سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » منتجب نیا: اصولگرایان، نسبت به اشتباهات خود پاسخگو باشند...

منتجب نیا: اصولگرایان، نسبت به اشتباهات خود پاسخگو باشند

چکیده :جناح اصولگرا امروز بايد پاسخ گوي مشکلاتي که مسبب آن بوده است، باشد اما برخي مي‌خواهند با زيرکي از پاسخ گويي فرار کنند و يا با گرفتن چهره انتقادي در ماه‌هاي آخر دولت آثار منفي تصميمات غلط خود را از بين ببرند....


منتجب نیا اصولگرایان را عامل اصلی مشکلات کشور می داند و می گوید: جناح اصولگرا امروز بايد پاسخ گوي مشکلاتي که مسبب آن بوده است، باشد اما برخي مي‌خواهند با زيرکي از پاسخ گويي فرار کنند و يا با گرفتن چهره انتقادي در ماه‌هاي آخر دولت آثار منفي تصميمات غلط خود را از بين ببرند.

يك عضو شوراي مرکزي مجمع روحانيون مبارز معتقد است، اينکه عده‌اي اصلاحات را يک اتهام تلقي کنند و شرط حضور اصلاح‌طلبان در عرصه سياسي کشور را اظهار ندامت از گذشته بدانند در شان جمهوري اسلامي و يک انسان مسلمان نيست.

رسول منتجب‌نيا در گفت‌و‌گو با ايلنا افزود: همانطور که بار‌ها تاکيد کرديم اصلاحات يک جريان مردمي، گسترده و قدرتمند در درون کشور است که ناديده گرفتن آن به معناي انکار بخش عظيمي از بدنه جامعه است.

منتجب‌نيا با بيان اينکه اگر بپذيريم اصلاح طلبان بخش زيادي از جامعه را تشکيل مي‌دهند بايد از ورود آن‌ها در صحنه انتخابات استقبال کرد، اظهار داشت: اينکه برخي افراد تندرو و جنجالي اصولگرا بگويند اصلاحات مرده است و ديگر طرفداري ندارند، در واقع انکار بديهيات جامعه است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود اضافه کرد: اگر چنانچه شرايط مهيا شود ما معتقد هستيم که بهترين گزينه ايده آل براي کشور حاکميت اصلاح طلبان در دستگاه اجرايي است.

منتجب نيا همچنين خاطرنشان کرد: در صورتيکه عده‌اي از مسوولان بر مواضع خود پافشاري کنند و شرايط لازم فراهم نشود، بايد به گونه‌اي ديگر به مساله نگاه کرد چرا که وقتي افراد غير اصولگرا زمينه فعاليت در عرصه را نداشته باشند دراين صورت بايد ميان اصولگرايان بررسي کرد و ديد که چه کسي واجد بيشترين شرايط است.

وي افزود: در چنين شرايطي تلاش مي‌کنيم تا تنها قواعد عقلي را اعمال کنيم البته ممکن است عده‌اي نام دولت آشتي را روي آن بگذارند اما من معتقدم نام اضطرار و ناچاري بيشتر شايسته اين روش تشکيل دولت است.

منتجب نيا با تاکيد براينکه بهترين آشتي ملي بازشدن فضا براي رقابت است، اظهار داشت: در اين صورت مردم آزادانه در انتخابات شرکت مي‌کنند و با همدلي با يکديگر به کانديداي خود راي مي‌دهند. بنابراين اگر نظر مردم تامين نشود آشتي ملي که امروز از آن صحبت مي‌شود، تحميلي خواهد بود.

وي با بيان اينکه آشتي ملي يعني کسي که بيشتر مورد حمايت و توجه مردم است مورد تحريم قرار نگيرد، تصريح کرد: گزينه اول از ديدگاه ما بازشدن فضاي سياسي کشور است و در صورتيکه چنين چيزي ميسر نشود انتخاب اصلح از ميان اصولگرايان مورد نظر است.

اين فعال سياسي اصلاح طلب با اشاره به اينکه اصولگرايان در دو دوره اخير ضربه‌هاي سنگيني بر کشور وارد کردند، گفت: متاسفانه اگرچه جناح اصولگرا امروز بايد پاسخ گوي مشکلاتي که مسبب آن بوده است، باشد اما برخي مي‌خواهند با زيرکي از پاسخ گويي فرار کنند و يا با گرفتن چهره انتقادي در ماه‌هاي آخر دولت آثار منفي تصميمات غلط خود را از بين ببرند.

وي اضافه کرد: خوشبختانه مردم ما کاملا به ياد دارند آقايان با شعارهاي شهيد رجايي و آوردن نفت بر سر سفره‌هاي مردم و احياي آرمان‌هاي امام (ره) آمدند اما امروز به اينجا رسيدند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “منتجب نیا: اصولگرایان، نسبت به اشتباهات خود پاسخگو باشند”

 1. ناشناس گفت:

  صحیح است. فقط یک دولت عاقل اصلاح طلب می تواند کشور را به کمک عقلانیت و تخصص از فلاکت امروز نجات دهد. مسئله فقط سیاسی نیست. مسائل اجتماعی و اقتصادی نیز نیاز به تدبیر دارد که نخبگان این امور میان اصلاح طلبان هستند.

 2. سامان گفت:

  تا نظارت استصوابی هست،چگونه میتوان انتخابات واقعی داشت؟

 3. ناشناس گفت:

  اشتباه یا خیانت

 4. ناشناس گفت:

  اصولگرایان بهتر است توبه کنند.

 5. ناشناس گفت:

  ایشان از سال84 در مجمع روحانیون نیستند .لطفا اصلاح کنید

 6. koosha گفت:

  مثل اینکه ایشان هم به فکر حفظ نظام ولایت فقیه هستند که در هر صورت میخواهند در انتخابات شرکت کنند، حتی با انتخاب یک اصولگرا!!

  کوشا