سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت محمدرضا عالی‌پیام، شاعر و طنزپرداز...

بازداشت محمدرضا عالی‌پیام، شاعر و طنزپرداز

چکیده :نیروهای امنیتی با حکم قضایی وارد منزل این طنزپرداز منتقد شدند و پس از تفتیش منزل و ضبط نوشته‌ها و کامپیوتر شخصی وی، او را با خود بردند. ...


محمدرضا عالی‌پیام متخلص به «هالو»، شاعر و طنزپرداز برجسته‌ی ایران، عصر روز سه‌شنبه (۲۴ مرداد) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش بامدادخبر، نیروهای امنیتی با حکم قضایی وارد منزل این طنزپرداز منتقد شدند و پس از تفتیش منزل و ضبط نوشته‌ها و کامپیوتر شخصی وی، او را با خود بردند.

عالی‌پیام که به خاطر سروده‌های طنز انتقادی‌اش از محبوبیت خاصی برخوردار است، پس از زلزله‌ی آذربایجان، در صفحه‌ی فیسبوک شخصی‌اش نوشته بود که “از کلیه هم‌وطنانم درخواست می‌کنم به جبران کم‌کاری رسانه‌های میلی در خبررسانی زلزله آذربایجان، تا یک هفته از عکس‌ها و نمایه‌های مناسب در پروفایل‌های فیس‌بوک‌مان استفاده کنیم. رسانه خود ماییم. خبررسانی کنید.”

او هم‌چنین در انتقاد از بی‌توجهی تلویزیون دولتی و مقام‌های حکومتی در دو روز اول وقوع زلزله‌ی اهر و هریس و ورزقان، این دوبیتی را سرود:”کی گفته که ما دولت راحت طلبیم؟.. در فکر گرفتاری خلق عربیم… این قدر نگویید اهر زلزله شد.. فعلن که گرفتار دمشق و حلبیم.”

محمدرضا عالی‌پیام در سه سال گذشته و پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست‌جمهوری خرداد ۸۸، با انتشار ویدئوهای شعرخوانی‌اش که عمدتا در انتقاد به وضع موجود بود، بیش از پیش شناخته شد.

او به خاطر سروده‌هایش، چندین بار از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی احضار شد و مورد بازجویی و تذکر جدی قرار گرفت.

وی همچنین یک روز پیش از بازداشت، در وبلاگ شخصی‌اش، از بسته‌شدن انجمن ادبی امیرکبیر که خود عضو فعال آن بود خبر داده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “بازداشت محمدرضا عالی‌پیام، شاعر و طنزپرداز”

 1. ناشناس گفت:

  با این کارتان هم او را بین مردم محبوبتر می سازید هم مردم شعرهایش را مثل ورق زر برده و بین میلیون ها نفر تقسیم خواهند کرد. کسی نجفی را نمی شناخت وقتی حکم ارتداد او درآمد صفحاتش میلونها شنونده پیدا کرد. هیلا صدیقی، دکتر بادکوبه ای، عالی پیام و….هر قدر سر به سر اینها بگذارید مردم به کوری جشم آمریکا(مرگ برآمریکا) بیشتر به سوی این افراد کشیده خواهند شد. هنوز بعد سی و چند سال این رابطه ساده را متوجه نشده اید؟

 2. مهدی گفت:

  موافقم
  امام هم فرمودن بکشید مارا
  هزچه بیشتر مردم فهمیده تر می شوند