سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شلاق بر پیکر چندین زندانی سیاسی در ماه رمضان...
» احضار تلفنی گروه زیادی از فعالان سیاسی و مدنی برای اجرای حکم

شلاق بر پیکر چندین زندانی سیاسی در ماه رمضان

چکیده :سيامك قادری، رحمان بوذری، ابراهيم بابايي زيدی، حسين زرينی، كوروش كوهكن، ناصر آذرنيا، هومان موسوی، مزدك علی نظری، عليرضاكيا، اميرلطيفی، اشكان الهياری، رسول حردانی، كامران ايازی زندانیان سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین هستند که از روز شنبه، در ماه مبارک رمضان و شب های قدر، تاکنون به نوبت مورد تعزیر و شکنجه شلاق قرار گرفته اند....


روند گام به گام تشدید برخورد با زندانیان و محکومان سیاسی با اجرای حکم شلاق تعدادی از زندانیان سیاسی و احضار گسترده محکومانی که مدت ها از صدور حکمشان گذشته است، در ماه مبارک رمضان و همزمان با شب های قدر، وارد مرحله تازه ای شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، سيامك قادری، رحمان بوذری، ابراهيم بابايي زيدی، حسين زرينی، كوروش كوهكن، ناصر آذرنيا، هومان موسوی، مزدك علی نظری، عليرضاكيا، اميرلطيفی، اشكان الهياری، رسول حردانی، كامران ايازی زندانیان سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین هستند که از روز شنبه، در ماه مبارک رمضان و شب های قدر، تاکنون به نوبت مورد تعزیر و شکنجه شلاق قرار گرفته اند.

همچنین هفته گذشته نیز حکم شلاق هم مجید صادقی نژاد اجرا شده بود.

این در حالی است که در گذشته تعداد زیادی از محکومان به تحمل شلاق، با توجه به شانیت زندانیان سیاسی و اینکه خود قوه قضاییه از بی پایه بودن این احکام بهتر از هر فرد و نهادی مطلع بود، آنها را اجرا نمی کرد و تغییر این رویه نشان از تداوم سخت گیری بر زندانیان سیاسی است.

روندی که با بازداشت و انفرادی های طولانی و غیر قانونی و شکنج های گسترده آغاز، با دادگاه های فرمایشی استالینی و احکام بسیار سنگین ادامه یافته و با قطع تلفن و محدودیت بالا در ملاقات حضوری و صدور مرخصی و اعزام گاه و بیگاه زندانیان به سلول های انفرادی بند 240 وارد فاز تازه ای شد.

اکنون نیز اجرای موردی حکم شلاق که در گذشته غالبا انجام نمی شد و گاه قضات صادر کننده حکم شلاق یا مدیران دفاتر شعب دادگاه انقلاب به متهمان سیاسی می گفتند که این احکام شلاق را بدل از حبس داده اند که اجرا نشود و در ازای آن از حکم غیرقانونی و ظالمانه حبسشان کم شود.

همچنین اخبار به دست آمده از تشدید برخوردها، به موج وسیع احضار تلفنی محکومان قدیمی که حکمشان مشمول مرور زمان شده بود باز می گردد. این افراد که عموما احکام 6 ماه تا 6 سال حبس دارند، طی هفته گذشته با تماس تلفنی توام با تهدید ماموران اجرای احکام دادگاه انقلاب و دادسرای اوین مواجه شده اند که در صورت عدم معرفی فوری خود، وثیقه های آنها ضبط شده و یا به حراج گذاشته خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “شلاق بر پیکر چندین زندانی سیاسی در ماه رمضان”

 1. مادرسبز گفت:

  دستتون بشکنه انشا الله

 2. محمد مشهد گفت:

  احکام قرون وسطی و عرب جا هلیت بر پیکر ایرانی در جهان متمدن امروز . ایرانی امروز از این حکومت سیاه و واپسگرا باید شرمسار و سر به زیر باشد از این همه جهل

 3. محمد مشهد گفت:

  از منطق و شعور به دور است که دگر اندیش را شلاق می زنند و می گویند مانند ما فکر کن! و گر نه شلاق می خوری اعدام میشوی شکنجه می شوی زندان های طویل المدت برای او می برند .ننگ بر ارتجاع و استبداد و شیخ و شاه .که این کشور را 130 سال است نمی گذارند به راه راست درست و علم و عقل و شعور برود

 4. ناشناس گفت:

  متا سفم نمی دانم چه بگویم

 5. ناشناس گفت:

  خامنه اي به حق زهرا كتكش رو بخوري امام خميني كاشكي نميرفتي

 6. ناشناس گفت:

  دستتون بشکنه انشا الله

 7. ناشناس گفت:

  کسی که در ماه مبارک رمضان بر پیکر یک انسان شلاق می زند همانی است که در روز عاشورا مردم را به گلوله می بندد و یا با ماشین زیر می گیرد. توقع رحمانیت از ایشان؟ هرگز!!!!

 8. ناشناس گفت:

  تف به … کسی که دست به شلاق برده و آنرا به جان انسانها بیندازد. این نامردمان بی تمدن امروز حتی اگر کسی چهارپایان را نیز شلاق بزند او را به بازداشت و زندانی خواهند کرد. یعنی شما از چهارپایان هم کمترید که این رفتار را با ما ایرانیان می کنید؟

 9. ناشناس گفت:

  خوب شلاقو که می گین نه
  زندانم که می گین نه
  پس افرادی که جرم جاسوسی علیه نظامشون ثابت می شه رو باید چه کرد؟
  چرا بی خود القا می کنین اینا فقط یه معترضندو هیچ کار دیگه ای هم انجام نمی دن؟
  بس کنید

 10. مهدی نوذر گفت:

  من هم روز آزادیم ماه رمضون سال 90 بود که بعد از یک سال که از اوین آزاد شدم با زبون روزه اول بردنم شلاقم زدند بعد آزادم کردند.صد رحمت به حیوون که حداقل همنوع خودش رو نمیخوره ولی این آدما به هیچ کس رحم نمیکنن.

 11. نسرین گفت:

  این وضعو دیگه نمیشه تحمل کرد تف و لعنت بهشون

 12. فراهانی گفت:

  مگر شلاق زدن از مصادیق شکنحه نیست ؟ مگر شکنحه مطابق قانون اساسی منع نشده ؟ مگر ایران حزو کشورهایی نیست که قراردا حوداری از شلاق و شکنحه امضا کرده است ؟ پس این ها چرا مردم را شلاق می زنند و شکنحه می کنند؟

 13. ناشناس گفت:

  ما هر روز یک میلیون بشکه نفت کمتر صادر میکنیم یعنی روزی ۱۰۰ میلیون دلار کشور بواسطه این تحریم از این بابت ضرر میدهد و هیچ کسی به فکر نیست که این استفاده صلح امیز اتمی تا همین حالا نیز چندین برابر سودش برای ما ضرر داشته است و تنها به خاطر لجبازی نه به خاطر محاسبه عقلانی.
  تمام کشورهای عاقل و پیشرفته و اخیرا ژاپن دارند انرژی اتمی را کنار میگذارند ولی ما میخواهیم انرا ایجاد نماییم
  کشورهای ژاپن و اوکراین و … با ان نظم و دقت فاجعه اتمی داشتند در حالیکه با این عدم مدیریت صحیح و نارضایتی کارکنان در ایران و حواس پرتی ناشی از مشکلات اقتصادی چگونه میتوانیم از فاجعه اتمی نظیر جلوگیری کنیم من فکر میکنم حتی ایجاد نیروگاه هم به صلاح مردم ما نمیباشد.
  اگر به تمام سایتها مراجعه کنیم مبینیم تمام نظرات مردم و دعای انها برای مصالحه اتمی میباشد و تنها یکنفر لجبازی میکند و مردم هم از اینکار دلخوش نیستند.

 14. ناشناس گفت:

  به نظر میاد برای ایجاد بمب خبری و منحرف کردن افکار عمومی از بی مسئولیتی مسئولان (!!!) در قبال مردم زلزله زده، برادرانِ اطلاعاتی دست به کار شده اند.

 15. ناشناس گفت:

  امیدوارم سیلی قهر الهی بی محابا بر گونه سید علی خامنه ای نواخته بشه و از خواب بپره که عزیز مصر نیست . بلکه عزیزان مصر را حبس افکنده

 16. ناشناس گفت:

  تلافي بيعرضگی شان در اداره مملکت وبجان آمدن مردم را چرا بر سر افراد اسير و گروگان گرفته شده در مياورند؟!….

 17. ناظر گفت:

  حقشان است ، وقتی نمیروند بیت زرشک پلو با مرغ بخورند باید هم شلاق بخورند . رد احسان نکنند تا شلاق نخورند . به فتوای من هم ، رد احسن تعزیر دارد ، چه رسد به رهبری .

 18. iranazad گفت:

  جمهوری اسلامی یعنی همین! دفاع از قانون اساسی برای اینکه یک مشت مفت خور و نفت خور پول ملت را به تاراج ببرند و مدافعان حقوق بشر ایرانی را شلاق بزنند!
  اما ندا و سهراب زنده اند و همیشه زنده خواهند ماند!
  امضا: یک «خارج نشین» که چشم دیدنش را ندارید

 19. ناشناس گفت:

  واقعا جای تاسف است که هر چه ما بیشتر ساکت ومنفعل تر می شویم،استبداد جریح تر و وحشی تر میگردد واحکامی که تا سال گذشته حرات اجرای آنها را نداشت، به مرحله اجرا در می آورد.باید در زمینه زدن شلاق در ماه رمضان به زندانیان سیاسی به صورت وسیعی اطلاع رسانی شود وبه نهادهای بین المللی حقوق بشر .سازمان کشورهای اسلامی ،کشورهای عدم تعهد به صورت جداگانه گزارش گردیده وکمپین نه به شلاق،راه اندازی شود

 20. ناشناس گفت:

  آیا این پاداش ملتی است که پول نفت آنرا شما حکومتگران غارتگر همچنان به غارت می برید. شلاق؟؟؟

 21. ای کاش گفت:

  حکومت با کفر می ماند ولی با ظلم نه.
  در هر سیستم حکومتی هر چه قدر میزان ظلم افزایش یابد به همان نسبت پایه های آن نظام سست تر می شود.

 22. ای کاش گفت:

  اللهم فک کل اسیر
  از مسئولین وقت میخوام به خاطر رضای خدا و به خاطر این ماه عزیز زندانی های سیاسی بی گناه رو آزاد کنن.
  مسئولین هر ظلمی که مرتکب بشن عاقبتش دامن گیرشون میشه و یک روزی باید بابت تک تک کارهاشون حساب پس بدن.
  مردم انقلاب کردند،شهید دادند که به آزادی،استقلال و جمهوری اسلامی ناب یرسند نه نظامی که کم کم منحرف میشود و از آرمان ها و اهداف انسانی-اسلامی فاصله گرفته است.
  راستی اگه شهدا الان بودند از این وضع راضی بودند؟
  به امید روزهای روشن به امید آزادی اللهم عجل لولیک الفرج

 23. ناظر گفت:

  تیشه به ریشه میزنند ، ریشه خود . مستاصل شده اند . کینه میورزند . یکی دو ضربه دیگر کافیست .

 24. شهروز گفت:

  نعوذن بالله ادم شک میکنه به عدالت الهی. ئخدایا ما تا کی باید این همه جور رو ستم رو به اسم اسلام تحمل کنیم. من که کلا از بعد انتصابات سال 88 دیگه نسبت به دین اسلام علمای ایرانی به یقین رسیدم که فقط خرافه هست. اما عاجزانه میخواهم مارو نجات بده

 25. محسن گفت:

  من کشته مرده ی منابع شما شدم.چقدر دقیقا .

  اون کسیکه ملتشو به چند دلار بفروشه حقش بدتر از ایناست.حالا بهشون رحم کردن.

 26. fatemeh heydari گفت:

  ای وای…..خدای خودت یه کاری بکن ….بس نیست؟؟؟؟؟؟؟؟