سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آماده باش گروه سی نفره ترکیه برای امدادرسانی/ وزیر کشور: به کمک خارجی نیاز نداریم...

آماده باش گروه سی نفره ترکیه برای امدادرسانی/ وزیر کشور: به کمک خارجی نیاز نداریم

چکیده :ترکیه که سال گذشته قربانی یکی از بزرگترین زمین لرزه های جهان بود، با اعزام گروه کارآزموده در امر زلزله طی دو روز گذشته منتظر است تا برای کمک رسانی به آسیب دیدگان بشتابد ولی تاکنون به آنان اجازه ورود داده نشده است. ...


در حالی که روند رسیدگی به زلزله زدگان به کندی پیش می رود و هنوز عده ای از مردم زیر آوار هستند، وزیر کشور گفته است که نیازی به کمک خارجی نیست! این در حالی است که تعدادی از کشورهای جهان آمادگی خود را برای کمک رسانی اعلام کرده اند.

ترکیه که سال گذشته قربانی یکی از بزرگترین زمین لرزه های جهان بود، با اعزام گروه کارآزموده در امر زلزله طی دو روز گذشته منتظر است تا برای کمک رسانی به آسیب دیدگان بشتابد ولی تاکنون به آنان اجازه ورود داده نشده است.

قطر، ژاپن، آلمان، سنگاپور و تایوان از جمله کشورهایی هستند که برای کمک رسانی اعلام آمادگی کرده اند.

در حال حاضر بر اساس اظهار نظرهای رسمی مقامات کشورمان، نیاز شدیدی به دارو، پزشک، مواد غذایی و چادر وجود دارد.

هم اکنون یک کاروان سی نفره امدادرسانی ترکیه به همراه ۶ کانتینر و یک سگ تعلیم دیده تجسس در آنسوی گمرک «کاپی کوی» در مرز ایران و استان «وان» ترکیه از شنبه شب منتظرند تا اگر «ایران درخواست کمک کند و اجازه دهد» به کمک و امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله استان آذربایجان شرقی بروند.

خبرگزاری «هابئرلر» ترکیه از استان وان گزارش داده است که این کاروان متعلق به «سازمان شرایط اضطراری حوادث طبیعی وان» مدتی است که در مرز با ایران منتظرند، اما ایران هنوز درخواستی برای کمک نکرده است.

سازمان شرایط اضطراری حوادث طبیعی استان وان، یکی از سازمان‌های امدادرسانی پیشرفته ترکیه است که بیشترین نقش را در امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله‌های ۷، ۲ و ۹ ریشتری ترکیه در ماه‌های نوامبر و دسامبر ۲۰۱۱ ایفا کرد.

به گزارش رادیو فردا، در همین زمینه به گزارش «سی ان ان ترک» کنسولگری ترکیه در تبریز نیز به مقام‌های ایران اعلام داشته است که این کشور در جریان زلزله‌های سال ۲۰۱۱ تجارب بسیاری کسب کرده و آماده امدادرسانی به مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی است.

منیر کارال اوغلو، والی استان وان ترکیه در گفتگو با خبرگزاری «هابئرلر» گفته است که در جریان زلزله‌های سال ۲۰۱۱ ترکیه، خصوصا مناطق استان وان، اولین کشورهایی که به کمک ترکیه آمدند، یکی جمهوری آذربایجان و دیگری ایران بود.

به گفته وی، از عصر روز شنبه، زمانی که زلزله در استان آذربایجان شرقی ایران واقع شد، طی چند ساعت گروه امداد رسانی ما آماده و در مرز مستقر شد، اما تاکنون درخواستی از ایران برای کمک دریافت نکرده‌ایم و اگر ایران اجازه دهد، «فی الفور» عملیات تجسس و کمک رسانی را در مناطق زلزله زده شروع خواهیم کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “آماده باش گروه سی نفره ترکیه برای امدادرسانی/ وزیر کشور: به کمک خارجی نیاز نداریم”

 1. ناشناس گفت:

  خیلی بیشرف هستند بزارید کمکهای ترکیه بدست مردم برسد سه روزه پشت مرزنگهشون داشتند
  خودشون فقط پاسدارواسلحه به سوریه برای کمک بشارمیفرستند

 2. ناشناس گفت:

  یعنی دارن جون مردمو دستاویز بازیهای سیاسی میکنند…این آقای وزیر کشور چه دلیلی برای مخالفت دارند؟

 3. یاشاسین گفت:

  شما مگر با جان ما آذربایجانی ها شوخی دارید؟ فاجعه ای به این عظمت روی داده که توجه جهانیان را نیز جلب کرده است. خودتان که با دروغ و دغل ادعا می کنید، کمک رسانی به پایان رسیده است و نیازی به کمک نیست. تلویزیونهای شما برای آنکه خللی به مراسم ماه رمضان وارد نشود لال شده و سکوت مرگ پیش گرفته اند. حال که جامعه بین المللی دست از آستین درآورده و داوطلب کمک به ایران شده اند باز می گویید ما نیازی به کمک خارجی نداریم؟ این رسم است که وقتی بلایی بر سر مردم کشوری نایل می شود، جامعه جهانی برای آنکه به مردم آن کشور برسانند که بنی آدم اعضای یک پیکرند، اعلام می کنند که برای کمک حاضرند. حال شما چه بیماری خاصی دارید که خودتان کمک نمی کنید و مانع کمک دیگران هم می شوید؟ حال اگر آذربایجانیها اعتراض کنند که این فارس ها مخصوصا میخواهند بلاهای بیشتری سر ما آذربایجانیها درآورند حق ندارند؟ مگر بیمارید که دستی دستی در بلوچستان، خوزستان، کردستان، و حال در آذربایجان دشمن می تراشید و این چند دستگی ها را بین مردم ایران به وجود می آورید؟ شما نوکر ما ملت هستید و هنگامی که این بلا ها روی میدهد باید با جان و دل به هموطنان کمک کنید. حکومت کردن که فقط جیب پر کردن و بساط زندان و شکنجه و اعدام راه انداختن نیست. وظیفه حاکمیت است که در این روزهای بحرانی به درد مردم رشید آذربایجان برسند. والله حیا هم خوب چیزی است.

 4. ناشناس گفت:

  چه میشه کرد

 5. ناشناس گفت:

  مردم دارن میمیرن، اینا کین دیگه خدا، ما به کمک همه نیاز داریم

 6. زرگر گفت:

  اين حكومت اصلا ادم نيستندحيوان پيش اينهاشرف دارد اينها چون خودشان بى وجدان هستندوباپول ملت ايران درسوريه حمام خون به راه انداخته اند واينها ميخواهندتركيه نيز مثل خودشان بى وجدان وبى شرف باشدبه خاطربشاراسدقاتل دارندملت بى پناه ايران را نابود ميكنندالبته اينهاهربى وجدانى كه درحق ملت ايران روا ميدارند بخاطر حفظ كرسى وچپاول كردن ثروت غنى ايران هستند خدا نابودشان كند كه خيلى خبيثند

 7. تفرقه گفت:

  هدف تفکرات حجتیه که الان در قدرت هستند اینه که کشور رو به اضمحلال ببرند تا به فکر خودشون شرایط ظهور امام زمان رو بوجود بیارن و یکی از راههای نابودی کشور ایجاد اختلافات بین مردم و گروهها و فرقه های مختلف است که اینجا با این کاراشون در آذربایجان شرقی ،این هموطنانمون رو نسبت به بقیه هموطنان تهرانی و اصفهانی و… بدبین میکنند کلا این افراد در قدرت میخوان ایران رو تکه تکه کنن تا دیگه قدرتی نداشته باشه کاری که امریکا میخواست با المان بعد جنگ جهانی دوم کند که نتوانست اما امروز این مسئولین جاسوس ما قصد پیاده کردنش رو روی ایران دارن

 8. ناشناس گفت:

  بدبخت ها خودتان که لیاقت کمک به مردم آذربایجان را ندارید و سرتان گرم سوریه و حمایت از اسد بی پدر و مادر است، دست کم حال که دیگران حاضر به کمک هستند بگزارید آنها به داد مردم ما برسند.

 9. ناشناس گفت:

  سلام گرگ بیطمع نیس داداش.اینقدرخل نباش