سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » در بسیاری از کشورهای اسلامی فردا عید فطر است...

در بسیاری از کشورهای اسلامی فردا عید فطر است

چکیده :تاکنون در مصر، عربستان، اردن، قطر، کویت، بحرین، یمن، ترکیه، لبنان، امارات، سودان، تونس، عمان، تاجیکستان و روسیه فردا یکشنبه نخستین روز ماه شوال و عید فطر اعلام شده است. برخی از کشورها نیز روز دوشنبه را عید اعلام کرده اند. اما در معدودی از کشورهای از جمله عراق و ایران نیز هنوز مشخص نیست که عید روز یکشنبه است یا دوشنبه....


بسیاری از کشورهای اسلامی فردا را عید سعید فطر اعلام کردند. اما برخی از کشورها نیز روز دوشنبه را عید اعلام کرده اند. در معدودی از کشورهای از جمله عراق و ایران نیز هنوز مشخص نیست که عید روز یکشنبه است یا دوشنبه.

به گزارش کلمه به نقل از منابع خبری، تاکنون در مصر، عربستان، اردن، قطر، کویت، بحرین، یمن، ترکیه، لبنان، امارات، سودان و تونس فردا یکشنبه نخستین روز ماه شوال و عید فطر اعلام شده است. در میان کشورهایی که افق نسبتا برابر یا جلوتری از ایران دارند نیز در عمان، تاجیکستان و روسیه فردا یکشنبه عید فطر اعلام شده است.

در عراق هم دفاتر آیت الله خویی و آیت الله حکیم گفته اند به احتمال زیاد یکشنبه عید خواهد بود، اما دفتر آیت الله سیستانی اعلام کرده که احتمالا هلال ماه یکشنبه شب رویت شود و در نتیجه روز دوشنبه عید فطر باشد.

در ایران هم اظهارات مختلفی از سوی کمیته های استهلال وابسته به دفتر رهبری مطرح شده که اکثر آنها به اعلام روز دوشنبه به عنوان عید گرایش دارند و احتمال رویت هلال در غروب امروز شنبه را کم می دانند. از سوی مراجع تقلید نیز هنوز چیزی در این باره اعلام نشده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “در بسیاری از کشورهای اسلامی فردا عید فطر است”

 1. ناشناس گفت:

  ما منتظر نظر ایات عظام خود از جمله دستغیب و صانعی و بیات زنجایی هستیم به دیگران کاری نداریم

 2. ناشناس گفت:

  بابا ما كارى به ماه نداريم عربستان عيدكند ما نميكنيم اكه ماه هم رويت بشه ,ما عكس عربستانيم

 3. مهران گفت:

  عربستان – مصر – فلسطین – قطر – ترکیه – امارات – یمن – اردن – لبنان – عراق – کویت – بحرین – تونس – سودان – تاجیکستان – ازبکستان – قزاقستان – روسیه – چین فردا یکشنبه عید فطر است …

 4. Ali گفت:

  آیا اطلاعی از کشورهای مالزی و اندونزی هم دارید؟

 5. ناشناس گفت:

  akhond ha ke nemitoonan began ona felan ba poole naft sargarmand . harchi taghvim gofteh hamoon doroste .

 6. رجب گفت:

  امسال شب 13 ماه رمضان ؛ ماه بدر کامل بود و شب 14 بود. در ایران ماه رمضان یک روز دیرتر اعلام شده است . و ما چندین سال است که کاری به اعلام حکومت نداریم و به تبعبت از اکراد غیور , ماه رمضان را شروع و پایان می بریم.
  کلمه استهلال از نظر عربی غلط میباشد ؛ زیرا کاربرد باب استفعال هنگامی بکار میرود ؛ که انسان قدرت تغییر در بدست آوردن فعلی داشته باشد.
  مانند استغفار ؛ استفتا ؛ استفراغ ؛ استعمال و……
  که آیا با عمل استهلال ,ما می توانیم ماه را مجبور به هلال شدن نمائیم ؟ آیا بشر چنین قدرتی دارد ؟
  از آخوند هایی که یک عمر عربی می خوانند و یک کلمه قادر به عربی صحبت کردن نیستند , بیش از این نمی توان انتظار داشت.

 7. نکیسا سامی گفت:

  ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر حضور تمام سبز های عزیز .من درحیرتم که این بازی که سیمای میلی آقای ضرغامی در چندین سال اخیر به راه انداخته برای چیست ؟ در حالیکه اکثر سایت های خبری عید بودن روز یکشنبه را بین ساعات 20 تا21 اعلام نموده اند سیمای میلی حتی این خبررا در ساعات 21 و22:30اخبار شبکه های 1و2 اعلام نکرد تا نزدیک ساعت 22:45 دقیقه خبر اعلام شد. آیا آقای ضرغامی سیرمونی ندارد و بودجه آنچنانی ودرآمد ناشی از آگهی ها حرص وولع اورا تامین نمی کند که از هر فرصتی برای پخش آگهی استفاده می کند حتی اگر عید فطررا با یک ساعت و45 دقیقه اعلام نماید.