سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت استادی که مقاله دانشجویش را به نام خود در مجله بین‌المللی چاپ کرد...

بازداشت استادی که مقاله دانشجویش را به نام خود در مجله بین‌المللی چاپ کرد

چکیده :با شکایت فردی به نام محمدباقر پرونده‌ای تحت عنوان سرقت ادبی و خیانت در امانت پیشروی کارآگاهان برای بررسی گشوده شد. استاد این دانشجو بدون اجازه پایان نامه و مقاله وی را به نام خود ثبت و در یک مجله بین المللی به ثبت رسانده است. استاد دانشگاه در اعترافات خود به بزه انتسابی اعتراف کرد....


استاد دانشگاهی که مقاله دانشجویش را در نشریه بین المللی به نام خود چاپ کرده بود به جرم خیانت در امانت دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی لرستان با بیان اینکه چندی پیش با شکایت فردی به نام محمدباقر پرونده‌ای تحت عنوان سرقت ادبی و خیانت در امانت پیشروی کارآگاهان برای بررسی گشوده شد گفت: این فرد در شکواییه خود مدعی شد که استادش که فردی به نام محمد 39 ساله است پایان نامه او را ربوده است.

به گزارش فارس، سرهنگ علی کبکی افزود: با ثبت این شکایت تحققات کارآگاهان برای بررسی زوایای پنهان این پرونده آغاز شد و آنان با بررسی اظهارات شاکی دریافتند که استاد این دانشجو بدون اجازه پایان نامه و مقاله وی را به نام خود ثبت و در یک مجله بین المللی به ثبت رسانده است.

رئیس پلیس آگاهی لرستان با بیان اینکه پس از تایید اظهارات شاکی، مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این یگان، اقدام به احضار متهم کردند که این استاد دانشگاه در اعترافات خود به بزه انتسابی اعتراف کرد.

وی افزود: این استاد دانشگاه به همراه پرونده تشکیل شده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “بازداشت استادی که مقاله دانشجویش را به نام خود در مجله بین‌المللی چاپ کرد”

 1. ناشناس گفت:

  به ایشان نگویید استاد. مقام استاد خیلی بالاست!!!!استاد ذره ذره معلومات خود را در دهان دانشجویش می گذارد و از بالندگی هرکدام از آنها لذت می برد.استاد پدر است، مادر است!

 2. ناشناس گفت:

  به به !!!!

 3. ناشناس گفت:

  مملکتی را که فساد و دزدی گرفته باشد، هرنوع دزدی درآن رواج می یابد. یکی مدرک دکترا از آکسفورد می گیرد، آن دیگری معاون اول می شود و عنوان دکترای قلابی یدک می کشد، همین احمدی نژاد هم والله من شک دارم که حتی لیسانس و دیپلم داشته باشد. بیشتر به کسانی می خورد که همان سیکلم از سرش هم زیاد است. خوب بیله دیگ بیله چغندر وقتی سران مملکت این بیسواد ها باشند، معلوم است که استادش هم از شاگردش کش می رود بدبخت اگر هم می خواهی بلند کنی وبخوری از کسی بخور که پلو خور باشد. آخه این چه استادی است که از شاگردش کش می رود.

 4. خبر گو گفت:

  بدبخت بی فکر ،اوسا محمد،مدرس دانشگاه لرستان؟! اگه یه پست درست حسابی در استان داشت این بلا سرش نمی اومد ؟! میگید نه یادتون میاد ماجرای سرقت اختراع اطاق امن … علی اکبر محرابیان و محمود احمدی‌نژاد [ویرایش]

  نوشتار اصلی: دستبرد فکری اختراع اتاق امن

  در سال ۱۳۸۲ فردی به نام فرزاد سلیمی جهت دریافت کمک مالی و اجرایی شدن، طرحی را به شهرداری تهران ارائه نمود که در آن ایجاد یک اتاق امن در هر خانه به منظور پناه بردن ساکنین خانه در زمان زلزله احتمالی تدوین شده بود. وی این اختراع را رسما به ثبت رسانید و جایزه جشنواره مطبوعات را نیز به خاطر ارائه آن از آن خود نمود. شهرداری تهران با ارسال یک تقدیرنامه از پذیرش این طرح خودداری نمود. در اسفند ۱۳۸۳ در روزنامه همشهری خبری درج شد به این مضمون که اتاق امن توسط کارشناسان شهرداری تهران اختراع شده‌است و پس از آن بیلبوردهای تبلیغاتی مربوط به آن در سطح شهر نصب شدند. اختراع اتاق امن توسط علی اکبر محرابیان وزیر صنایع کابینه محمود احمدی‌نژاد به همراه یک استادیار دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ثبت و سپس کتابی در معرفی آن توسط انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران منتشر گردید. نویسندگان این کتاب دو ثبت کننده اختراع به همراه محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری ایران بودند.

  در سال ۱۳۸۸ دادگاه تجدید نظر پس از بررسی دو اختراع ثبت شده به موجب حکمی قطعی، اختراع دوم را فاقد هرگونه نوآوری نسبت به اختراع فرزاد سلیمی دانست و ثبت آن را باطل نمود. این حکم در کمتر از بیست روز به دلیل مغایرت با شرع و اصول فقه توسط دادستانی تهران باطل گردید و مخترع اولیه به دلیل توهین به مسئولین نظام تحت تعقیب قرار گرفت.

 5. سامان گفت:

  اگر ماهیت این دزد مشخص شود،خواهیم دید که از عناصر مورد تائید اصولگرایان است

 6. ناشناس گفت:

  واقعا از این همه نظرات مزخرف در عجبم که چقدر نفهمی باید به خرج داد که به این شکل از این خبر برداشت کرد؟ چرا عمل یه انسان پست به حساب مملکت فاسد و دزد میخوره ولی دستگیریه ایشان توسط نیروهای همین دولت فاسد هیچ حساب و کتابی بر نمیداره و نظری راجع بهش ایراد نمیشه اگر جناه راست در ایران کذاب و فاسده والله که شما از همه پستترید شماها شرف و انسانیت ندارید.

 7. ناشناس گفت:

  حتما از استا دان بسیجی و همکار فرهاد دانشجو وزیر علوم بوده است

 8. بهزاد سبز گفت:

  دلخور نشین بابا از بذل توجه مسئولین گرامی از این چیزمیزا تو لرستانی که من توش زندگی می کنم خیلی خیلی زیاده …

 9. به! خبر ندارید که در دانشگاه تهران، دانشکده علوم اجتماعی کتبا از دانشجو تعهد میگیرند – و در صفحه اول پایان نامه اش هم موظفش می کنند چاپ کند تا یادش نرود – که هر مقاله ای از پایان نامه اش درآورد، موظف است اسم استاد راهنما را اول و اسم خودش را دوم بنویسد.
  بروید یک پایان نامه جامعه شناسی را تصادفی بگیرید تا ببینید!
  این طوری هم استادیارها دانشیار و دانشیارها استاد میشوند و هم رتبة دانشگاه تهران بالا میرود و … خلاصه میرسیم به جایی که آقای مخبر دزفولی میفرماید “ما از سرعت تولید علم در کشور خودمان نگران ایم، چون میترسیم بقیه از ما خیلی عقب بمانند”!!!!!!!