سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال دو تن از دراویش زندانی در شیراز به بیمارستان...

انتقال دو تن از دراویش زندانی در شیراز به بیمارستان

چکیده :کسری نوری و صالح مرادی از دراویش گنابادی زندانی در زندان عادل آباد روز گذشته به بیمارستان شهید مظفری شیراز منتقل شدند. همزمان تعدادی از خانواده‌های دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز با مدیر کل زندان مرکزی شیراز ملاقات کرده و از وضیعت وخیم بهداشتی و رفاهی زندانیان خود به این مقام مسئول شکایت کردند....


کسری نوری و صالح مرادی از دراویش گنابادی زندانی در زندان عادل آباد روز گذشته به بیمارستان شهید مظفری شیراز منتقل شدند. همزمان تعدادی از خانواده‌های دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز با مدیر کل زندان مرکزی شیراز ملاقات کرده و از وضیعت وخیم بهداشتی و رفاهی زندانیان خود به این مقام مسئول شکایت کردند.

به گزارش سایت مجذوبان نور؛ صالح مرادی که درحالی که ماه‌هاست که از درد و ناراحتی کلیه رنج می‌برد، روز گذشته به بیمارستان شهید مظفری شیراز منتقل شد و توسط پزشک مورد معاینات قرار گرفت و همچنین کسری نوری نیز که به دلیل وضیعت ناگوار بهداشتی زندان به بیماری تنفسی مبتلا شده بود، پس از تقاضا‌های مکرر مبتنی بر معاینه پزشکی به این بیمارستان منتقل شد، به گفته خانواده این دراویش این انتقال در پی مراجعه و اعتراض آنها نسبت به وضیعت ناگوار این زندانی‌ها به مدیر کل زندان شیراز “آقای موسی احمدی” انجام شد.

هفته گذشته دو تن دیگر از دراویش زندانی در زندان اوین تهران، امیر اسلامی و مصطفی دانشجو به اماکن درمانی منتقل شدند، اعزام اسلامی در پی حمله قلبی وی صورت گرفت و همچنین اعزام مصطفی دانشجو در اثر ناراحتی تنفسی بوده است، انتقال این زندانیان عقیدتی به مراکز درمانی با بستن دست بند و پابند صورت گرفته که این اقدام بر اساس آیین نامه‌های زندان غیر قانونی می‌باشد.

به گزارش این سایت، صبح امروز تعدادی از خانواده‌های دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز با مدیر کل زندان مرکزی شیراز ملاقات کرده و از وضیعت وخیم بهداشتی و رفاهی زندانیان خود به این مقام مسئول شکایت کردند.

بر اساس این گزارش، عدم رسیدگی به وضیعت دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز خانواده‌های این زندانیان عقیدتی را بر آن داشت تا طی ملاقاتی با مدیر کل زندان شیراز “آقای موسی احمدی” اعتراض خود به وضیعت ناگوار این زندانیان را به گوش این مقام مسئول برسانند.

در این ملاقات خانواده‌ی این زندانیان عقیدتی با اشاره به وضیعت بهداشتی و تغذیه و امکانات رفاهی این زندان و مشکلات جسمانی دراویش زندانی و عدم ارائه امکانات درمانی، این شرایط را منطبق با ویژگی‌های زندان در یک کشور اسلامی ندانستند و این وضیعت را دور از شان و کرامت انسانی دانستند.

آنها همچنین خواستار اجرای آیین نامه تفکیک زندانیان بر اساس اتهام شده و نگه داری دراویش و زندانیان عقیدتی را در بند جرایم سنگین شامل قتل و قاچاق را غیر قانونی دانستند و بهبود رسیدگی‌های درمانی و وضعیت تغذیه و هوا خوری و امور فرهنگی نیز از دیگر خواسته‌های این خانواده‌ها در این ملاقات بوده است. آقای موسی احمدی، مدیر کل زندان‌های شیراز نیز در جواب قول مساعدت و پیگیری این وضعیت را به خانواده‌های این زندانیان داد.

هم اکنون سه تن از دراویش آقایان صالح مرادی سروستانی، محمد علی شمشیر زن و کسری نوری در زندان عادل آباد شیراز به سر می‌برند، که از این میان آقای صالح مرادی که ۱۱ ماه را در زندان عادل آباد به سر می‌برد از بیماری و درد کلیوی رنج می‌برد و بارها تقاضای وی مبنی بر انتقال به اماکن درمانی بی‌نتیجه مانده است، همچنین آقای کسری نوری که نزدیک به ۵ ماه را در زندان می‌گذراند به علت وضیعت بهداشتی نامناسب زندان دچار بیماری تنفسی شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.