سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افزایش قیمت ها و توقف تولید، نتیجه تغيير مداوم سياست‌هاي ارزي...

افزایش قیمت ها و توقف تولید، نتیجه تغيير مداوم سياست‌هاي ارزي

چکیده :در خلال دو هفته اخير كه سياست‌هاي ارزي از سوي دولت با تغييرات مداوم همراه بود، قيمت‌ها در بازار رو به افزايش گذاشته است. كما اينكه برخي از واحدها و كارخانجات نيز توليد خود را متوقف كرده‌اند چرا كه تقريبا خود را بلاتكليف مي‌بينند....


رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با اشاره به بخشنامه اخير بانك مركزي مبني بر تخصيص ارز مرجع به پنج اولويت اول، اعلام كرد: در صورتي كه براي واردات لوازم خانگي ارز تخصيص نيابد، واردات كاهش يافته و قدرت انتخاب از مصرف‌كننده سلب مي‌شود.

محمد طحان پور، در اين خصوص به ايلنا گفت: ما مي‌پذيريم كه تامين ارز به كالاهاي اساسي از اولويت بيشتري برخوردار است، اما معتقديم كه عدم تخصيص ارز براي لوازم خانگي منجر به توقف واردات مي‌شود. باتوجه به اينكه توليدات داخل توان تامين نياز كامل بازار را ندارند، قطع تخصيص ارز براي واردات منجر به كاهش موجودي بازار خواهد شد.

وي با اذعان به اينكه دولت بايد ارز مورد نياز توليدكنندگان مواد اوليه مورد نياز كارخانجات لوازم خانگي را تامين كند، افزود: اگر قرار است توليد و صنعت لوازم خانگي در كشور پا برجا مانده و به حيات خود ادامه دهد، بايد ارز مورد نياز اين بخش تامين شود.

طحان‌پور ضمن انتقاد از تغيير مداوم سياست‌ها ارزي توسط مسئولان اذعان كرد: متاسفانه تغيير مداوم سياست‌هاي ارزي، به ايجاد التهاب در بازار منجر شده است. به عبارتي نوسانات مداوم در سياست‌هاي ارزي، به نوعي بازار را به چالش كشيده است.

وي با بيان اينكه مدام سياست‌هاي دولت در حال تغيير است، خاطرنشان كرد: در خلال دو هفته اخير كه سياست‌هاي ارزي از سوي دولت با تغييرات مداوم همراه بود، قيمت‌ها در بازار رو به افزايش گذاشته است. كما اينكه برخي از واحدها و كارخانجات نيز توليد خود را متوقف كرده‌اند چرا كه تقريبا خود را بلاتكليف مي‌بينند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “افزایش قیمت ها و توقف تولید، نتیجه تغيير مداوم سياست‌هاي ارزي”

 1. ناشناس گفت:

  قیمت ها سر سام اور است و همچنان دارد بالا می رود .کشور ما با این همه درامد .دارد مانند کره شمالی و افریقا و افغانستان می شود

 2. ناشناس گفت:

  حتی اگه نصف درآمد دنیا رو به ایران بدهند با این مدیریت مسئولانی که از مدیریت چیزی نمیدانند و توانایی اداره نه تنها نانوایی که توانایی اداره هیچ چیز رو ندارن باز این اعجوبه ها همه را شگفتزده میکنند !مسئولانی که با آزمون خطا کارهارو پیش میبرند .تازه اگـــــه بخوان پیش ببرن! جاسوسها که برای پیشرفت این مملکت کاری نخواهند کرد.و هیچ سرمایه و کالا و کلا هیچ چیز رو نمیتونن مدیریت کنن.
  حالا فکر کنید اگه یک حادثه غیر مترقبه مثل زلزله تهران پیش بیاد که میگن اگه تو روز پیش بیاد 8 میلیون از 14 میلیون نفر ساکن تهران خواهند مرد و اگه این زلزله تو دوران این آدمهای به اصطلاح مسئول بیاد اون 6 میلیون بازمانده هم بخاطر سوء مدیریت خواهند مرد! از تشنگی و گشنگی!

 3. ناشناس گفت:

  زلزله تهران پیشکش بیماری پیشکش اعتیاد و اپیدمی دروغ پیشکش من میترسم همن سناریویی که جناب عبدااله نوری مطرح کردند باعث تفکیک ایران و تجزیه ایران شود و ان این است که امریکائیها با راه انداختن جنگ ستارگان شوروی را مجبور به رقابت در زمینه ای کردند که باعث شد تمام توانمندیهایشان در ان جنگ بی حاصل ازبین برود و مگر در حال حاضر انرزی هسته ای مورد نظر اقایان , جز صدها میلیارد دلار برای مردم ضرر ,درامدی هم داشته است ؟ شما اگر تبعات تحریم را در نظر بگیرید خداوکیلی باید گفت صدها میلیارد دلار ضرر توسط خودخواهی و خود محوری و استبداد و شهوترانی حاکم جائر نصیب ملت ایران گشته است .