سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خبرگزاری دولت از نهایی شدن سفر بان کی مون خبر داد...

خبرگزاری دولت از نهایی شدن سفر بان کی مون خبر داد

چکیده : سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در نامه ای به بان کی مون از وی خواست، در سفر به تهران با موسوی، کروبی و رهنورد دیدار...


در میان اخبار ضد و نقیض سفر دبیرکل سازمان ملل به تهران، محمدرضا فرقانی، سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها از “نهایی شدن برنامه سفر دبیرکل سازمان ملل به تهران” خبر داد.

به گزارش ایرنا، فرقانی افزود: «دبیرکل سازمان ملل متحد را در سفر به تهران هیاتی از نهادهای وابسته به این سازمان همراهی می کند که ترکیب نهایی آن نیز طی روزهای آینده اعلام می شود.»

سخنگوی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در مورد انتشار اخباری مبنی بر انصراف دبیرکل سازمان ملل از حضور در اجلاس تهران گفت: «حضور نیافتن بان کی مون در اجلاس آتی سران جنبش غیرمتعهدها در تهران فقط خیالپردازی رسانه‌ای و یا حدس و گمان رسانه‌‌های غربی‌ است.»

این در حالی است که علی لاریجانی، رئیس‌ مجلس شورای اسلامی با اشاره به انصراف دبیرکل سازمان ملل از سفر به تهران روز دوشنبه تأکید کرد که انصراف بان‌ کی مون از شرکت در اجلاس تهران “مشکلی برای این اجلاس ایجاد نمی‌کند” و سازمان ملل را “کوچک‌تر” می‌کند.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در نامه ای به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، با اشاره به اجلاس پیش رو در تهران تاکید کرده است: مردم آزادی‌خواه ایران از شما توقع دارند تا در اجرای وظایفی که منشور سازمان ملل متحد برعهده‌ی شما گذاشته است از فرصت دیدار از کشور برای ملاقات با آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد و دیدار با خانواده زندانیان سیاسی و نمایندگان سازمان های سیاسی و مدنی ـ که به‌طور غیرقانونی تعطیل و از فعالیت منع شده‌اند ـ استفاده کنید. آنها هم‌چنین از شما انتظار دارند تا در نطق رسمی خود در اجلاس، مصاحبه با رسانه‌های ایرانی و خارجی و نیز در ملاقات با رهبر جمهوری اسلامی، نارضایتی و اعتراض خود به سیاست ضددموکراتیک سرکوب در ایران را ابراز نمائید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “خبرگزاری دولت از نهایی شدن سفر بان کی مون خبر داد”

  1. مشقاسم گفت:

    من امروز صبح که با بان صحبت می کردم گفت هنوز معلوم نیست بروم. اینها بابام جان رئیس جمهور و رهبر بدجوری راجع به اسرائیل حرف زدند و جای آشتی نگذاشتند. با احمد شهید هم که آن رفتار را کرده اند. مرتب هم می گویند قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت کاغد پاره است خوب بابام جان واقعا این مملت رفتن دارد؟ اینها دیدن دارند؟