سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فراخوانی صلح بانان سازمان ملل از سوریه...

فراخوانی صلح بانان سازمان ملل از سوریه

چکیده :همزمان با تعلیق عضویت سوریه از سازمان کشورهای اسلامی، سازمان ملل متحد به ماموریت صلحبانان خود در سوریه خاتمه داده است. این در حالی است که هنوز چند روزی به انتهای زمان رسمی ماموریت این نیروها باقی مانده...


همزمان با تعلیق عضویت سوریه از سازمان کشورهای اسلامی، سازمان ملل متحد به ماموریت صلحبانان خود در سوریه خاتمه داده است. این در حالی است که هنوز چند روزی به انتهای زمان رسمی ماموریت این نیروها باقی مانده است.

در همین حال، شبکه الجزیره اعلام کرد: اخضر ابراهیم مسئولیت فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه را پذیرفت.

این در حالی است رویترز روز گذشته گزارش داده بود اخضر ابراهیمی دیپلمات جزایری گفته است او نمی خواهد ماموریت “شکست خورده” کوفی عنان نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه را دنبال کند.

بر اساس این گزارش، یک منبع مطلع در سازمان ملل متحد طی تماسی با این خبرگزاری گفته است، اخضر ابراهیمی، قبول مسئولیت هرگونه ماموریتی جهت پایان دادن به بحران سوریه را مشروط به حمایت قاطع شورای امنیت از خود کرده است.

در همین حال، جرارد آراد، نماینده دائمی فرانسه در سازمان ملل متحد، روز پنجشنبه (۱۶ اوت – ۲۶ مرداد) پس از جلسه شورای امنیت گفت: “شرایط برای ادامه این ماموریت مناسب نبود.”

به گزارش بی بی سی، برنامه اعزام و حضور صلحبانان سازمان ملل متحد در سوریه، بخشی از طرح صلح شش نقطه ای کوفی عنان، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب بود که با شدت گرفتن دوباره خشونت ها در این کشور با مشکلات فراوانی روبرو شده بود.

این تصمیم تنها یک روز پس از انفجار بمبی در نزدیکی محل اقامت صلحبانان در دمشق، پایتخت سوریه صورت می گیرد.

این در حالی است که گشت زنی صلحبانان سازمان ملل از حدود دو ماه پیش و به منظور “تامین سلامت جانی” آنها متوقف شده بود و اکنون اعضای شورای امنیت اعلام کرده اند که شرایط لازم برای تمدید زمان ماموریت آنها وجود ندارد.

بدین ترتیب، بنابر گفته آقای آراد، که در حال حاضر دبیر شورای امنیت است، ماموریت صلحبانان کلاه آبی این سازمان نیمه شب روز یکشنبه آینده به پایان خواهد رسید.

در همین حال، چين از سوريه خواسته است تا با گروههای مخالف دولت به مذاکره بنشيند و برای خاتمه دادن به خشونتها در کشور آتش بس برقرار کند.

يانگ جيه چی، وزير خارجه چين به بثينه شعبان، به يکی از مقام های سرشناس سوری که اکنون در چين بسر می برد گفت که پکن به شدت درباره اوضاع سوريه نگران است. او گفت که هر دو طرف بايد با نهادهای بين المللی همکاری کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “فراخوانی صلح بانان سازمان ملل از سوریه”

  1. زندانی سیاسی گفت:

    متأسفانه جنگ فرقه‌ای شروع شده است.

    حاکمیت هم آتش بیار یک طرف جنگ است.

    راه کار چیست؟