سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاکید دوباره دیوان عدالت اداری: سعید مرتضوی فاقد صلاحیت است...

تاکید دوباره دیوان عدالت اداری: سعید مرتضوی فاقد صلاحیت است

چکیده :با همه اقدامات صورت گرفته برای برکناری سعید مرتضوی متهم جنایت کهریزک وی همچنان در سمت خود باقی است و در مراسم بدرقه احمدی نژاد به عربستان نیز حضور داشت و عکس یادگاری گرفت. نمایندگان مجلس که قول داده بودند، طرح استیضاح سعید مرتضوی در اولین دستور کارهای مجلس نهم است، اینک گویی آن را به فراموشی سپرده اند و دولت تلاش دارد ماه های باقی مانده را با حفظ سعید مرتضوی قدرت نمایی کند و نشان دهد که احمدی نژاد تا آخر پشت سر مردانشان ایستاده است. ...


کلمه – گروه اجتماعی به دنبال کش و قو س ها در عزل سعید مرتضوی متهم جنایت کهریزک، و اصرار دولت بر حفظ او بر ریاست سازمان تامین اجتماعی، روابط عمومی دیوان عدالت با انتشار جوابیه ای فرآیند رای صادر شده درخصوص سعید مرتضوی را تشریح و تاکید کرد: آثار مربوط به این ابطال منتفی شدن حکم مدیریتی چنین فردی است که از آن پس فاقد صلاحیت برای ادامه کار خواهد بود.

در این توضیح آمده است: وقتی مصوبه ای در هیات عمومی ابطال می شود آثار مرتبط با آن مصوبه پس از انتشار در روزنامه رسمی لغو و ابطال لازم الاجرا می گردد- در مانحن فیه وقتی مصوبه ابطال شد، آثار مربوط به این ابطال منتفی شدن حکم مدیریتی چنین فردی است که از آن پس فاقد صلاحیت برای ادامه کار خواهد بود بنابر این اعلام بطلان مصوبه مورد شکایت از ناحیه دیوان به معنای زایل شدن آثار مصوبه و تصمیم مورد شکایت است و اقدامات بعدی چنین مدیری خلاف قانون و واجد وصف کیفری است.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.

متهم جنایت کهریزک اواخر اسفند ماه سال گذشته به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسید. انتصابی که تا به امروز با مخالفت اصولگرایان و منتقدان احمدی نژاد رو به رو شده است. اما او آنقدر مستظهر به باندهای قدرت هست که ماه هاست به رغم همه مخالفت ها و وعده ها برای افشاگری ها در مسند خود مانده است و برای دیگران خط و نشان می کشد.

اوایل سال جاری، برخی از نمایندگان مجلس چون احمد توکلی و الیاس نادران سعی داشتند مساله مرتضوی را بدون استیضاح حل و فصل کند و از این رو بود که جلسات متعددی با او برگزار کردند. جلساتی که تنها یک ” قول شرف” به همراه داشت آن هم قولی که هیچ گاه عملی نشد.

اما بعد از اینکه اخباری از جلسات محرمانه او با نمایندگان به اصطلاح اصولگرا منتشر شد، مرتضوی اعتراف کرد که حداد عادل به او قول هایی داده که او بتواند بار دیگر به مسند ” قضاوت” خود بازگردد! همان مسندی که علاوه بر قتل زهرا کاظمی، خبرنگار- عکاسی که با ضربه مغزی کشته شد، شهادت دست کم سه شهید جنبش سبز -که در کهریزک بر اثر شکنجه جان باختند- را نیز در سیاهه پرونده خود دارد.

اما سعید مرتضوی گفته بود و تاکید دارد که این جنایات راهیچیک به تنهایی و سر خود انجام نداده است، و همانطور که نتوانست مسند سازمان تامین اجتماعی را به رغم “قول شرف” ترک کند، و باید به دستور مقام ” مافوق” عمل می کرد، در جنایت کهریزک هم بر اساس نوشته و دستور العمل شورای عالی امنیت عمل کرده است. همان حکمی که به امضای حسین نجات رسیده بود.

پس از آنکه دولت بمنظور حفظ سعید مرتضوی اقدام به تغییر اساسنامه سازمان تامین اجتماعی نمود، نوبت به نامه نگاری نمایندگان مجلس نهم به رئیس مجلس رسید و برخی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به لاریجانی ضمن اعتراض به اقدام اخیر دولت در اصلاح اساسنامه صندوق تامین اجتماعی و تغییر نام آن خواستار بررسی مغایرت قانونی و لغو این مصوبه شده‌اند.

حسین نجابت، علی مطهری، الیاس نادران، مسعود پزشکیان، غلامرضا مصباحی‌مقدم، محمد دهقان، علیرضا زاکانی، عوض حیدرپور، سیدحسین دهدشتی و احمد توکلی 10 نماینده‌ای بودند که در این نامه از رییس مجلس خواستند تا این مصوبه را طبق اصل 85 و 138 قانون اساسی لغو کند.

نمایندگان معترض در نامه خود به رییس مجلس با بیان اینکه این مصوبه دولت ناقض موادی از قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و در تعارض با برخی اصول قانون اساسی است، خطاب به لاریجانی نوشتند: به دنبال رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر غیرقانونی بودن نصب آقای سعید مرتضوی به مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی و رای به لغو حکم انتصاب وی، دولت تلاش غیرقابل قبولی را انجام داده است تا به شکل اصلاح اساسنامه صندوق و تغییر نام آن، از اجرای رای قطعی دیوان طفره رود.

با همه اقدامات صورت گرفته برای برکناری سعید مرتضوی متهم جنایت کهریزک وی همچنان در سمت خود باقی است و در مراسم بدرقه احمدی نژاد به عربستان نیز حضور داشت و عکس یادگاری گرفت. نمایندگان مجلس که قول داده بودند، طرح استیضاح سعید مرتضوی در اولین دستور کارهای مجلس نهم است، اینک گویی آن را به فراموشی سپرده اند و دولت تلاش دارد ماه های باقی مانده را با حفظ سعید مرتضوی قدرت نمایی کند و نشان دهد که احمدی نژاد تا آخر پشت سر مردانشان ایستاده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “تاکید دوباره دیوان عدالت اداری: سعید مرتضوی فاقد صلاحیت است”

 1. ناشناس گفت:

  این رفتار احمدی نژاد فقط و فقط در جهت ایجاد هرج و مرج در کشور است. او می داند مردم نسبت به مرتضوی و معاونت او در قتلهایی که انجام داده حساس هستند و خیلی دلش می خواهد که یکجوری صدای این ملت را در بیاورد. مرتضوی در کل سیستم حکومتی جمهوری اسلامی ایران واقعا صفر هم نیست. یعنی به اندازه صفر هم تاثیرگذاری ندارد.

 2. جنگ زرگری؟؟ گفت:

  ای دیوان عدالت بی بخار، تاکید دوباره فایده ای ندارد. اگر تصمیات این سازمان قدرت اجرایی نداشته باشد، به درد عمه هم نمی خورد. چرا تصمیم خود را برای اجرا به قوه مجریه نمی فرستید و اگر آنها استنکاف کردند چرا آنان را به قوه قضاییه حوالت نمی دهید. قوه قضاییه که خداخدا می کند به نحوی دم قوه مجریه را به تله اندازد. اگر این اقدامات را نکنید، این شایعه قوت خواهد گرفت که تمام این کارها نوعی جنگ زرگری است و همه این نهاد ها در پشت صحنه دست در دست هم دارند مشغول رنگ کردن مردم می باشند.

 3. ناشناس گفت:

  اگر احمدی نزاد رهبر را نمگیر نکرده بود اگر محمود درغگو رهبر را باردار نکرده بود اگر احمدی نزاد دستورات خلاف اخلاق و اسلام و قانون رهبر را اجرا نکرده بود و تمام مدارک و دلایل را برای خود مثل اقای ویکی لیکس در جایی محفوظ نگه نداشته بود تا حالا تکه بزرگش گوشش بود اما اقای خامنه ای بازی تمام شد چون نوبت بازی خداوند فرا رسیده و تو و همه مزدورانت جمعا نخواهید توانست حریف رب الناس اله الناس همان ناسی که توسط تو تو و مزدورانت به بند کشیده شدند تحقیر شدند به انان اهانت شد امیدشان به اینده نابود شد پدران در مقابل فرزندان خجالت کشیدند مادران در مقابل دختران و همسران در مقابل همه و همه از فقری که تو بر انان تحمیل کردی نالیدند الان نوبت بازی خداوند است . بازی تمام شد مسئله فقط مسئله زمان است و ما به فرمان الهی و تذکر میر حسین موسوی انشااله از صابران خواهیم بود و ما النصر الا من عند اله العزیز الحکیم

 4. سامان گفت:

  بنا بر اطلاع موثق که دوستان میتوانند آنرا جستجو کنند،پس از جنایات کهریزک آقای مرتضوی به احمدی نژاد پیغام میدهد که باید از تمام نفوذ خود برای حمایت از وی استفاده کند و گرنه درباره بسیاری از مسایل به عنوان کسی که سالها دادستان بوده پرده برمیدارد.از آنجا که مرتضوی موارد ضعف احمدی نژاد و یارانش را جمع آوری کرده و تنها از همین ناحیه میتوانست مانور بدهد،احمدی نژاد با هماهنگی رهبر، وی را درست پس از تعلیق از قوه قضائیه به ریاست ستاد مبازره با قاچاق ارز و کالا منصوب کرد و سپس به ریاست تامین اجتماعی . هنوز هم تمام گیرها از همانجا هست که نمیتوانند عذرش را بخواهند

 5. حمید گفت:

  جالبه هااااا!!!! توی این مملکت، هرکی خلاف میکنه جای بالاتر مشینه. دوستان، حتما غیر از آقای مرتضوی و امثال آقای رحیمی، یه چند موردی رو دوروبر خودتون سراغ دارید. نه؟ گلی به جمال حکومت جمهوری غیراسلامی… !!!

 6. i گفت:

  هرگز فکر نمیکردم زبان فارسی غنی تر از انگلیسی در جک گفتن باشد از جمله:
  ایوان عدالت اداری مرتضوی را فاقد صلاحیت دانست. فقط؟ یعنی همه دارای صلاحیت اند منهای مرتضوی؟

  علت این خود زنی ها را میبایست در معیوبیت ذهنی جستجو کرد. کمااینکه دکترین ابتدایی القاعده روی کشتار فوکوس شده و فرقی بین ادیان٬ بی گناه و گناه کار٬ خودی و غیرخودی غیره دیده نمیشد.

  اصولا ذهنی بیمار چگونه قادرست فرق را تشخیص دهد؟

 7. ناشناس گفت:

  درود بر مسئولین نظام جمهوری اسلامی که تحت هر شرایطی عدالت را اجرا می کنند
  گاهی عدالت اعدامست و گاهی بخشش
  گاهی دادن مسئولیت و گاهی سلب مسئولیت

 8. صدای انسانیت گفت:

  بنا به کدوم آیه قرآن و یا حدیث پیامبر “ص” متهمانی که خون انسان ها را میریزند اجازه ریاست وحکومت بر مردم را دارند پروردگارا خودت حق مظلومان را بگیر…