سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام تسلیت عبدالله نوری به زلزله‌زدگان و تقدیر از کمک‌های خودجوش مردمی...

پیام تسلیت عبدالله نوری به زلزله‌زدگان و تقدیر از کمک‌های خودجوش مردمی

چکیده :بی تردید اقدامات مردمی که به طور خودجوش به نجات زلزله زدگان و یاری و کمک به هموطنان بی خانمان و آواره و تامین نیازهای اولیه آنان شتافتند، در خور تقدیر و سپاس و نشانه ی عزم ملی در جبران خسارات است. با وجود این حل سریع مشکلات آنان نیازمند اراده جدی دستگاه های مسئول نسبت به اولویت قرار دادن اسکان آوارگان و بازسازی مناطق زلزله زده است....


وزیر کشور دولت اصلاحات در پیام تسلیتی به خانواده های سوگوار زلزله زده آذربایجان شرقی، ابراز امیدواری کرد که مسئولان مربوطه با برنامه ریزی درازمدت در تدارک جدی و پایدار برای کنترل آثار تخریب و عوارض جانی شهروندان خویش باشند.

آخرین خبرها از زلزله آذربایجان/ ادامه پس‌لرزه‌ها؛ امروز روز همدردی با زلزله‌زدگان

عبدالله نوری در پیام خود با تاکید بر اینکه قربانیان اصلی این ماتم، محرومان و رنج دیده­گانی بودند که پیامدهای ناگوار و زیانبار این حادثه غمی تازه بر انبوه مشکلات آنان شد، خاطرنشان کرد: بی تردید اقدامات مردمی که به طور خودجوش به نجات زلزله زدگان و یاری و کمک به هموطنان بی خانمان و آواره و تامین نیازهای اولیه آنان شتافتند، در خور تقدیر و سپاس و نشانه ی عزم ملی در جبران خسارات است. با وجود این حل سریع مشکلات آنان نیازمند اراده جدی دستگاه های مسئول  نسبت به اولویت قرار دادن اسکان آوارگان و بازسازی مناطق زلزله زده است.

متن این پیام که برای کلمه ارسال شده، بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

دیگر بار قهر طبیعت جان گروهی از هموطنان مظلوم و محروم ما را ربود. حادثه ی جانکاه، دردناک و مصیبت بار زلزله که به کشته و مجروح شدن بسیاری از هموطنان عزیز و رنج کشیده استان آذربایجان شرقی انجامید و ویرانی های گسترده­ای را در پی داشت، خانواده های نجیب و مهربانی را خصوصا در مناطق روستایی شهرستان های ورزقان، اهر، هریس و سایر نقاط آسیب دیده به اندوه و غم نشاند و همگان را در سوگ فرو برد. قربانیان اصلی این ماتم، محرومان و رنج دیده­گانی بودند که پیامدهای ناگوار و زیانبار این حادثه غمی تازه بر انبوه مشکلات آنان شد.

بی تردید اقدامات مردمی که به طور خودجوش به نجات زلزله زدگان و یاری و کمک به هموطنان بی خانمان و آواره و تامین نیازهای اولیه آنان شتافتند، در خور تقدیر و سپاس و نشانه ی عزم ملی در جبران خسارات است. با وجود این حل سریع مشکلات آنان نیازمند اراده جدی دستگاه های مسئول نسبت به اولویت قرار دادن اسکان آوارگان و بازسازی مناطق زلزله زده است.

امروز تجربه های ارزنده و موثری را در جوامع دیگر شاهدیم که متولیان آینده نگر آنها توانسته اند با همت عالی و کفایت والای مدیران خود آثار قهر زمین را عالمانه از روی زندگی و چهره ی شهروندان و فرزندان و زنان بی پناه خویش برچینند. بدیهی است ما نیز نیازمندیم تا از تجارب علمی و فنی چنین جوامعی بهره ی وافر گرفته و ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه، آثار غم انگیز این نوع حوادث را با تدبیر و کاربست برنامه های بلند مدت به حداقل برسانیم.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به حضور خانواده های سوگوار زلزله زده خطه غیورمردان آذربایجان شرقی از خداوند متعال که پناه بی پناهان است آرامش دل های داغدار و ایتام و کودکان بی خانوار و کمک به مردم مظلوم و رنجدیده این منطقه را خواهانم و برای جان باختگان مظلوم این حادثه رحمت واسعه ی الهی و برای مجروحان و بازماندگان بهبودی و سلامت و صبر مسئلت دارم.

امید که مسئولان مربوطه با برنامه ریزی درازمدت در تدارک جدی و پایدار برای کنترل آثار تخریب و عوارض جانی شهروندان خویش باشند.

عبدالله نوری

بیست و چهارم مردادماه 1391Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “پیام تسلیت عبدالله نوری به زلزله‌زدگان و تقدیر از کمک‌های خودجوش مردمی”

 1. 2,23 گفت:

  یاشاسین عبدالله نوری

 2. ناشناس گفت:

  کاملا صحیح است. به زودی هوا در آن منطقه سرد می شود و نمی توان در چادر زندگی کرد. ساخت مسکن مقاوم برای مردم این خطه از وطن عزیز در اولویت همه امور عمرانی است.

 3. امیرعلی گفت:

  آذربایجان تسلیت…

 4. ناشناس گفت:

  آقای نوری شما هر قدر دلتان می خواهد تسلیت به این و آن دهید، اما اطمنیان داشته باش که در این انتخابات به شما رای نخواهیم داد و بی جهت خودت را نامزد نکن. از رای ما خبری نیست. شما با این حرفهایتان ثابت کردید که پشتیبان این رژیم و رهبر آن هستید و ارتباطی با جنبش سبز ندارید. کسی که به خون آن جوانان رعنا کمترین اعتنایی داشته باشد از این حرفها می زند. مردم ایران انتخابات را تا اطلاع ثانوی تحریم کرده اند. مبارزه منفی و مقاومت منفی سیاست ماست برای مقابله با این رژیم غارتگر و ضد مردمی

 5. همیشه سبزیم گفت:

  آقا یا خانم ناشناس ” دوست عزیز
  دقت داشته باشید عبدالله نوری تنها چهره شاخص اصلاح طلب در داخل کشور است که هنوز با شجاعت و تیز هوشی از جنبش سبز و رهبران بزرگوارآن با ذکر نام و همچنین زندانیان سیاسی آزاده (در آخرین نمونه در دیدار با بهاره هدایت در روزهایی که از زندان به مرخصی آمده بود)به نیکی و بدفعات یاد می کند. عبدالله نوری در سال 78 (13 سال پیش) درآغاز راه اصلاحات و در اوج محبوبیت و با اطمینان از امکان تصدی ریاست مجلس ششم ، دفاع از حقوق مردم را انتخاب کرد (توصیه میکنم یکبار دیگر دفاعیات عبدالله نوری در دادگاه ش را که در کتاب شوکران اصلاح آمده را با دقت به زمان آن مطالعه نمایید) و به همین جرم مورد خشم حکومت خودکامه قرار گرفت وسال ها در زندان روزگار گذراند. بهتر است در قضاوت نسبت به انسان هایی که شجاعانه متفاوت با قدرت پرستان هزینه دفاع از مردم را پرداخته اند انصاف را رعایت نماییم.
  واقعا اگر برای عبدالله نوری این حق را قائل نباشیم که با هموطنان آسیب دیده از زلزله همدری و همراهی کند و به راحتی با انگ زدن بر کرسی قضاوت می نشینیم خیلی از حکومت اقتدار گرا توقع نداشته باشیم برای ما حقوقی قائل باشد……
  بهتر است تمرین مردمسالاری ، دموکراسی خواهی و مهم تر اخلاق سیاسی را ابتدا از خود آغاز نماییم
  ان شاالله خداوند به چهره های تاثیر گذار اصلاحات و جنبش سبز
  میرحسین موسوی ، مهدی کروبی ، محمد خاتمی و عبدالله نوری
  توان و انرژی خدمت بیشتر به ایران و مردم آزادی خواه آن را عنایت نماید

 6. بامداد گفت:

  از اقای خاتمی خبری نشد
  نکنه تهدیدش کردن اگه تسلیت بگه زندونیای سیاسی رو اعدام میکنند