سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ممانعت از سخنرانی ناصر مهدوی در بنیاد زینب(س)...

ممانعت از سخنرانی ناصر مهدوی در بنیاد زینب(س)

چکیده :به دنبال سخنرانی های مذهبی این خطیب برجسته دینی در شب های 19 و 21 رمضان که در آن نسبت به کاهش روزافزون سرمایه اجتماعی در کشور ابراز نگرانی کرده و وجود زندانیان سیاسی فراوان در ایران را از نشانه های آن دانسته بود و توصیه دلسوزانه و دینی وی برای آزادی این زندانیان، ماموران امنیتی از سخنرانی وی که سخنران ثابت جلسات بنیاد زینب (س) است جلوگیری کردند....


نهادهای امنیتی از سخنرانی ناصر مهدوی، اندیشمند دینی در بنیاد حضرت زینب (س) در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان ممانعت کردند.

به گزارش کلمه، به دنبال سخنرانی های مذهبی این خطیب برجسته دینی در شب های 19 و 21 رمضان که در آن نسبت به کاهش روزافزون سرمایه اجتماعی در کشور ابراز نگرانی کرده و وجود زندانیان سیاسی فراوان در ایران را از نشانه های آن دانسته بود و توصیه دلسوزانه و دینی وی برای آزادی این زندانیان، ماموران امنیتی از سخنرانی وی که سخنران ثابت جلسات بنیاد زینب (س) است جلوگیری کردند.

در سال های گذشته، حسینیه ارشاد و کانون توحید از جمله اصلی ترین محل تجمع اصلاح طلبان در مناسبت های مذهبی بود که با جلوگیری از فعالیت آنها در سال های اخیر، بنیاد زینب از جمله معدود محل های باقی مانده برای گردهم آیی مومنانی بود که معتقدند شیوه حکومتداری فعلی و قرائت رایج و رسمی از دین مناسب نیست و در پی اصلاح آن هستند. پاسخ این نگاه مصلحانه تاکنون برخورد حذفی بوده و امسال موج این برخورد به بنیاد زینب و سخنران ثابت آن رسید.

گزارش ها حاکی از آن است که در برنامه های شب های محتمل قدر امسال در بنیاد زینب، جمعیت زیادی از نقاط مختلف تهران و شهرهای اطراف حضور می یافتند و شب آخر احیاء نیز شرکت کنندگان به صورت خودجوش، تصنیف مرغ سحر را به یاد زندانیان سیاسی و در اعتراض به ممانعت از سخنرانی دکتر مهدوی با صدای بلند همخوانی کردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “ممانعت از سخنرانی ناصر مهدوی در بنیاد زینب(س)”

 1. ناشناس گفت:

  با خواندن این خبر به یاد سخنی از شیطان در کتاب فاوست اثر گوته افتادم. شیطان می گوید:
  چه بسا موجودات را که به خاک سپرده ام اما پیوسته
  خونی تازه و صاف در رگهای هستی جریان می یابد
  این حلقه وجود
  لایزال برقرار است
  چنین است سیر جهان
  جای آنست که ازاین افسانه دیوانه گردم
  بالاخره این نیروهای امنیتی از افسانه جنبش سبز ایران دیوانه خواهند شد