سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اقدام شایسته برنامه نود: ارسال پیامک برای ابراز همدردی با زلزله‌زدگان...

اقدام شایسته برنامه نود: ارسال پیامک برای ابراز همدردی با زلزله‌زدگان

چکیده :در برنامه نود که به مدت حدود سه ساعت در حال پخش از شبکه سه سیما بود، بیش از چهار میلیون و دویست هزار نفر با ارسال پیامک به ابراز همدردی با زلزله زدگان پرداخت اند؛ رقمی که می تواند پاسخ خوبی به بی اعننایی تاسف بار صدا و سیما و دولت در دو روز اخیر به این موضوع باشد....


کلمه: هر قدر که صدا و سیما در دو روز گذشته بد عمل کرد و اخبار زلزله آذربایجان شرقی را در کمترین حد ممکن پوشش داد، امشب برنامه نود دست به جبران خطاهای دیگر بخش های این رسانه زد.

به گزارش کلمه، عادل فردوسی پور، مجری سرشناس این برنامه که به تازگی از لندن و محل برگزاری المپیک به کشور بازگشته، امشب مسابقه پیامکی این برنامه را به ابراز همدردی با زلزله زدگان اختصاص داد و اعلام کرد که مخابرات تعهد کرده عواید حاصل از این پیامک ها را به آسیب دیدگان از زلزله اخیر اختصاص دهد.

در این برنامه که به مدت حدود سه ساعت در حال پخش از شبکه سه سیما بود، بیش از چهار میلیون و دویست هزار نفر به این روش به ابراز همدردی با زلزله زدگان پرداخت اند؛ رقمی که می تواند پاسخ خوبی به کم کاری و بی اعتنایی تاسف بار صدا و سیما و دولت در این زمینه باشد.

حتی اگر کسی به عمل کردن مخابرات به وعده خود هم بی اعتماد باشد، نفش مشارکت در این اقدام جمعی را باید نمادی از همبستگی ملی ایرانیان دانست؛ همبستگی ای که در روزهای اخیر خشم بسیاری از رسانه های حکومتی از جمله کیهانیان را برانگیخته است.

برای شرکت در این حرکت دسته جمعی، از مردم خواسته شده بود که یک پیامک خالی به شماره 200090 بفرستند.

در برنامه امشب نود همچنین تعدادی از دست اندرکاران برنامه «خنده بازار» که پخش آن در روز گذشته خشم افکار عمومی را برانگیخته بود، جلوی دوربین حاضر شدند و تلویحا به عذرخواهی و ابراز همدردی با زلزله زدگان پرداختند. همچنین اعلام شد که این برنامه طنز در دو روز آینده نیز پخش نخواهد شد.

این در حالی است که پیش از این یکی از مسئولان روابط عمومی صداوسیما در واکنش به انتقادات گفته بود صداوسیما در پوشش اخبار زلزله کم کاری نکرده است.

با این حال رویکرد خبری صدا و سیما درباره زلزله آذربایجان از عصر امروز کاملا تغییر کرد و در چند برنامه مختلف، با ارتباط مستقیم با منطقه زلزله زده به این موضوع پرداخته شد. زیرنویس چندین باره پیام کوتاه رهبری در این باره از دیگر اقدامات صدا و سیما در ساعات گذشته بود که در برنامه نود امشب نیز بیش از ده بار تکرار شد.

در برنامه امشب نود، علاوه بر اکثر مصاحبه شدگان که برخلاف دیگر برنامه های دو روز اخیر سیما به ابراز تسلیت و همدردی با بازماندگان زلزله آذربایجان پرداختند، علی دایی هم پشت خط تلفن حاضر شد و برای اولین بار در تلویزیون، او بود که آمار رسمی اعلام شده در خصوص کشته شدگان را زیر سؤال برد و آمار واقعی را بر اساس مشاهدات خود بیش از تخمین زد.

گزارش کلمه از خبرهای امروز مربوط به زلزله و ابهامات موجود درباره آمار کشته شدگان را در اینجا بخوانید.

در همین باره:
آرامش قبرستانی اقتدارگرایان در اندوه گم شده در سیمای ضرغامی
پنهان‌کاری در اعلام آمار واقعی کشته‌‌شدگان؛ نارسایی کمک‌ها به روستاهاDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “اقدام شایسته برنامه نود: ارسال پیامک برای ابراز همدردی با زلزله‌زدگان”

 1. ناشناس گفت:

  به نام خدا
  از صدا و سیما تشکر می کنیم بخاطر این عمل شایسته و همچنین پخش نکردن خنده بازار
  آقای فردوسی پور حق پشت و پناهتان

 2. بسیجی گفت:

  سم الله الرحمن الرحیم
  انالله و انا الیه راجعون
  درود بر مردم شریف آذربایجان شرقی و تسلیت بخاطر این اتفاق نا گوار.

 3. ناشناس گفت:

  عزیزان هموطن آذری تسلیت ما را پذیرا باشید…در غمتان شریکیم…

 4. ناشناس گفت:

  به نظر من مشکل نه در صدا و سیما و دولت، بلکه مشکل در رهبری و سیاست های وی است. اگر شما دقت کنید اخبار خشکسالی آمریکا و آتش سوزی در جنگل های ایتالیا و کلا هر مشکل در خارج از ایران بازتاب گسترده دارد و اخبار ایران همه شادی و خوشی است. روشن است که این یک سیاست تعیین شده از بالا است و بر اساس این سیاست نباید اخبار زمین لرزه آذربایجان چندان مورد توجه قرار گیرد.

  البته غلط بودن این سیاست خیلی سریع و با اعتراضات مردمی خود را نشان داد و سیاست گذاران را وادار به عقب نشینی کرد. اما نکته در این جاست که این حادثه نشان می دهد روند سیاست گذاری و تصمیم گیری در کشور تا چه حد دچار کاستی و حماقت شده است که حتی در یک امر انسانی که به شدت نیز بر وحدت ملی ما تاثیر گذار است چنین تصمیمات نابخردانه ای گرفته می شود. وای به حال سایر تصمیمات که کمتر در معرض دید و قضاوت است

 5. ناشناس گفت:

  ما بیشماریم!!!!!!

 6. ناشناس گفت:

  با عرض تسلیت به هموطنان نازنین آذریمان همینجا فرصت را مغتنم شمرده به متولیان امر بگوییم خوبی چه بدی داشت که یکبار نکردید ؟ همه امورشان همینجور بوده . به رهبری کسی نیست بتواند حالی کند لجاجت با کروبی و موسوی چه سودی برای ملت داشت ؟ نزدیکی به احمدی نژاد نا متعادل کدام گره فرو بسته را گشود ؟ بس است کمی به خود آی و از هوای نفس که بسیار مرموزانه به زیر پوستت خزیده بدر آی. صدا و سیمایت هم از تناقض گویی در حد انفجار است این از اخبار زلزله اون هم از اخبار سوریه

 7. ناشناس گفت:

  اگر در هر زمینه عادلی چون عادل داشتیم هیچ مسئول بی مسئولیتی نمی توانست از زیر بار پاسخگویی شانه خالی کند.دلخوشیم به این حداقل ها و امیدواریم به روزهای روشن

 8. ناشناس گفت:

  با عرض تسلیت به هموطن های آذزی عادل هم در همین صدا سیما ی جمهوری اسلامی کار میکنه اگر کوچک ترین خطری داشت در این حایکاه قرار نمی گرفت دادن sms جیزی حز سود نصیب مخابرات نمی کنه این sms ها هیچ دردی از هموطن من دوا نمیکنه راهی پیشنهاد کنید که بتوانیم پول و کمکهای خود را به آنها برسانیم . 400000smsضربدر 450 ریال چه سودی به جیب مخابرات فرستادید دستتان درد نکتد.

 9. ناشناس گفت:

  درود بر عادل فردوسی پور

 10. ناشناس گفت:

  بنا شد اگر راست بگویند هزینه دریافتی از این پیامک ها را به زلزله زدگان کمک کنند

 11. از اصفهان گفت:

  عادل این کار رو صادقانه انجام داد.اما بازیگرای برنامه ی حکومتی لوده بازار نه.

 12. ناشناس گفت:

  درود بر عوامل خنده بازار و عادل فردوسی پور که خود را در غم عزیزانمان در آذربایجان شریک دانستند

 13. ترانه سبز گفت:

  من برنامه نود رو نديدم از موضوع اس ام اس هم خبر نداشتم.اما حتي اگه خبردار هم ميشدم اين كار رو نميكردم. چرا مخابرات ؟ چرا از طريق مجاري فاسد حكومتي؟