرکاهش درامد ارزی بکاهد.
  حکومت به دنبال آن است که به صورت تدریجی و بسیار خزنده، شرایط اقتصاد مقاومتی را به کشور تحمیل کند، و سطح رفاه راکاهش دهد، مردم را وابسته به خود و فقیر کند. و فضایی در کشور حاکم کند که نه اجباری به گشایش فضای سیاسی داشته باشد، و نه الزامی به تلاش برای رفع تحریمها.

  اما متاسفانه، رسانه های جنبش از جمله کلمه، هشداری نسبت به این هدف و حرکت خزنده و خطرناک حکومت نداده اند و مطلبی برای آگاه شدن مردم از این قصد ننوشته اند.