سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هفتاد درصد شرکت‌های ساخت و ساز در آستانه ورشکستگی...

هفتاد درصد شرکت‌های ساخت و ساز در آستانه ورشکستگی

چکیده :متأسفانه در پنج سال گذشته قراردادهایی وارد بخش ساخت و ساز شده است که به ضرر ساخت و ساز و مصلحت کشور است.پیمانکارانی که در مناقصات شرکت می‌کنند یا به صورت زیر بنا یا کلیدی قیمت را اعلام می‌کنند در حالیکه با توجه به رشد تورم و نمودار سینوسی تورم در چند سال گذشته این قراردادها از همان ابتدا مورد اعتراض پیمانکاران بود. در 5 سال گذشته 70 درصد شرکتهای ساخت و ساز در قالب این قراردادها ضررهای مالی زیادی کرده‌اند....


دبیر کانون سراسری پیمانکاری عمران گفت: قراردادهای مقطوع مناسب شرایط اقتصادی کشور نیست به طوری که در 5 سال گذشته 70 درصد شرکتهای ساخت و ساز در قالب این قراردادها ضررهای مالی زیادی کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، احمدرضا چابک با بیان اینکه این کانون دارای 25 هزار عضو است گفت: متأسفانه در پنج سال گذشته قراردادهایی وارد بخش ساخت و ساز شده است که به ضرر ساخت و ساز و مصلحت کشور است.

وی افزود: در این قراردادها پیمانکارانی که در مناقصات شرکت می‌کنند یا به صورت زیر بنا یا کلیدی قیمت را اعلام می‌کنند در حالیکه با توجه به رشد تورم و نمودار سینوسی تورم در چند سال گذشته این قراردادها از همان ابتدا مورد اعتراض پیمانکاران بود.

وی ادامه داد: این تیپ قراردادها مناسب شرایط اقتصادی کشور نیست به طوری که در 5 سال گذشته 70 درصد شرکتهای ساخت و ساز در قالب این قراردادها ضررهای مالی زیادی کرده‌اند.

وی تأکید کرد: وقتی نمی‌توان برای یک سال آینده عدد دقیقی از نرخ تورم ارائه کرد چطور می‌توان قراردادهای مقطوع امضا کرد هر چند معتقدیم این نوع قراردادها در کشورهایی که آینده اقتصادی مشخصی دارند مناسب است.

وی اضافه کرد: درخواست کتبی به دولت ارائه کرده‌ایم تا قراردادها به روال قبلی یعنی همان قرارداد تعدیل بازگردد.

بدهی 15 هزار میلیاردی شرکت های خصوصی به بانک ها

براساس این گزارش محمد احمدی با اشاره به اینکه هزینه‌های وارد شده از قبال هدفمندی یارانه‌ها به فهرست‌ بهای شرکت های خصوصی از سوی دولت مورد توجه نیست گفت: نادیده گرفته شدن قوانین مربوط به مالیات بر ارزش افزوده نسبت به پیمانکاران، مطالبات معوقه پیمانکاران و مشکلات بانکی از سوی دولت مشکلات بسیار عمده ای برای پیمانکاران بخش خصوصی ایجاد کرده است.

رئیس انجمن شرکتهای پیمانکاری تأسیسات و تجهیزات صنعتی ایران ادامه داد: اگر چنانچه دولت هرچه سریعتر به مشکلات پیمانکاران صنعت احداث رسیدگی نکند روزی خواهد رسید که حتی در ساخت درب و پنجره ساختمان هم به مشکل برخواهیم خورد.

احمدی یاد آور شد: اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم باید بگویم اگر 5 میلیارد تومان از دولت طلبکار باشیم به خاطر تأخیر در پرداخت این بدهی‌ها 15 میلیارد تومان به بانک‌ها بدهکار شده‌ایم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “هفتاد درصد شرکت‌های ساخت و ساز در آستانه ورشکستگی”

 1. مشقاسم گفت:

  بابام جان فرمایشا میفرمایی، اینجا مملکت امام زمانه ورشکستگی یعنی چه بابام جان زبانت را گاز بگیر معصیت داره. فوقش ممکنه خود مملکت ورشکست بشه، اما کارخانه ها، استغفرالله. مگر ندیدی پول یارانه ها را امام زمان چطور از خزانه غیب رساند و هی دادیم ودادیم و دادیم. تمام شد ؟ برکت داره پول نفت که نیست، ازخزانه غیب است.از این حرفها دیگه نبینم باز بنویسی و شایعه پراکنی کنی ها

 2. علی گفت:

  در مورد بدهی ۱۵ هزار میلیاردی شرکت های خصوصی به بانک ها هیچ توضیح بیشتری باشگاه خبرنگاران نداده . این رقم وحشتناکیه . نمنی دونم منظورش این مثال بوده و اشتباه تایپی داشته کهالبته نوشته بدهی شرکتها به بانک و نه طلب شرکتها از دولت :(( احمدی یاد آور شد: اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم باید بگویم اگر ۵ میلیارد تومان از دولت طلبکار باشیم به خاطر تأخیر در پرداخت این بدهی‌ها ۱۵ میلیارد تومان به بانک‌ها بدهکار شده‌ایم. )) یا یک قسمت سانسور شده . اگر این طوری باشه از 54هزار میلیارد معوقه بانکی 27 درصدش مربوط به شرکتهای ساختمان سازیه .

 3. سامان گفت:

  وقتی انبوه سازان و سازمان نظام مهندسی زیر بار تصرف نهادهایشان توسط رفقای احمدی نژاد رفتند،ورشکستگی صنعت ساختمان کامات قابل پیش بینی بود