سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیکاری در خوزستان، به مراتب بیشتر از آمار رسمی...

بیکاری در خوزستان، به مراتب بیشتر از آمار رسمی

چکیده :تعطیلی و تعدیل كارگران کارخانجاتی همانند تسویه شکر اهواز، لوله سازی خوزستان، کشتی سازی اروندان، آرمین گستر آبادان، خرم نوش اهواز، زمزم اهواز، و ده‌ها نمونه دیگر نقض كننده‌ي ادعاي نرخ بيكاري 10 درصدي خوزستان است. بسياري از کارگران خوزستانی در سال گذشته شغل خود را از دست دادند و تعداد زیادی از آنان به ناچار برای تامین مخارج زندگی خود به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند که احتساب اشتغال آنان در نرخ بیکاری صحیح نیست....


دبیر خانه کارگر خوزستان گفت: بسياري از کارگران خوزستانی در سال گذشته شغل خود را از دست دادند و تعداد زیادی از آنان به ناچار برای تامین مخارج زندگی خود به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند که احتساب اشتغال آنان در نرخ بیکاری صحیح نیست.

آقایار حسینی مستندات نرخ بیکاری 10 درصدي خوزستان از سوی مرکز آمار کشور را غیر واقعی خواند و گفت: رقم واقعی نرخ بیکاری در استان خوزستان بیش از ۲۵ درصد است.

به گزارش ایلنا، این فعال کارگری افزود: با وجود افزایش مشکلات واحد‌های تولیدی در استان که به تعطیلی و یا تعدیل گسترده نیروی کار انجامیده است ارائه آمار غیر واقعی ۱۰ درصدی نرخ بیکاری نادرست است.

حسینی با ذکر مثالی در این زمینه یاد آور شد: تعطیلی و تعدیل كارگران کارخانجاتی همانند تسویه شکر اهواز، لوله سازی خوزستان، کشتی سازی اروندان، آرمین گستر آبادان، خرم نوش اهواز، زمزم اهواز، و ده‌ها نمونه دیگر نقض كننده‌ي ادعاي نرخ بيكاري 10 درصدي خوزستان است.

او با اشاره به اینکه آمار ارائه شده مرکز آمار کشور غیر واقعی به نظر می‌رسد تصریح کرد: در هر خانواده خوزستانی حداقل یک يا دو نیروی آماده بکار تحصیل کرده وجود دارند که به جهت نبود اشتغال مناسب همچنان جویای کار هستند.

او در انتقاد به تعریف یک ساعت کار در هفته به عنوان شغل، عنوان کرد: تعریف یک ساعت کار در هفته که درآمد آن جوابگوی مخارج زندگی نیست شغل محسوب نمی‌شود.

حسینی در این زمینه اضافه کرد: امروزه بسیاری از کارگران برای تامین مخارج معیشتی خود سعی دارند در چند شیفت کاری فعالیت کنند و این در حالیست که جای سوال دارد که چگونه برای تامین مخارج زندگی یک ساعت کار در هفته می‌تواند تامین کننده معیشت کارگران باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “بیکاری در خوزستان، به مراتب بیشتر از آمار رسمی”

  1. ناشناس گفت:

    تمام آمار تو این مملکت دروغی است و صحیح نیست
    این اسناد باعث میشه تا فردا روزی که انقلاب شد چند روز بعدش مثل این سلطنت طلبان خودشون رو به مظلومی نزنند

  2. ناشناس گفت:

    تازه در این اخبار از کارگرانی که به علت تعطیلی پروژه ها و طرح های عمرانی یا صنعتی بیکار شدن آماری ذکر نشده. مثلا طرح جابجایی مناطق آلوده به نفت مسجد سلیمان که چند ماهه تعطیل شده و حدود 1000 کارگر این طرح که غالبا چندین ماه حقوق نگرفتن الان بیکارند